От какво се нуждаят младежите, които създават медийно съдържание? Как да различават фактите от измислиците и как да развиват критичното си мислене, подходящо за справяне с информационното задръстване в дигиталната ера? В ефира на "Нашият ден“ Катерина Василева от sCOOL Mediа и опитният подкастър Илиян Ружин разказват за предизвикателствата, пред които са изправени младежите, създаващи качествени медийни продукти.
"Попаднах в общност от опитни журналисти, които непрекъснато ми помагат по пътя“, споделя Катерина Василева, студентка в специалност "Политология" в СУ "Св. Климент Охридски".
Един плакат в училище за лагер по журналистика е причината тя да надникне в света на журналистиката. Преминава през доста дигитални медии и благодарение на една стипендиантка програма започва работа в дигитална платформа "Свободна Европа“, която предоставя мултимедийно съдържание на български език.
Новите начини за разказване на истории и търсенето на качествени журналистически материали увличат все повече млади журналисти, които с ентусиазъм изучават тънкостите за правене на новини.
Склонността на медиите да отразяват "лоши новини“ отблъсква много хора, които просто спират да потребяват новини. Средно 38% от хората не следят активно новините, в сравнение с 28% през 2018 г., показва последният годишен доклад на Reuters Institute. Поколенията, израснали със социалните медии, очакват, че ако новината е достатъчно важна, то тя ще ги намери сама.
Опитният подкастър Илиян Ружин твърди, че младите не измислят подкастите за по-дълго време.
"Подкаст съдържанието в интернет може да се променя бързо. Виждаш, че нещо не работи, и променяш“, допълва той.
Писането е в основата на доброто медийно съдържание на добрия подкаст или добрия текст във вестник, списание или сайт. А подкастът е отрочето на радиото.
Целия разговор с Катерина Василева и Илиян Ружин можете да чуете в звуковия файл.
Институтът по социални дейности и практики (ИСДП) участва като партньор в международния проект CARING – инициатива, насочена към предизвикване на социалните норми с цел намаляване на насилието над деца в училище. Проектът обхваща ученици, учители, родители и местни образователни институции, като в него участват общо 32 училища от България, Румъния,..
Според официални данни на Националния статистически институт за 2020 г. 96.3% от случаите на причиняване на смърт при пътно-транспортни произшествия се дължат на неправилни действия на водача, като от тях 29.3% са следствие от движение с превишена ил несъобразена скорост. Осъденият за 20 години затвор за жестоката катастрофа с две жертви в София Георги..
Неволята често се оказва най-добрият, макар и труден учител. Именно чрез нея изграждаме по-дълбоко разбиране за себе си, за околните и за важността на грижата един към друг. Такъв е и случаят на Станислав Минчев – основател на платформа, която цели да помогне на хората да намират изгубени или откраднати вещи. Станислав Минчев е създателят..
Шрифтът "VFU" (Visionary Font Ultra), създаден от Володимир Федотов, студент в трети курс на специалност "Графичен дизайн" във Варненския свободен университет (ВСУ) "Черноризец Храбър", получи признание на международно ниво . Той е един от тримата представители на България, селектирани за участие в изложбата на престижното Международно триенале на..
Дни преди датата 19 февруари, когато българите честват годишнината от обесването на Апостола на свободата, отдаваме почит на неговите живот и дело. За отговорността да си наследник на Васил Левски в "Нашият ден" говори Христина Богданова , една от наследниците му, която прави много да не бъде делото му забравено, а паметта за него изкривена...
Вечно живият театър и класическата драматургия са неговата страст. Той е български режисьор с европейско измерение като творец, магьосник за актьорите...
Веднъж годишно концертната поредица "Аларма Пънк Джаз" на програма "Христо Ботев" прави концерт-подарък за публиката – при вход свобден , както в..
Нашият екип никога не е оставал далеч от най-сериозните и важни дискусии в обществото на тема "здраве". Една от тях – разграничаването и систематизирането..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg