В последните години все повече млади българи изучават корейски език, увлечени по световната мода да се слуша К-поп музика. Сериалите от далечната азиатска страна вече са превзели европейските екрани, а за настъпващите К-фууд и К-бюти научаваме от роящите се магазини за корейска храна и козметика. Какво може да се види и преживее в страната им разпитах делегацията от Асоциацията на корейските журналисти, която представлява повече от 12 хиляди членове, обединили 204 медии. Корейските гости бяха на посещение у нас по покана на Съюза на българските журналисти. Запитах ги какъв е поводът да бъдат за десети път в нашата страна.
А те ни подсказаха какво бихме могли да видим в тяхната държава и къде са най-добрите места, където може да се яде улична корейска храна и да се слуша любимата на младите хора музика в Сеул.
У нас бяха президентът и вицепрезидентът на организацията Пак Джонг-хьон и Ю Чун-хуан. Президентът на Асоциацията е главен редактор на националния всекидневник The Segye Times, а вицепрезидентът – редактор на отдел "Индустрия" в най-авторитетния икономически вестник в азиатската страна "Мейл Бизнес". Останалите членове на делегацията бяха генералният секретар на Асоциацията Ким Йонг-ман и заместник-главният редактор Канг А-йон. Визитата се осъществи в рамките на подписаното през 2015 г. споразумение за сътрудничество със Съюза на българските журналисти.
2 юли 1776 г. Тринадесетте британски колонии в Северна Америка на Континенталния си конгрес обявяват, че повече няма да се подчиняват на Британската империя. На 4 юли Тринадесетте подписват Декларацията за независимост – денят става национален празник на новообразуваните Съединени щати. Събития, които тогава не получават дължимото им внимание,..
Връзката между храната и здравето е двупосочна. Човешкото тяло е уникално и то реагира на всяка храна по уникален начин. Храната, е субстрат на енергията, на хранителните вещества, на здравето и на болестта. Това твърди хранителният терапевт Яна Данаилова в предаването "Следобед за любопитните". "Това, което ядем, както сме приготвили храната си,..
Китай безкрай! Колкото и да обикаляме из азиатската държава, все ще се натъкнем на нещо ново и непознато. А ако сте решили да я посетите за първи път, с книгата на Иолина Василева "С обич от Китай" или с постовете ѝ от едноименната страница във Фейсбук определено ще тръгнете по-подготвени. Красивата русокоса дама е създала увлекателен наръчник,..
Ако образованието беше кораб, можем ли да сменим изгнилите и пробити части, докато той е в открити води, движейки се към нови хоризонти? Това метафорично сравнение поставя пред нас предизвикателството да мислим как да обновим и реформираме образователната система, без да спираме нейния ход. Този въпрос зададохме на доц. Силвия Борисова –..
"Чрез участието си в 33-тата полярна експедиция тази година успях да реализирам една от своите мечти – да работя на едно от най-труднодостъпните места на остров Ливингстън, където е българската полярна база, нос Барнард", разказва в предаването "Следобед за любопитните" гл. ас. д-р Стефан Велев. "Там, заедно с моя адаш и колега Стефан, прекарахме 11..
Книгата-разговор с изкуствен интелект "Отвъд Тюринг" в "Артефир" представя авторът Славчо Панов , IT специалист и предприемач. Панов споделя..
До 28 юли трябва да бъде изготвен законопроект за въвеждане на минимални изисквания при определянето на размера на заплатите на персонала в лечебните..
Публично събитие-дискусия "Правата на деца мигранти в контекста на новите европейски правила" организира в Харманли "Центърът за правна помощ – Глас в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg