Филмът „Спекуланти“ е първият български финансов трилър. Александър Алексиев се завръща на големия екран, като този път се превъплъщава в ролята на Виктор Ангелов.
Сюжетът разглежда историята на млад университетски преподавател по финанси в престижен български университет. Приятелката му Никол (Боряна Братоева), обаче не е удовлетворена от връзката им и се впуска в авантюра с успелия борсов играч Деян (Дарин Ангелов). Съкрушен от случилото се, Виктор започва работа в брокерската компания на бившия партньор на загиналия му баща – Камен (Мариан Вълев), с цел да си върне Никол. След множество възходи и падения, алчността надделява и Виктор напуска Камен, започвайки работа при бащата на Деян – Рангел Вълканов (Димитър Баненкин). Там среща Ралица (Радина Кърджилова), която обаче е агент под прикритие на ДАНС, разследващ канал за пране на пари в структурите на Вълканов. Около тази история се заплита сюжетът на филма, който успява да предаде няколко послание за съвремието, да борави с нишови теми – като икономическия балон известен като дот-ком, за криптовалути, инвестиции.
Освен реални борсови ситуации, историята заплита и междуличностните взаимоотношения в бизнес сферата и любовна история и ценности, сред които стремежа за успех, но и запазването на човешкото, а балансът между тях търси режисьорът – Георги Костов:
„Самият трейдинг не е познат като процес много за България. Има отделни финансови борси и къщи, не е нещо масово, през последните години започна повече да добива популярност. Интересното е, че човек може да търгува от вкъщи с един компютър, но трябва да има такива познания. Но каквито и да са те, това е нещо много рисково. Идеята беше на продуцента – Николай Христов, с него правихме и предишния ми филм „11 А“. Той ми спомена за темата, запознах се с негови приятели, които се занимават с това и си казахме колко много истории има на хора, които се занимават с това, нека да направим един филм.
Централната отправна точка в трейдването във филма е реалната ситуация за промяна на стойността на франка. Лентата „Спекуланти“ обещава много динамика, обрати и неочаквани събития и вече е в кината.
В рубриката "Архивите са живи" отправяме поглед към развитието на българския политически живот през вековете, представен чрез едно уникално свидетелство. През февруари 1899 г. чешкият историк и белеатрист – Константин Иречек – публикува статия, в която отразява особености на българската политическа сцена. Ето един цитат от нея: "Българин с българин..
Василена Винценцо - Коломоец не е обикновена актриса. Тя е млад и изключително талантлив човек с дълго портфолио, който се е заел и да бъде собственик на пространството за независим театър Yalta Art Room. Част от личностите, които имат принос към обществото чрез изкуство. Завършва НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов" през 2012 г. в класа на проф...
Отбелязваме 126 години от рождението на германския поет, белетрист, журналист, а също така пацифист и непримирим демократ Ерих Кестнер. През 1933 година на площада пред Операта в Берлин нацистите изгарят "нездравите" творби на д-р Кестнер. Сред тълпата, която мълчаливо наблюдава пламъците, е и самият писател. Обявен за "политически..
Жената след 40! Има ли такова нещо, като остаряване с достойнство? Дали можем да вярваме, че ще продължат да ни харесват, ако не приемаме общоприетите рамки и роли, които отговарят на етикета "жената след 40". Веселина Николаева и Еми Барух – две жени след 40 – в откровен разговор за "Голямото сбогуване Голямото посрещане" – най-новата фотографска..
Нейните таланти са безбройни – учила е живопис, после актьорско майсторство в НАТФИЗ, после кино и визуална култура в Софийския университет, актриса и певица, която композира песните си. Работила е с Теди Москов, Мариус Куркински, Явор Гърдев. Тя е автор на подкаста "Свободно падане", природозащитник, майка на 2-годишен син и притежава страхотно..
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния..
Националното училище по танцови изкуства ще отбележи 20 години специалност "Модерен танц" със спектакъл на 26 февруари в зала 2 на НДК "Азарян" от 19..
Наричат двумилионния град Коня в Република Турция "културната и духовна столица на страната". Наричат го още "градът на Мевляна" и "градът на дервишите"...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg