Семинар за когнитивно развитие "Как да постигнем по-зряло мислене" – гост в студиото е Иван Владимиров:
"Обичам, с извинение, "да препикавам" сериозните теми. Ще се учим как да конструираме смисъл, как да сме по-мъдри. Когнитивно развитие, най-общо означава комплексността на нашето мислене. Буквалното мислене, за съжаление, е силно разпространено в 21 век. На по-високо ниво, човек става способен да интегрира повече фактори, да мисли системно.
Себерефлексията се появява в един момент на развитието ни. Първите 7 не са случайни. Факторите са гени и културните програми. Излизайки от матрицата означава да се достигне до саморефлексия.
Семинарът е на живо, но може да се закупи и като онлайн лекции. Целта е знанието да достигне до всички. Ние не сме подготвени за съвременния живот. Около 40% от хората страдат от бърнаут. 80% от болестите се базират на стрес. Информационната магистрала, по която се движим кара човек да се адаптира толкова бързо, че без определени ментални качества, се психира. Едно и също нещо може да бъде възприемано като благословия или като проклятие.
Човек трябва да знае да интерпретира. Живеем в конструирана реалност. Мнението и фактите са малко хлабави и трябва да сме готови, че нещо не е така. Винаги когато мислим, трябва да е във вероятности. Особено с поляризацията, трябва на базата на критично мислене да преценяваме в контекст и ситуация.
За мен хората са два вида - тези, които не подлагат на съмнение нищо и другите, себерефлективните. Когато вдигнеш нивото, виждаш всичко на мястото му, няма какво да те тормози."
Близо 600 бездомни, които са настанени в трите центъра за временно настаняване в София, получиха основни хранителни продукти, благодарение на съвместната инициатива на Столичната община и Българската хранителна банка (БХБ). “Тази инициатива не е само за осигуряване на храна, а и за създаване на усещане за грижа и внимание“, казва зам.-кмета Надежда..
“Tokonomia“ е наречена изложбата, която ще открие Фестивала на чая (FesTeaval) в Централни хали. Има ли красота в ефимерното, нетрайното, кратката среща? Заслужава ли си да правим такова изкуство – което не изглежда създадено да издържи векове напред, което не е шлифовано до блясък, има бръчки като зряла жена или мъж и е крехко като..
Когато денят започне да расте, колекцията от орхидеи в Ботаническата градина на БАН започва обилно да цъфти. Именно затова вече 17-а година специалистите организират изложба през този сезон. Сегашното издание на цветната експозиция ще продължи до 1 март, разказа пред БНР-Радио София доц. д-р Антоанета Петрова от Сектор „Тропически и..
Предварителен анализ на планирането и изпълнението на държавната политика за младежта в България, за периода 2010-2024 г., беше представен от Националния младежки форум. Данните сочат системни пропуски, липса на прозрачност и ефективност, както и опасно нисък приоритет на младежките въпроси в държавната политика. Анализът е изготвен на..
Представяме младия музикант Георги Дачев , който пристига при нас от българската рок столица Каварна. Георги Дачев вече е по-известен като вокалист, китарист и бендлидер на групата "Do Sho band". За него музиката е призвание. Казва, че тя е негово препитание през целия му съзнателен живот. А иначе… "Пропях преди да проходя, още от..
Електромобилите са на фокус в следващото издание на рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и Сдружение "Соларна академия - България". Електромобилите са нова вълна в автомобилите, които коренно промениха начина на ползване и на зареждане, коментира пред Радио София Наталия Петрова – "Развитие пазар..