"Монтана" изненада "Локомотив" Пловдив с 4:2 като гост

Футболистите на "Монтана" нанесоха тежко поражение с 4:2 като гост на "Локомотив" Пловдив в последната среща от 24-ия кръг на "А" група. Гостите играха по-добре през целия мач и пропуснаха да запишат далеч по-убедителен успех. Два гола вкара капитанът Венцислав Иванов, първият от дузпа, когато бе показан и червен картон на Юнес Бенжелюн. Домакините бяха по-активния отбор през първото полувреме, създадоха лек териториален натиск, но без чисти голови положения. Пловдивчани разчитаха за гол след няколко разбърквания след пробиви на Йордан Тодоров, Даксон и Здравко Лазаров. В 13-та минута последователни удари на Йордан Тодоров и Гара Дембеле бяха блокирани, а малко по-късно удар на Тодоров с глава излезе в аут. След половин час игра бразилците Даксон и Том също имаха своите шансове, но топката отново не попадна в очертанията на вратата. Гостите от Монтана стигнаха до гол при единствената си атака през първата част - подаване на Венцислав Иванов към Луис Едуардо изведе бразилеца зад гърба на защитата на пловдивчани, а Юнес Бенжелюн, който го изпусна при спринта, го повали в наказателното поле. Съдията Георги Йорданов отсъди дузпа и изгони защитника, а от бялата точка капитанът на монтанци Венцислав Иванов не остави шанс на вратаря Акалски. Противно на очакванията домакините не успяха да направят никакъв начален натиск след почивката, а Светлан Кондев с удар от 25 метра можеше да вкара за втори път топката в мрежата на Акалски. Това стана в 8-та минута на второто полувреме, когато отново Венцислав Иванов покачи на 2:0. Светлан Кондев проби през неориентираната защита на домакините, пусна успоредна топка на малкото наказателно поле и за Иванов не беше проблем да изпревари Кирил Котев, след което прати топката над главата на Акалски. В 61-та минута резервата Атанас Чепилов окончателно довърши домакините, след като вкара трети гол. Той получи пас от Мирослав Иванов, без проблеми преодоля Котев и отново вкара във вратата на Акалски. Само минута по-късно домакините върнаха едно попадение след грешка на Станислав Жеков. Гара Дембеле открадна топката и прехвърли вратаря Христо Иванов. В 77-та минута резервата Мирослав Петров вкара 4-ти голз гостите, след като се разписа с глава след центриране на Мирослав Иванов от фаул. Пет минути преди края Владимир Мичев можеше да вкара и пети гол, но от 10 метра не успя да преодолее вратаря Акалски. До края на мача гостите можеха да вкарат при още една ситуация, но този път Акалски спаси удара на Ахмет Хасан. При повторния опит на Мирослав Иванов пък резервата Трифонов спаси вратата от пети гол. В последната минута Дани Кики отблизо прати топката във вратата на "Монтана" и оформи крайното 4:2.