Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Музиката окрилява...

Снимка: ebu.ch

Децата от Центъра за подкрепа за личностно развитие – средношколско общежитие показаха своите умения в коледно тържество, чийто домакин бе концертното студио на Радио Варна. В основата на празника бе музиката. Стилияна Стоянова и Стефан Георгиев обичат фолклора и модерната музика и препоръчват на екипа на Радио Варна в ефир да се чува по-съвременна музика:











Стилияна Стоянова: Харесвам много предаването за български фолклор "Съботна трапеза". Главно харесвам Тракийската фолклорна област, пея песни от тази област.  Любими изпълнители са ми Недялка Керанова и Вълкана Стоянова.

Какво ти харесва в това предаване?

Стремежът към младите да се занимават с български фолклор.

Как се появи музиката в твоя живот?

Стефан Георгиев: Аз просто харесах една песен и започнах да я пея. Моите родители разбраха, че мога да пея и ме записаха на уроци. Така станах певец.

От колко време музиката е част от твоя живот?

От девет години се занимавам с поп и джаз пеене. Също свиря и на пиано.

Все повече ваши връстници слушат музика от различни интернет канали, но не и от радиото. Вие на какво мнение сте?

Да, така е.

Какво трябва да направи екипа ни в посока привличане на повече млади хора към радиоефира?

Стефан Георгиев: Да прелагате по-съвременна музика.

Какви деца живеят и творят в Центърa ни разказа и педагогът Валентина Кирова, която споделя и впечатленията си за проекта на Радио Варна "Криле за начало", финансиран от фонд "Култура" на Община Варна:





В Центъра за подкрепа за личностно развитие – средношколско общежитие живеят над 240-сет юноши, които посещават варненските училища. Те са от 7-ми до 12-ти клас. Повечето от тях се възползват от нашите услуги. Занимаваме ги в свободното им време. Участваме в различни концерти, в различни проекти като този, който правите вие като медия - "Криле за начало".


Споменахте вие този проект на Радио Варна "Криле за начало". Любопитно ми е, обаче има ли продължение във времето за децата, които участват в него. Окрилява ли се талантът им?

Аз мисля, че да участваш в подобни инициативи създава самочувствие у децата, че те могат, че те имат поле за изява и това ги стимулира да развиват таланта си.  При всички случаи тази инициатива е похвална за Радио Варна и мисля, че всеки, който участва в нея, я оценява високо.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

2024 година донесе успехи и гордост за Морски клуб – Балчик

24 златни, 34 сребърни и 25 бронзови медала, или общо 83 призови места са спечелили състезателите на Морски клуб – Балчик.  Това е равносметката организацията, която обучава в тънкостите на прекрасния спорт ветроходство общо 88 деца. „2024 година беше изключителна за нас! С радост споделяме основните моменти, които затвърдиха клуба като лидер в..

публикувано на 24.01.25 в 08:00

Търсят гимназисти от Варна с талантливо перо

Новата инициатива на международния литературен фестивал „Варна Лит“ е търсенето на таланти в писането на текст за сцена сред варненските гимназисти на възраст над 15 години. Нарича се „Ателие за творческо писане“ и негов автор е Даниела Цочева – един от организаторите и вдъхновители на всички инициативи на „Варна Лит“. Тя даде насоки на..

публикувано на 23.01.25 в 08:05

Искат да бъде въведена оценка за дисциплина в училище

 Да бъде въведена оценка за дисциплина и да се обърне внимание на възпитанието на учениците като мярка за подобряване на резултатите и преодоляване на насилието в училищата. За това настояват от синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа", каза председателят му Юлиян Петров в предаването на Радио Варна Post Factum. От десетки години се опитваме да обясним..

публикувано на 22.01.25 в 08:00

Проф. Емил Ковачев: Професията ни е дълбоко удовлетворяваща заради уникалната роля в посрещането на новия живот

На Бабинден – денят, посветен на акушерите и грижата за новия живот – проф. Емил Ковачев, управител на СБАГАЛ "Проф. д-р Димитър Стаматов" - Варна, сподели своите впечатления и предизвикателства от изминалата година.  В болницата през 2024 г. са родени 1881 деца, включително 51 многоплодни бременности, най-често близнаци. Най-малкото бебе, което е..

публикувано на 21.01.25 в 13:00
Павлина Върбанова

Павлина Върбанова: Социалните мрежи изместват фокуса от значимото

Най-знаковата дума за България през изминалата 2024 година е Шенген. Това сочи класацията на традиционното проучване на платформата за грамотност "Как се пише?" за 2024 година. Това се прави за четвърта поредна година. За втори път се представя и класация на най-споменаваните личности в медиите. На първо място е Доналд Тръмп, следван от Бойко..

публикувано на 21.01.25 в 08:20
Велизар Енчев

Велизар Енчев: БСП и ИТН достигнаха моралното дъно

„Участието на БСП в управлението е целувка с дявола, защото всяка партия, която прескочи своите червени линии, тя се отказва от своите идеи, а партия без идеи е политически покойник“. Това каза в предаването „Позиция“ на Радио Варна председателят на партия „Българска пролет“ Велизар Енчев. След влизането на „БСП-Обединена левица“ в..

публикувано на 20.01.25 в 12:10

Как да бъдем най-добрата си версия днес?

Най-доброто от нас днес – как да изчистим съзнанието си, да се чувстваме по-добре и успяваме в повече неща. Да забавим не само естествения процес на стареене, но и да се подмладим, не само физически. Това ни споделя „перфектната неперфектна“, както се шегува, йога ентусиастът Антония Криван от Балчик. Запалва се по йога преди повече от..

публикувано на 20.01.25 в 08:30