Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Откриване на таланти:

Лятната академия на НХА за деца и ученици с 14-о издание

4
Снимка: nha.bg

Това лято Националната художествена академия организира 14-ото издание на "Лятна академия за деца и ученици". Дългоочакваният проект е в разгара си и предлага уникални възможности за творчество и обучение. Мария Ландова, ръководител на инициативата тази година, сподели в интервю за "Нашият ден" повече за програмата и как децата и учениците могат да се включат.

"Лятна академия за деца и ученици" е специален ваканционен проект, целящ да предостави разнообразни възможности за развитие и забавление. Мария Ландова уточнява, че проектът е добре насочен и е конструиран с грижа, за да отговори на интересите и нуждите на участниците.

Тя споделя в предаването още, че на територията на "Шипка" 1, близо до Националната художествена академия, се провеждат 27 ателиета. Особеността на този годишен курс е включването на нова локация – ул. "Цариградско шосе" 73, където се намира Факултетът за приложни изкуства. Там дебютират 10 ателиета, насочени към деца във възраст от 6 до 13 години.

В предаването тя подчертава още, че мястото предлага уникална атмосфера, сред дъбова горичка, което прави преживяването на участниците още по-специално.

“Самите деца са тези, които избират в кое ателие да се включат“, казва Ландова. Родителите, от своя страна, могат да решат дали този опит е подходящ за техните деца.


Лятна академия за деца и ученици в НХА

Програмата на "Лятна академия за деца и ученици" включва широка гама от ателиета, които позволяват на участниците да се изразяват чрез изкуство, дизайн и творчество. Този проект предоставя възможност за децата и учениците да открият и развият своите таланти, като същевременно се наслаждават на летните дни и нови приключения.

Повече информация за програмата и начините за участие - слушайте интервюто с Мария Ландова в звуковия файл.

Снимки: НХА
По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Берлинската стена

Стените между нас 35 години по-късно

Защо 35 години след падането на Берлинската стена – стените са в пъти повече? Кои стени са направени, за да съхраняват човека и кой стени са срещу на човешкото? Кои са невидимите стени между нас?  Тези въпроси получават разнообразни отговори от събеседници като културолога Кирил Василев, редактора на книжната поредица "Власт и..

публикувано на 27.11.24 в 18:12
„Преминаване на Сръбско-българската граница“, картина от Антони Пьотровски

Българо-сръбската война – еманципация тъкмо навреме

Горе-долу през тези дни през 1885 народът ни, осъществил Съединението съвсем неотдавна, завършва победоносно първото си огромно военно изпитание. Побеждава във война, която смята за справедлива. Професор Веселин Янчев нарича тази война "Истинската българска отечествена война". Тази победа убеждава света, че сме нация, достойна за независимост и..

публикувано на 27.11.24 в 18:04

Международната кампания "Повече радост" подобрява раждаемостта

Акушер-гинекологът и специалист по репродуктивна медицина д-р Явор Владимиров е посланикът на България в международната кампания "Повече радост"   (More Joy), организирана от  Световната федерация на асоциациите, занимаващи се с фертилитет – IFFS (International Federation Fertility Societies). Инициативата включва повече от 50 000..

публикувано на 27.11.24 в 11:39

Природни и хуманитарни науки: Конференция за общото в различното

На 30 ноември Нов български университет ще бъде домакин на уникален научен форум, който ще разгледа отношенията между природните и хуманитарните науки. Това е третото издание на мултидисциплинарната конференция "Природни и хуманитарни науки: връзки и зависимости". Събитието ще бъде посветено и на 170-ата годишнина от рождението на Анри Поанкаре –..

публикувано на 27.11.24 в 11:24

Бъдещето на българското вино: Национална конференция за послания и развитие

"Да създаваш вино означава да разказваш история" – това е основното послание, което се откроява от думите на Екатерина Христова, член на Управителния съвет на Българската асоциация на винените професионалисти (БАВП). В ефира на предаването "Нашият ден" тя говори за ролята на България като винена страна и потенциала ѝ да изгради устойчив и силен..

обновено на 27.11.24 в 10:55