Кметът на район „Красно село“ Христо Апостолов започна процедура за прекратяване на решението за учредяване на безвъзмездно право на строеж на частно училище в кв. „Лагера“.
"Решението ми по казуса е на база подписка, събрана от живеещите в квартала, тъй като теренът някога е бил парк и е доста зелен", обясни Христо Апостолов пред Радио София.
Именно поради тази причина Апостолов е взел решение, съгласувано с главния архитект на София арх. Здравко Здравков и кмета Йорданка Фандъкова, да пусне доклад до СОС за отмяна на решението, което дава безвъзмездно право на строеж на училище. Теренът е от 8 декара и би могло да се превърне в прекрасен парк в бъдеще, каза кметът на район „Красно село“.
Той обясни, че все пак Общинският съвет е този, който трябва да отмени собствеността, след което ще внесе писмо до главния архитект за промяна на статута на терена и тогава може да се мисли за това да се прави парк.
По повод недоволството на гражданите от въвеждането на еднопосочно движение по вътрешнокварталните улици заради строителството на метрото, Христо Апостолов каза, че сега е още по-голямо, защото проблемът със задръстванията не е решен.
Припомням, че след среща с живеещите там в края на август, по някои от улиците беше върнато двупосочното движение.
Днес е започнало отваряне на кръстовище на улица "Йосиф Цанков", което, по думите на кмета на район, донякъде ще реши проблемите с придвижването в квартала. Проектът е от времето на предшественика на поста на Христо Апостолов, тогава е одобрена и фирмата-изпълнител.
Христо Апостолов кани на среща жителите от квартал "Лагера" на среща в понеделник от 18:00 часа в районната администрация, за да обсъдят казуса.
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..
Курубаглар, Лозеница, Лозенец - трансформациите в името са не по-малки от трансформациите на мястото:
„Не е измислица морето и щастието съществува“. Ако тази строфа ви се падне в късметче към кафето без да е споменат автора, да знаете, че той е Христо Фотев, създателят на едни от най-четените, рецитирани и цитирани любовни стихотворение в съвременната българска поезия. „Светлите безумства“ на влюбванията му довеждат до три брака и любовен..
"Читателските практики в България 2006 – 2022 г." е социологическо изследване под научното ръководство на проф. Александър Кьосев, който го представя в ефир: "Корабът потъва бавно" по отношение на четенето на хартиен носител. Но само четене ли е общуването с електронните носители? Изследването е за четенето в свободното време, не за..
Мария Тарашманова представя " Карта пътеводител на България" - всичко, което трябва да знаем за най-доброто преживяване в България и обновяване на новите най-популярни туристически обекта в страната: "Наблягам на местата в България, които са суперкрасиви. Желанието ми е повече българи и чужденци да открият не само популярните дестинации...