Как технологиите променят образователния процес, има ли екранен аутизъм и какви са предимствата на новото поколение в променящата се технологична среда – разговор във "Време за наука" с проф. дпн Милен Замфиров , декан на Факултета по науки за..
Как изкуственият интелект подпомага работата на архитекта, научаваме във "Време за наука" от Денис Иванов . Утре от 19 ч. на сайта на СофтУни ще се проведе безплатен онлайн уебинар на тема "AI за архитекти – оптимизиране на проектирането и скъсяване..
Във "Време за наука" отправяме интересно предложение за ваканцията към децата и техните родители – лятната образователна програма на Националния природонаучен музей – БАН. Веселина Чирова , екскурзовод в музея, разказва повече за инициативата:..
В "Часът на етиката" – съвместната рубрика на "Време за наука" и секция "Етически изследвания" на Института по философия и социология при БАН – с проф. Стоян Ставру говорим за пресечните точки между етиката и музиката, за акустична справедливост и..
Земеделието, човешката дейност, която стои в основите на цивилизацията ни, е претърпяла изключително малка автоматизация и до ден-днешен редица тежки и изнурителни дейности се вършат на ръка – дали поради липса на технологични решения, или пък поради..
Ако образованието беше кораб, можем ли да сменим изгнилите и пробити части, докато той е в открити води, движейки се към нови хоризонти? Това метафорично сравнение поставя пред нас предизвикателството да мислим как да обновим и реформираме..
На Еньовден, деня, в който билките придобиват най-голяма лечебна сила според народните вярвания, ни се открива чудната възможност да надникнем в магията на реалността – онзи поетичен прочит на науката, който прави света около нас още по-вълнуващ. В..
Третото издание на XR Talks Bulgaria – инициативата, посветена на бъдещето на виртуалната и добавена реалност – събира отново ентусиасти, експерти и творци в търсене на вдъхновение и познание. Събитието поставя акцент върху пресечната точка между..
Успешно приключи 12-ото издание на " Академия за иновации" , събитието отново доказа, че младите таланти в България не само мечтаят, но и създават решения за реални проблеми. Тази година участие взеха 23 отбора, включващи 76 участници, а до финалната фаза..
В условията на бързо променящ се свят, модерното образование трябва да бъде не просто институция за предаване на знания, а среда за развитие на умения и способности, които ще помогнат на децата да се справят с предизвикателствата на бъдещето. В контекста..
Книгата " Европейско кино за нетрадиционалисти – кинорежисьорите "ЗА" дъгата" с автор Елица Матеева се занимава с филми със специфична тематика,..
Той е лауреат от Националния конкурс "Млади таланти". Миналата 2024 година му донесе още отличия - бронзов медал и почетна грамота на Международната..
"В световен мащаб, близо 400 милиона души, като след делта варианта на Covid почти 10 процента имат постковид синдром, а след омикрон – пет процента...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg