Италия е много артистична страна. Хората са артистични и шарени и реагират различно на ситуацията – едни от тях остават много спокойни, други са емоционални, но това, което виждам тук в момента, е спокойна ситуация и под контрол. Това заяви пловдивчанката Елеонора Манчева – Ай Ти специалист и художник, която живее в град Реджо Емилия в Северна Италия, осъществявайки своя отдавнашна мечта.
Тя уточни, че градът е център на много събития и дейности, свързани с децата.
Известен е като градът на италианското знаме, в който има и музей на знамето. Реджо Емилия е родно място на световно известния италиански писател на книги за деца Джани Родари, чиято 100-годишнина се отбелязва тази година.
Останах учудена от този град, защото го посещавам от доста години, но преди две години „го открих“ с неговите многобройни и огромни площади, старинна част, дейности за деца, свързани с книги, илюстрации. Градът ме изумява с активността си.
Определено в момента в града има малко хора. В събота на един голям площад обикновено производители на плодове и зеленчуци правят пазар, има и био продукти, които са местно производство, много добри като качество. В събота още беше пълно с хора, но от неделя всички събития, културни прояви, всичко беше отменено.
Градът живееше добре до края на февруари, когато се появи информацията за заболелите. За италианците е много трудно да приемат мерките, защото те не са много дисциплиниран народ, много пътуват и според мен, трудно се адаптират към предприетите мерки.
Информацията за ситуацията обаче се движи много бързо и е непрекъсната. Кметът прави свои клипове и те се качват на стената на кметството. Важно е обаче хората да се съобразяват с тези неща.
Отворих свой блог, за да разказвам за преживяванията си тук – основно позитивните и мисля, че това сега е момент, в който трябва да се откажем от много неща, да направим нови избори и преоценка. това е момент, в който трябва да останем насилствено вкъщи на тишина. Животът ни може би не е най-добрият, който водим. Това е момент на преоценка. Животът не може да продължава така по начина, по който го живеехме досега.
Интервюто чуйте от звуковия файл:
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..