Оттегляме се с разочарование, искали сме да сме полезни, а не удобни - каза в интервю за Радио Пловдив Милена Чакандракова – журналист, вече бивш член на УС на Фондация „Пловдив 2019“. Тя подаде оставка заедно с Пенка Калинкова, Мариана Чолакова и Любозар Фратев.
Оставката ни, беше предварително подготвена, защото седмица преди това на 13 юли имахме среща с представителина ОбС от всички партии. Още тогава стана ясно, че се подменя дневния ред, че има нарушена комуникация, че нерезбирането е факт и на извънредната сесия промяна няма да има.
Има диаметрални неразбирания по отношение на принципите на управление, засягащи включително основите на демокрацията – заяви Милена Чакандракова.
Според нея случаят с Манол Пейков е част от нарушаването на демократичните принципи. Но може би има и друго, което прозира в комплекса действия или бездействия - задкулисни и надпартийни договорки - допусна Милена Чакандракова.
Тя даде пример, че за една част от подготвяните инфраструктурни проекти са научили вчера в залата на местния парламент.
„Какво се очаква от нас - да одобряваме бюджети за мебели и за компютри ли?!“
Чакандароква добави и неразбирането на съветниците, които не приеха председетелят на фондацията да разплаща суми до 50 хиляди лева без одобрение на УС. Това, както каза тя - е препоръка на журито от ЕС, което е предупредило, че ако се продължи работата по сегашния начин - това ще доведе до затлачване от бюрокрация и на практика ще спре работата. Но тези аргументи дори не са обсъдени, те просто са отхвърлени.
Не се оттегляме само заради авторитарно управление, а заради нежелание дори за среща с нас. Ние сме лампичката, обществото да забележи и да следи процеса за подготовка на домакинството. Време е да се заработи със „зверски“ обороти, повече енергия от хората и повече вяра в екипа, който работи по проекта.
Вярвам, че новите хора, които ще влязат на нашите места ще навлязат в материята и ще бъдат полезни, а не просто удобни- каза още Милена Чакандракова.
В прикачения файл чуйте целия разговор с нея.
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..
Доказаните случаи на грип постепенно се увеличават, вече има хора, които се нуждаят от медицинско лечение. Това съобщи в програма "Точно днес" на Радио Пловдив епидемиологът от УМБАЛ "Св. Георги" д-р Христиана Бацелова. По думите ѝ пикът на грипната епидемия у нас е обикновено през януари, февруари, до средата на март. "На този етап нямаме..
Два нови кувьоза Dräger получи неонатологичното отделение на пазарджишката болница. Апаратурата е закупена със средства на лечебното заведение и ще бъде използвана за осигуряване на грижи за недоносени и новородени с нужда от специализирано лечение. Така закупените със собствени средства кувьози вече са 6, съобщиха от лечебното заведение...
„ Предвид екстремните условия в Лос Анджелис, където продължава да бушува пожар, засега е обявено, че до 13 януари Музеят „Гети“ е затворен “ – съобщи в интервю за Радио Пловдив доц. д-р Маргарит Дамянов от Националния археологически институт с музей при БАН . Той е куратор от българска страна на изложбата, в която са изложени и нашите..