Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Еврика! Успешни българи: Ивайло Петров

Снимка: личен архив

Ивайло Петров е млад и много деен човек, носител на много награди и отличия, включително и на именната стипендия "Джон Атанасов" на фондация "Еврика". Защо обаче определям Ивайло Петров като много деен човек? Защото дори в момента той завършва две магистратури – една в Техническия университет във Варна, но в същото време учи магистратура и в Икономическия университет в морската столица. С Ивайло говорим за мотивацията му да се развива, за възможността да работи в една много динамична сфера, но и за плановете му за бъдещето.

"Виждам себе си като човек в бизнеса, който паралелно с това би преподавал в университета и би давал практически знания на студентите", казва Ивайло Петров, който споделя, че плановете му включват да продължи образованието си и да запише докторантура. Категоричен е, че иска да живее и да работи в България. "За да се развива страната ни и за да имаме едно хубаво бъдеще, задължително смятам, че трябва да се развиваме в България", допълва той. И бързо пояснява, че това не изключва възможността да трупа опит и на други места по света и после да се завръща в страната.

"Това че оставам тук, не означава, че задължително ще продължа цялото си образование тук. Участвал съм в три Еразъм програми в Германия, Словения и Унгария и видях по малко от всяка една от тези държави. И въпреки че това бяха краткосрочни програми, почерпих знания и опит от различните университети", разказва Ивайло.

А докато говорим за учителите и менторите, които е имал, Ивайло заявява, че спортът също помага за изграждането на характер. "Със сигурност мотивацията и желанието ми за развитие в голяма степен тръгнаха от спорта. Индивидуалните спортове ни учат на голяма дисциплина и ни показват как да следваме целта си", разказва Ивайло.


По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Срещу пет евро риташ виртуално с Роналдо

Някои смятат за прекалено себелюбие да си издигнеш музей и паметник приживе, но на родния си остров Мадейра Кристиано Роналдо има статут на божество и може да прави каквото си иска. А и световната статистика показва, че към 14 април 2024 г. той е играчът с най-много официални голове в историята на футбола – 900. Също така е   рекордьор по отбелязани..

публикувано на 28.11.24 в 17:35

Домашното насилие: Никога не е за последен път!

На фона на политическите събития – вътрешни и външни, не между другото, но и не без особено внимание, минаха няколко също важни новини – за жени, жертви на домашно насилие. Едната вече не е между живите. "Никога не е за последен път!" – това е убеждението на психолозите, които помагат на жени, жертви на домашно насилие. То се е формирало след..

публикувано на 28.11.24 в 15:30

"За думите" – 30 години за чудото на словото и българската реч

Предаването отпразнува 30-ия си рожден ден във Второ студио на БНР със скъпи гости – стари и нови приятели, съмишленици и съавтори. Сред тях бяха проф. Лучия Антонова, директорка на Института за български език към БАН, ръководители и членове на секциите в Института, проф. Веселка Желязкова, директорка на Кирило-Методиевския научен център при БАН,..

публикувано на 26.11.24 в 19:19

Нов медикамент ефективно предотвратява заразяването със СПИН

На 1 декември ще отбележим Световния ден за борба със СПИН. Дни преди светът да насочи внимание към това заболяване, Никола Кереков запознава слушателите на "Време за наука" с един нов медикамент – селективно противовирусно средство, което вероятно ще изиграе ключова роля в световната борба със СПИН. Медикаментите срещу HIV инфекцията се..

публикувано на 26.11.24 в 11:26
Акад. Чавдар Славов

Мовембър, или мъже за пример

Месецът, посветен на мъжкото здраве, бе анализиран от акад. Чавдар Славов. В мотото на здравната среща в ефир използвахме популярното име на кампанията, която наричаме и "мустакатия ноември", но и заглавието на един изключително показателен "мъжкарски" филм. Защото отговорността на по-силния пол винаги е била не само в полза на собственото здраве, но..

публикувано на 25.11.24 в 12:10