Условията за ски в планинския курорт "Беклемето" са добри, две от трите писти са обработени и работят, съобщи Цветомир Таслаков от местния ски център пред БТА. През тази година ски сезонът в старопланинската местност, която е част от Националния парк „Централен Балкан“ и се намира близо до Троян, започва късно, заради високите температури и липсата на сняг.
Благодарение и на инсталациите за изкуствен сняг, скиорите могат да използват малката ски писта "Сима" и голямата "Карцов бук". "През почивните дни имаме доста хора, тъй като в това време на пандемия много предпочитат да спортуват, да излязат в планината на чист въздух", посочва Цветомир Таслаков.
По думите му, в ски гардероба и в другите зимни съоръжения се спазват всички противоепидемични мерки. „Макар гардеробът да е голямо, се допускат максимум по шестима души, които задължително носят маски, шалове или шлемове. Извършва се пълна дезинфекция на ски гардероба през час и половина. На входа и вътре има дезинфекционни средства. На касите, където се закупуват карти за ски влека, също има дезинфектанти и указателни табели за спазване на дистанция“ – уверява Теслаков.
Групите в ски училището са за не повече от 10 души, като по време на обучението няма пряк контакт между хората, а дистанцията е поне 1,5 метра. Предварително се измерва телесната температура както на обучаващите се, така и на ски учителите, информира БТА.
За жалост, пандемията и късното начало на ски сезона са се отразили негативно на работещите в ски центъра: "Вложени са доста средства за ремонти, иновации, поддръжка, а не работихме в периода, когато обикновено има най-много хора. Не мисля, че дори сезонът да е по-дълъг, ще се компенсират загубите", заявява Цветомир Таслаков и добавя, че цените в ски центъра са без промяна от тези през миналия сезон.
Снимки: БТА, АрхивХубавите есенни дни са прекрасно време за разходка сред дюкянчетата на Самоводската чаршия във Велико Търново. Чаршията възниква в средата на XIX век, когато на улицата излагат своята продукция земеделци от околните села. Появяват се и занаятчийски..
Те радват окото, сбъдват желания и лекуват. Хиляди пясъчни колони, малки и големи, наподобяващи хора, растения или митични животни, са осеяли обширна територия от 50 кв. км в околностите на град Варна. Произходът им до ден днешен не е напълно..
Стари български села с уютни къщи за гости, тишина, разходки сред природата и вкусна домашна храна. Селският туризъм се превръща в предпочитан форма на отдих, особено сред семейства и млади хора, които избират природосъобразния начин на..