След 22 години отдадени на хотелиерството в Северна Африка и на Марианските острови, Елица Стоилова решава да се завърне в България. Тук става съосновател и управител на платформа за чатбот с изкуствен интелект UMNI. От 2018 г. помага на бизнеси да спестят хиляди часове на персонала, като дигитализира комуникацията с клиенти и автоматизира често задавани въпроси и рутинни задачи.
„2023 г. ще е година на ежедневния изкуствен интелект“, каза Елица Стоилова в предаването „Радиокафе“.
„Всеки един човек може да използва разговорен изкуствен интелект и това е абсолютно достъпно. Това са технологии, които имат доста солиден стаж и в момента излизат на ниво масовизация“, добави тя.
По думите й, изкуственият интелект спестява много време на човека.
„Във връзка с това, че много неща се дигитализираха и се сложиха в чатбота, изведнъж се разшири сферата на потребление“, добави Стоилова.
Според Елица, изкуственият интелект няма да измести хората, тъй като именно те стоят зад него и му поставят задачи.
„Това, което ще наблюдаваме тази година е комбинирането на експертизата на човек, емоционалната интелигентност и въображение със силата на тази технология. Тези разговорни модули съдържат цялата информация на света. Всъщност един от проблемите на 2023 г. ще бъде, че няма повече информация, с която те да бъдат захранвани“, добави Стоилова.
По думите й, когато говорим за изкуствен интелект, фокусът трябва да бъде поставен върху това как да подобрим качеството си на живот и на работа.
„Трябва да инвестираме в собственото си познание и да използваме разумно тези инструменти, защото те спестяват много време“, казва Елица Стоилова.
"Пътят на музикантите" (Musicorum Via) е името на съвместна инициатива на Българската академия на науките и Националната музикална академия (НМА). Предстои поредица с поредица от концерти, която започва на 7 април в зала "Проф. Марин Дринов“ на БАН. В рамките на академичната година изявени студенти на Музикалната академия ще представят..
Мнозинството от българите ( 55% ) са готови да дарят свой орган на роднина или близък , ако има животоспасяваща нужда, а 19% отговарят, че не биха го направили. По темата за донорството една трета от българите признават, че изобщо не са запознати , а 34% посочват, че "по-скоро не са запознати". 40 на сто биха се съгласили да дарят..
Юлия Спиридонова, е една от най-четените и превежданите български писатели за деца и юноши . Книгите ѝ са превеждани на много езици. Носител е на множество награди като най-четен и обичан автор. Тя е номинирана за пореден път за наградата Астрид Линдгрен тази година . В разговор в предаването "Радиокафе“ тя коментира британския сериал а..
В аулата на Факултета по журналистика и масова комуникация към Софийския университет „Св. Климент Охридски“ от 17:30 часа днес ще има изслушване на кандидатите за омбудсман, организирано от Форум „Гражданско участие“, Националният младежки форум, Български център за нестопанско право и други 9 НПО. Омбудсманът на Република България е..
Новата книга на писателката Албена Ненкова "Не, аз благодаря!" стана основа и на моноспектакъла на Бориса Сарафова-Черкелова , носещ същото име. "Не, аз благодаря!" - разказ за малкия човек, намерил убежище в илюзията "театър". Това е на пръв поглед една история за гардеробиерката Невенка, която е останала по случайност сама в дома на..
Морето и водните спортове са тяхната страст, професионален път и начин на живот. Организацията им се стреми да предава и популяризира морската култура в България чрез обучения по водни спортове, социални инициативи и състезания. "Акаша сърф" е и единственият международно сертифициран център по водни спортове в България, воден от олимпийски и..
Константина и Кристин са част от Ритмо денс студио - една от най-големите школи по социални латино и народни танци. Те се занимават със салса и бачата от близо 10 години. Константина е автор на лейди хореография, която заедно с Кристин и други дами от клуба представят на 8 март в интернет пространството. "Аз правя такива лейди хореографии и..