Иконата на италианското кино Клаудия Кардинале пристигна в София за световната премиера на филма на Борис Десподов "Имало едно време един уестърн", в който актрисата играе себе си.
По начало планът на екипа на филма бил да се работи върху документален филм за местата, по които през 60-те и 70-те години Серджо Леоне снима своите спагети уестърни като "Имало едно време на Запад". Мястото се намира в Южна Испания и хората в местността все още живеят в декорите, облечени са като каубои, за да привличат туристите, но с това ни карат да се зачудим в коя епоха живеем. Тази машина на времето привлича документалистите Андрей Паунов и Борис Десподов в пустинята Табернас.
Очарованието на италианските актриси се крие освен във финеса, стила, грацията, любовта към Италия и храната, виното и вдъхновението, което са давали на режисьорите влюбени в живота, като Лукино Висконти и Федерико Фелини, и в това, че тези актриси са формирали модел на поведение в много обикновени жени от това поколение, т.е. те имат и важна социална роля в развитието на жената, като обект на желания.
Срещата с Клаудия Кардинале в София беше в духа на тази емоция - актрисата разказа за свободата, която винаги я е крепяла и давала енергия за всичко, както и значението на това човек в живота си да играе различни роли, всяка от които му носи един вид "нов" живот.
Пред Юлия Владимирова Клаудия Кардинале сподели какви са й спомените от срещата с Клаус Кински по време на снимките на филма на Вернер Херцог "Фитцкаралдо" и също така - кой се целува по-добре - Марчело Мастрояни или Ален Делон?
Всичко това, но и още от изказванията на актрисата - чуйте в аудиото.
Весела Бабинова и Владимир Зомбори са едно от най-обичаните от българската публика артистични семейства. Любимо ястие на актрисата в навечерието на Коледа са сушените чушки с боб. За Зомбори обаче нещата не стоят така "постно". "Той, човекът, винаги е обичал да си хапва месце. Независимо от никой празник на тази планета Земя. Това може да е много..
Дните по Коледа като че останаха най-семейните празници . На Бъдни вечер, независимо от своя ритъм на работа и живот, каквото и да диктува дигиталната трансформация, всеки иска и се събира с най-близките си, със семейството . Раждането на новото Слънце, на младия Бог Исус Христос е хубав повод да се съберем, да се срещнем около постната трапеза..
Националният конкурс "Най-добър младежки стартъп в България 2025" е отворен за кандидатстване. Това ще бъде четвъртото поред издание на състезанието, организирано от Софийския университет "Св. Климент Охридски" (СУ) съвместно с Фонд на фондовете (ФнФ) с мисията да вдъхнови и подкрепи младите предприемачи в България като предостави платформа за..
Защо празнуваме Коледа? Откъде идва Добрият старец? Защо на Рождество Христово си подаряваме подаръци? На тези въпроси отговарят децата от столичната 29-а детска градина "Слънце". Чуйте ги.
Асоциация "Прозрачност без граници" ( АПБГ) публикува резултатите от Индекса на местната система за почтеност за 2024 г., които подчертават 10-годишен напредък в прозрачността и отчетността на местното управление в България. В началото на прилагане на показателя - през 2015 г., общият индекс е бил 3,14 точки, докато през 2024 г. достига..
Въпреки неголемия бюджет, който България отпуска за наука, страната ни се развива успешно в тази сфера. В Българската академия на науките работят учени в 50 института. Страната ни разполага и около 50 висши учебни заведения, каза пред Радио София главният редактор на сп. "Българска наука“ Петър Теодосиев. "Всичко това дава капка по капка..
Общо 10 бебета се родиха през 2024 г. по донорската програма на Столичната община за подпомагане на семейства с репродуктивни проблеми. От тях четири са момчета и шест - момичета, а две двойки са близнаци , съобщиха от Общината. Десетте деца са родени в периода ноември 2023 г. - декември 2024 г. Одобрени са били 30 двойки. Предстои да..