Как кризата се оказва нова възможност – именно за това е пример ИКИС СЛ. Българската инженерингова и производствена компания, работеща в сферата на осветлението и металните изделия, има изключително успешен бизнес до началото на пандемията. Когато тя настъпва обаче фирмата не само, че не затваря, а запазва си всичките служители, използва натрупания опит и концентрира усилията си в ново посока и в полза на обществото - производството на уреди за ултравиолетова дезинфекция (UV-C). Прави и дарения от UV-C лампите, които произвежда, на едни от големите болници в страната.
„Още с първите ограничения като противоепидемични мерки си казахме – или трябва да направим нещо, за да се развиваме, макар и в друга посока, или ще изгубим всичко, за което сме работили през последните 20 години“, разказа пред Радио София арх. Александър Чернодрински, който е съдружник в ИКИС СЛ заедно с Филип Шкембов и Кирил Сапунов.
Вземат нелеко бизнес решение, но то се оказва работещо. За около 40 дни са направили това, което в нормални условия би отнело 1,5 до 2 години.
Служителите повярвали и мотивирани поели по новата посока на развитие.
„Когато всички се отчайваха, ние намерихме нашата пътека, по която всички заедно тръгнахме. Заложихме наличния финансов ресурс – може би по най-добрия начин, и съхранихме всички работни места. Завъртяхме колелото, въпреки тежките условия“, допълва с известна гордост арх. Чернодрински.
От ИКИС СЛ се свързват с международна компания, сътрудничат си, печелят доверието ѝ и ползват ноу хау.
„Не сме ползвали мерки като 60/40. Рискувахме, инвестирахме и сега се радваме, че това, което правим дава усмивки на хората“, сподели специалистът.
Започнали са с уреди за болниците. Сега вече имат над 10 модела, които се ползват в общини, училища и на още много места.
Чуйте разговора на Катя Василева с арх. Чернодрински.
Чуйте повече в разговора с психолога Екатерина Цанова и в анкетата на Мария Илиева в двата звукови файла .
Съвременна платформа за хора с увреждания бе монтирана в 119. СУ "Акад. Михаил Арнаудов", съобщи кметът на район "Изгрев" д-р Делян Георгиев. Съоръжението ще обслужва учениците и посетителите на училището, преодолявайки стълбищната клетка от партера до четвъртия етаж безопасно, за около 4 минути. "Проектът за изграждането на достъпна..
Тази година Innovation Explorer се провежда за 11-ти път. Вече става традиция през февруари да виждаме международната конференция, а основният акцент тази година е върху геополитическите промени, което лесно може да се свърже и с мотото на конференцията “Екстремен свят”, защото събитиято от края на миналата година и началото на тази година държат под..
Моментната снимка на електоралните нагласи възпроизвежда в голяма степен резултатите, които имахме на изборите от миналата година. ГЕРБ се запазва като първа партия, с убедително мнозинство от 25.6% от тези, които са участвали в нашата анкета и имат намерение да гласуват, а на второ място е ПП-ДБ с буквално залепени зад тях от “Възраждане” - съответно с..
“Кауза облечена в рими“ е музикално-поетична инициатива, която се организира и провежда за четвърта поредна година в град Самоков. Организатор е сдружение “Ти си доброто“. Днес, 25 февруари, от 18 часа, на сцената на Читалище-паметник “Отец Паисий - 1859“ ще се изявят участници от различни професионални сфери, които ще рецитират стихове на..
Икономическият и социален съвет представи визия за развитието на пенсионната система в България, включително и за капиталовите стълбове. Това стана в рамките на дискусия за дългосрочното развитие на пенсионната система и обсъждането на изводите, застъпени в доклада "Анализ на действащата пенсионна система и предложения за нейното усъвършенстване",..
Шофьорът, който в нощта срещу понеделник причини тежка катастрофа на кръстовището на бул. „Тодор Александров” и ул. „Средна гора“ в София, е бил без книжка, пиян с 2.34 промила алкохол в кръвта и надрусан с кокаин и метамфетамин. От днес той вече е с три обвинения за катастрофата. Това стана ясно от брифинг на наблюдаващия прокурор Ралица Първанова,..