Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

"257 podcast" - проект в полза на хората

Снимка: BulFoto

Подкастът за личностно и кариерно развитие на БНР празнува първия си рожден ден. И е отличен с PR Приз 2021. За тази една година той успява да приобщи стотици последователи и слушатели и получава значителна и смислена обратна връзка както от бизнес средите, така и от хора, които се опитват да преосмислят мотивацията си, в търсене на куража да отстояват и бъдат себе си.

Какво се крие обаче зад трицифреното число 257?

На първо място – 2 водещи (журналистката от Радио София Катя Василева и международната консултантка по бизнес етикет, протокол и поведенчески коуч Кристина Крънчева), които в „Мрежата“ на програма „Христо Ботев“ разказват за своя проект.

На второ място – 5 минути време, в което е направо предизвикателство да разказваш и обясняваш (непременно с примери) откъде започва промяната, защо е важна емоционалната грамотност, каква е силата на уязвимостта, как да преизчислим емоциите си в наша полза или как да управляваме срама, защо перфекционизмът е нездравословна амбиция, а провалът може да бъде стъпка към успеха.

Катя Василева: „Осъзнаваме нашата отговорност, говорейки на слушателите от ефира на общественото радио. Високата степен на доверие към него ни задължава. Стараем се да бъдем оригинални, за да привлечем хората, но не им казваме какво да правят, а как да го правят, ако пожелаят.“

Кристина Крънчева: “Ние, хората, имаме доста поведенчески дефекти, за които не си даваме сметка, че притежаваме. Знаем ли как да се преборим с емоционалната си избухливост, например? Изобщо разпознаваме ли я? От ефира на Националното радио ние обръщаме внимание на тези неща и помагаме за тяхното преодоляване.“

В „Мрежата“ става дума и за куража, дързостта, увереността, доверието, принадлежността и благодарността – все качества, необходими, за да се върви напред. Двете водещи на „257 podcast“ подчертават, че е „важно да не губим, а да откриваме новото лице на мотивацията, да говорим не за това какво трябва да правим, а какво да спрем да правим…за да успеем".

Внимателният читател на този анонс ще да е забелязал, че не сме обяснили третата цифра от името на подкаста. Правилно.

На трето място – 7 секунди за първо впечатление.

Ако сте го получили, то всичко останало можете да научите в следващия звуков файл.

Чуйте повече от звуковия файл.

Снимки – BulFoto


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Мозъчни донори

В редакция "Хумор и сатира" акъл имаме много и щедро го раздаваме, не ни се свиди. Огледаме се, видим област, където явно се нуждаят от акъл и веднага ставаме мозъчни донори, така да се каже.  За съжаление често пъти акълът ни се отхвърля, не влиза в работа, което си личи навсякъде у нас. Това обаче не ни разколебава, продължаваме да раздаваме в..

публикувано на 25.11.24 в 15:15
Мина Киркова и Михаил Мишев

Между страха и истината – или къде е Дявола?

Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как фалшивите, подвеждащи и изфабрикувани новини се разпространяват по различен начини в различните общности?  В "Работилница за журналисти" на АЕЖ - България беше представено ново проучване на..

публикувано на 25.11.24 в 14:06
Илияна Типова

Антон Митов представя: Илияна Типова, журналист от Радио Кърджали

В Деня на патентоване на първата електрическа самобръсначка и първото изкуствено кръвопреливане в света, гост в студиото е Илиана Типова – отличник на випуска на 10-ия майсторски клас по радиожурналистика на БНР. Тя е автор и водещ на предаването за туризъм и хоби на Радио Кърджали "Накъде в неделя". За връзката между Граф Дракула, Хелоуин, гробищата..

публикувано на 25.11.24 в 13:27
Детелина Стаменова, психолог

Въздух, стрес, храна – епигенетичните фактори, предавани през поколенията

Епигенетиката изучава изменения в гените, които не се дължат на промени в ДНК последователността. Тези промени могат да бъдат предизвикани от външни фактори – въздух, стрес, хранене, и в някои случаи се предават на следващите поколения. За епигенетичните фактори и тяхното овладяване в изпълненото със стрес ежедневие в "Terra Култура" говори..

публикувано на 25.11.24 в 13:12
Саша Безуханова

Саша Безуханова: Икономиката на бъдещето ще бъде зелена, освен дигитална

От 2 декември всеки понеделник между 8:30 ч. и 9 ч. в ефира на "Нашият ден" ще гостуват български иноватори със зелена бизнес ориентация. Поводът е първото национално проучване на Move.bg "Зелени решения от България 2024" . За "зелените решения" в бизнеса и данните от проучването в предаването разговаряме със Саша Безуханова –..

публикувано на 25.11.24 в 11:44