Ивайло Петров е млад и много деен човек, носител на много награди и отличия, включително и на именната стипендия "Джон Атанасов" на фондация "Еврика". Защо обаче определям Ивайло Петров като много деен човек? Защото дори в момента той завършва две магистратури – една в Техническия университет във Варна, но в същото време учи магистратура и в Икономическия университет в морската столица. С Ивайло говорим за мотивацията му да се развива, за възможността да работи в една много динамична сфера, но и за плановете му за бъдещето.
"Виждам себе си като човек в бизнеса, който паралелно с това би преподавал в университета и би давал практически знания на студентите", казва Ивайло Петров, който споделя, че плановете му включват да продължи образованието си и да запише докторантура. Категоричен е, че иска да живее и да работи в България. "За да се развива страната ни и за да имаме едно хубаво бъдеще, задължително смятам, че трябва да се развиваме в България", допълва той. И бързо пояснява, че това не изключва възможността да трупа опит и на други места по света и после да се завръща в страната.
"Това че оставам тук, не означава, че задължително ще продължа цялото си образование тук. Участвал съм в три Еразъм програми в Германия, Словения и Унгария и видях по малко от всяка една от тези държави. И въпреки че това бяха краткосрочни програми, почерпих знания и опит от различните университети", разказва Ивайло.
А докато говорим за учителите и менторите, които е имал, Ивайло заявява, че спортът също помага за изграждането на характер. "Със сигурност мотивацията и желанието ми за развитие в голяма степен тръгнаха от спорта. Индивидуалните спортове ни учат на голяма дисциплина и ни показват как да следваме целта си", разказва Ивайло.
Фондация "Пейнт и Куортър хорс България" се посвещава на тези две американски породи коне, наследници на мустангите, на тяхното отглеждане и разпространяване. С времето прозрението, че конете могат да бъдат в услуга на обществото, разширява мащабите на мисията. Днес Екипът провежда терапевтична езда, рехабилитация за деца и хора с физически и умствени..
Думата полимери, произлиза от гръцките думи – "много" и "част", т.е. полимерите са нещо, което съдържа много части. Самата структура е една дълга молекула. Германецът Хермант Щаузингер, който е лауреат на Нобелова награда, за първи път обяснява, че може би има вещества, които са с огромна молекула, която нарича макромолекула. Години наред..
Риторичен въпрос към специалистите и към всеки от нас. Защото в основата му са поставени огромното недоверие и "анатемосване" на ваксините. Въпреки напредъка на медицинската наука, "изчезнали" уж болести отново се появяват, страдат децата, преживяват го родителите. Какви са причините, как да се справим със съмненията към ваксините? – въпроси към..
В периода 16–20 май 2025 г. в Университета по архитектура, строителство и геодезия (УАСГ), София ще се проведе международна среща под надслов Heritage in Action: Revive&Thrive2BG насочена към студенти и преподаватели, с акцент върху културното наследство и спорта като взаимосвързани елементи на съвременното образование. "Основната цел е на..
Даниел Симеонов завършва кинорежисура в Нов български университет. Следвал е също философия в Софийския университет и световно кино в Биркбекския университет в Лондон. През 2018 г. завършва лидерската програма за учители на фондация "Заедно в час", както и педагогика в Пловдивския университет. През 2022 г. е стипендиант по медийна грамотност на..
Френският институт в България започва честванията на 120-годишнината от рождението на писателя-нобелист Елиас Канети с едно мащабно събитие на 12, 13 и 14..
Студовете през февруари и през април се оказаха помитащи за вече напъпилите и разцъфтели трайни насаждения, но пострадаха и едногодишни култури...
След новия доклад на "Репортери без граници", защо "в България свободата на словото не е никаква ценност", коментира в "Мрежата" по програма "Христо..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg