„Оглеждам всички проблеми, дефекти – кое не е наред, веднага ми хрумват идеи кое, как може да стане по-добре. Сещам се за други градове, в които съм видял различен начин да бъде направено нещо. Екипът вече е вдигнал ръце от мен, защото аз постоянно вървя, снимам и пращам задачи и идеи. Вече съм в такъв режим, където гледам за подобрения, не мога да се нарадвам толкова на направеното, въпреки че има страшно много, което е направено и от предишната администрация“, каза Терзиев.
По думите му, София е невероятен град за живеене, за правене на бизнес и за отглеждане на деца. Не на последно място са и природните дадености на града.
„Има и богата култура. Град, в който съжителстват щастливо хора от различни етноси и вероизповедания, който става все по-пъстър, защото има увеличаващ се брой чужденци. Те идват и като туристи, и се заселват тук, именно заради това какво може да предложи София за живеене и за работа. Градът е прекрасен и това, което зависи от нас като администрация и всички граждани, е да го пазим и да го развиваме заедно“, добави Васил Терзиев.
Кметът изтъкна, че за ръководството на града е особено важна темата за децентрализацията. По думите на столичния кмет, проблемите трябва да се решават близо до източника си.
„Т.е. районните кметове да имат повече възможности, тъй като те най-добре виждат и са запознати с проблемите на даден квартал, да имат инструментите да ги решават. Ние, за това работим от ден първи“, каза кметът.
Той посочи, че през погледа на чужденците, София често изглежда тъмна, липсва качествено осветление и инфраструктура.
„През тези четири години за нас една от големите теми ще бъде как да подобрим качеството на пътната настилка, на маркировката и тротоарите, за да може да изглежда София като един наистина европейски град и то не само в идеалния център“, посочи градоначалникът и изтъкна, че София е град с голям потенциал.
„В София можеш да дойдеш по много причини, а целта е да не искаш да си тръгнеш. Искаме да направим София градът, от който хората не искат да си тръгват. Това ни е целта за младите“, каза Васил Терзиев.
Той благодари на всички предишни управници на града в годините преди него и посочи, че това е причината да има видима разлика от София през 90-те години и днес.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Първите събеседници във "Форум" за тази седмица са комуникационният експерт и преподавател доц. д-р Александър Христов и Диана Гласнова , главен секретар на Хърватско-българското дружество и нещатен кореспондент на БТА. Пред Лъчезар Христов те коментираха следните теми: Сезонът на редовното правителство . Нормализация и успокоение сред..
С два пилотни проекта Столичната община въвежда изцяло нова концепция за превръщане на училищните дворове в зелени, модерни общностни центрове. Архитектурен наръчник с полезни ресурси за трансформиране на външната среда в училище вече е предоставен на всички райони в София. Освен каталог с добри практики от цял свят, наръчникът включва и..
На 4 февруари 2025 г. във връзка с извършване на техническа профилактика временно ще бъде преустановено водоподаването към чешмите на водоналивния кът на находище с минерална вода „София – Център“, съобщават от Столичната община. Предвижда се профилактиката да се извърши от 10:00 до 10:15 ч. По това време ще бъде спряно водоподаването към..
Новият спектакъл на Ива Свещарова "Ако Афродита беше чудовище" вече е с насрочена втора премиера. Свещарова е сред най-значимите артисти в съвременната ни хореография. Тя е носителка на награда "Икар" за съвременен танц и пърформанс и е един от създателите и организаторите на Международния фестивал за съвременен танц и пърформанс..
В момента, когато някои области минават през грипна епидемия, има засилено търсене и потребяване на имуностимуланти. Най-добре е те да се приемат след препоръка от специалист – лекар или фармацевт. Със сигурност е оправдано вземането на някои от продуктите, включително и лекарствени – те възпрепятстват усложнения при грипна инфекция. Това..
По последни данни от НИМХ в България има завишение на водните ресурси. Само повърхностните запаси са със средни годишни обеми от 17,7 млрд. куб м. Консумацията е около 5 млрд. кубика. Кризата с безводието в някои градове е като поговорката "Вода газим, жадни ходим" , коментира пред БНР-Радио София проф. Петър Калинков..
Грипна ваканция за всички ученици на 6 и 7 февруари, която да се слее с междусрочната ваканция на 5 февруари. Това предлагат от Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" с цел превенция на грипа. Регионалните инспекции по здравеопазването имат невярна информация за истинския процент заболели ученици, защото огромна част от учениците са в..