Това, което се случи в Македония не е изненада. Македония е обект на нестабилност от двайсетина години, като това се засилва през последните десет. Въпросът е защо се случи точно сега. Каза в интервю за Радио Пловдив Красимир Каракачанов лидер на ВМРО и съпредседател на Патриотичния фронт.
Напрежението и въпросите за ситуацията в Македония продължават. Министърът на вътрешните работи Бъчварова заяви, че "има план да се покрият всички възможни рискове така, както ги определяме към момента .Имаме готовност за ограничаване на възможни миграционни вълни по границата, но към момента такива няма". Каракачанов коментира, че не това е най-важният акцент.
Красимир Каракачанов: Разбира се, че не е най-важният акцент, защото ако се наложи някои хора от Македония да бягат в Българи,я те ще го направят по легалния начин, тъй като над 100 000 от гражданите на република Македония са български граждани също. Така че няма никакъв проблем тези хора да дойдат не като африканците, или азиатците нелегално през границата, просто ще минат съвсем легално през КПП-та на граничните пунктове като български граждани. Така че не това е най-големият проблем.
Най-големият проблем е, че Македония вече 23 – 24 г. е един обект на нестабилност на Балканите. Това е един от остатъчните центрове на напрежение на Балканския полуостров, или както е модерно да се казва, в Югозападна Европа, и го видяхме само преди няколко дена. Поради криво разбиране на проблемите, нерешаване на проблемите там и до голяма степен поради липсата на адекватна държавна политика през всичките тези 25 г.
Този албански сепаратизъм и случката с въоръжената група беше използвана от властта, за да се отклони вниманието на обществото от актуалните политически въпроси.Публична тайна е, че не малка част от албанските фактори в Македония, Косово и Албания си говорят за Велика Албания и това им е стратегическа цел.
Цялото интервю с Красимир Каракачанов е в звуковия файл.
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..