В рубриката "Разговорът" гостува Светослав Нунев, организатор на събития и концерти на български изпълнители в Лондон – световната музикална столица. Той има дългогодишен опит в музикалната индустрия като композитор и диджей. В ефира на предаването "Нашият ден" той сподели своите наблюдения и опит за това как българските артисти могат да пробият в международен план и какви предизвикателства срещат.
Музикалната индустрия е пълен с конкуренция и предизвикателства
По думите на Нунев, пътят в музикалната индустрия може да бъде доста различен и труден, особено за хора от по-малки държави като България. "Музикалната индустрия е малка, но изключително конкурентна, с наплив на таланти и амбиции от цял свят", обяснява той. Въпреки това той вярва, че няма напълно начертан път за представителите на по-малките държави. "Човек трябва да го изгради сам. Трябва да намери своя начин да влезе в индустрията и да се заяви", посочва организаторът. За него това не е лесен процес и изисква много години на усилия и опити в различни роли, които да изградят опита му.
Лондон – място, където българите намират място за себе си
Един от големите плюсове на Лондон според Светослав Нунев е, че там има голямо българско общество. "Когато гледаш към Лондон и видиш колко много българи има там, става ясно, че те са радостни да приемат български артисти“, казва той. Това създава пространство за българите да изразят себе си и да се представят пред международната публика. Според него съществуват и млади български творци, които правят музикален бизнес по модерен начин, а това е и ключ към успеха на международната сцена.
Защо българските звезди трудно пробиват извън страната?
Една от основните причини за трудностите, които популярните български изпълнители срещат извън България, е липсата на повече професионалисти, които да организират събития на високо ниво. "Предполагам, че липсата на повече хора като мен, които да са успели да намерят пътя за организиране на професионални събития в чужбина, е основна пречка“, споделя Нунев. Той отбелязва, че въпреки че има и други хора, които се занимават със събития в чужбина, те са насочени главно към диаспората. Това прави българските артисти трудно разпознаваеми извън българската общност.
Събития с български артистиВ края на разговора Нунев сподели и част от имена, с които е работил съвместно. В разговора може да чуете кой са те.
Слушайте!
В Деня на Европа посланичката на Украйна в България Олеся Илашчук коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" бъдещето на Украйна в Европа, както и взаимоотношенията на държавата със САЩ и с Русия. * Бихте ли обяснили защо според Вас до този момент няма разбирателство по отношение на мира? "Мирът е възможен само тогава, когато няма..
Кои бяха акцентите на световния форум по киберсигурност в Сингапур? Има ли нови рискове и заплахи за държавите по света в киберсреда – какви са те? Комисар, проф. д-р на науките Илин Савов е с над 25 години професионален опит в службите за сигурност и МВР на Република България. Преподавател в няколко български и чуждестранни универитети и академии...
Денят на Европа, отбелязван на 9 май, е посветен на мира и обединението в Европа. Тази дата е символ на усилията за единство и хармония на континента, като се свързва със значимата Декларация на Робер Шуман от 1950 г., която предлага създаването на Европейската общност за въглища и стомана, предшественика на Европейския съюз (ЕС). Този ден не само..
Какви са правата на младите хора в Европейския съюз? Какво прави Националният младежки форум (НМФ) в тази посока – Диалога на ЕС по въпросите за младежта Диалог на Европейския съюз по въпросите за младежта е консултативен механизъм, който позволява на младежи от цяла Европа да участват в процесите на вземане на решения на най-високо ниво и..
Днес в "Мигранти с таланти" ви представяме ветеринарния лекар д-р Мелинда де Мул – нидерландка, която от 16 години живее и работи в България. Д-р де Мул е родена и израснала в Нидерландия. Още от малка мечтаела да работи с животни и, вдъхновена от Джейн Гудол, започва да учи биология в Утрехт (Нидерландия) през 2000 г. Две години по-късно се..
В Деня на Европа посланичката на Украйна в България Олеся Илашчук коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" бъдещето на Украйна в Европа,..
Навършват се 75 години от решението за учредяване на Златен фонд на звукозаписа при Главна дирекция на радиоразпръскването и радиофикацията, днес –..
През 2020 година, по покана на проф. Христо Пимпирев в 28-ата българска експедиция до остров Ливингстън в Антарктида, се включват двама от най-изявените..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg