"Провалът е част от успеха и който го е страх да падне, който го е страх да стъпи на криво, в пряк и преносен смисъл, да не разчита на никакви успехи. Навсякъде провалът е част от пътя. Той е ежедневен, той е търсен и ако човек не се проваля, значи или не е на правия път, или не прави стойностни неща. Зоната на комфорт, тези леки ежедневни успехчета, с които се заблуждаваме, че вървим в някакъв стойностен път - това е далеч от истината и ние ще потънем в забвение ако не се проваляме. Провалът е истинският учител на човека. Провалът ни отрезвява, той ни показва къде сме, кои сме до къде сме стигнали и дали правим нещата в истински голям мащаб", посочи гл. ас. д-р Неделчев.
Той подчерта, че всички обичат в социалните мрежи да се представят като успешни, вездесъщи и непоколебими, но това в действителност не е така. А ако говорим за професионалния спорт, по думите му "там много демокрация няма", а има спортно-психологически методи на възстановяване. Гл. ас. д-р Неделчев сподели, че целите му са да опази децата от затлъстяване и те да започнат да се хранят здравословно, това да стане предмет в училище, както и да обедини всички отговорни институции в каузата. Преживял тежка катастрофа и финансов фалит, той определи себе си като успял, защото не се е отказвал да върви напред.
"Уча се, дърпам напред и си задавам въпросите - кой съм аз и какво е редно да върша? Имам и нереална оценка за себе си, много ли искам, колко давам, къде съм аз на базата на световните тенденции? Дали пък егото и комплексите ми, или някои други черти от характера ми върху които работя не са ударили в най-горещата зона? Дали не трябва да направя крачка назад, дали не трябва да се смиря, дали не трябва да подобря нещо? Изобщо пиша си, наблюдавам се, задавам си въпроси и тази дума "успех" много разумно я анализирам, защото успехът е много измамен, славата е много измамна, властта е много измамна, финансовото състояние е много измамно и много хора не са готови за тези неща. Стигнали са по пряк път до тях и катастрофират брутално с 200", заяви гл. ас. д-р Неделчев.
Тренирал едни от най-богатите българи той сподели, че външната мотивация за спортуване трябва да премине към една осъзната вътрешна мотивация. Спортът и ежедневната двигателна активност са щит срещу всички психологически, здравословни и визуални проблеми, които ни дебнат.
"Спортът е голям учител, той изкарва истината за един човек, а ние не трябва да бягаме от истината. Станахме малко фалшиви с тези социални мрежи, заблуждаваме се, всеки ни лайква, шерва, поощрява, а това е една външна обвивка. Ако искаме да вървим напред трябва да сме в истината за себе си и за света около нас", отбеляза гл. ас. д-р Неделчев.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
За шеста поредна година фондация "Културни перспективи" подкрепя млади таланти с националната стипендия "С усилия към звездите" в пет области – визуални изкуства, литература, музика, танц, театър/пърформанс. Платформата е отворена от 1 ноември, а тази година призивът на фондацията към младите артисти е "Претвори рамките!". Стипендията е..
През октомври са извършени 227 проверки на собственици на домашни любимци в паркове, градини, междублокови пространства, по сигнали и други, съобщават от Столичния инспекторат. Част от проверките са извършени съвместно с полицията и служители на районните администрации и при необходимост с други институции. Следи се за носене на паспорт, поставен..
Още с втория си роман "Обучение в покорство" Сара Бърнстийн успява така да бъде забелязана, че да влезе в краткя списък за наградата "Букър" . Именно тази нейна книга е първата, с която читателите се срещат на български език. В отзив "The Times" описва "Обучение в покорство" като " роман за жертви и палачи , за вината и..
Театър "Ателие 313" влезе в новия сезон със спектакъла "Как хубаво лошо живяхме", който е създаден по четири пиеси на руския драматург Людмила Петрушевска. Използвани са "Любов", "Анданте", "Чинцано" и "Три момичета в синьо". Родена през 1938 г., Петрушевска е смятана за жив класик на модерната руска литература. Първите й разкази и пиеси често са..
Ана Сотирова, позната с артистичното име Anabel (18) освежи утрото в БНР-Радио София с новата песен, която представи пред Мартен Роберто и слушателите. Казва се "Доза реалност". А в разговора представи своята ежедневна реалност: Voice Academy е моето училище, дом и семейство – всичко. Там с глас и инструмент е изпробвала всичко...
Хората, които живеят в квартала преминаха през протести, шум и прах, припомня репортер на БНР-Радио София. Сега о чакванията на повечето столичани, които минават от там, са да не се прави ремонт на ремонта . До 2 декември 2024 г. (включително) остава забраната за влизането на пътни превозни средства както следва: по ул...