Народната изпълнителка Петя Панева грабна голямата награда в музикалния формат "Гласът на България". Талантливата Петя Панева очарова варненската публика още с дипломния си концерт в Радио Варна през 2019-а година. Петя е родена на 14.06.2000 г. във Варна, където завършва НУИ „Добри Христов“ със специалност ударни инструменти. Тя пее от четиригодишна в школата на Павлинка Тодорова, а по-късно учи в НМА „Панчо Владигеров“ в класа по народно пеене на Нели Андреева. От тази година Петя учи в Пловдив. През миналата година тя сбъдна и дългогодишната си мечта да бъде солист в ансамбъл "Филип Кутев". Музикалният път на Петя Панева е белязан от участието й в хор „Ваня Монева“ и турнето "Шоу без име" на Нешка Робева. Името на Петя Панева през последните месеци се появи на телевизионна сцена с музикалния формат "Гласът на България", който тя спечели с лекота. С Петя Панева разговаря Кристиян Неделчев, която неведнъж гостува в предаването "Съботна трапеза".
Мислиш ли, че ще успееш да яхнеш славата да работи за теб, а не обратното? Защото телевизионната индустрия е точно това. Има някаква разменна монета. Изпълнителите са с надежда за слава, а организаторите с желание за печалба от вашия талант.
Човек трябва да бъде много осъзнат и да знае точно какво иска. Просто трябва да сме много целеустремени, вървиш си по пътя и се бориш за това, което искаш.
Много хора казват обаче, че ти действаш хаотично.
Живеем в други времена. В това време се предлагат различни възможности и смятам, че човек трябва да се възползва от тях.
План имаш ли или сърцето е първо?
Ако така ми е писано да се случи нещо, аз вярвам, че ще стане.
Надявам се това да е моят момент. Аз знам, че любовта на хората е най-голямата награда за мен.
Какво се случва на сцената и зад нея?
Много е различно. Аз следях всички сезони. И съм си мислила как мога да изпея или да кажа нещо по-добре, да критикувам някого. Когато обаче си на тази сцена е наистина голямо предизвикателство и е много различно от това да си у дома пред телевизора.
Много бурна година имаш в личен план. Ти напусна ансамбъл Филип Кутев. Защо?
Да бъда част от ансамбъла беше моя сбъдната мечта. Вече няма да живея в София, а ще уча в Пловдив. Времето, в което попаднах в ансамбъла беше много трудно и нямахме възможност да поработим. Но дори факта, че съм била сред тези хора за мен означава много. Никога не взимам решения импулсивно. Обмислям го, но зная шестото ми чувство никога не ме лъже.
Какъвто и път да си поела, ние ти пожелаваме успех!
Особеностите на исландския риболов добре е опознал Петер Скуг - наполовина българин, наполовина исландец. Роден е във Варна, но от 8-годишен живее в столицата на ледената земя и гейзерите - Рейкявик. На 13 години започва да се занимава с музика - диджей e по партита, познат е и на клубната сцена във Варна. От два месеца обаче изучава дълбините на..
Безплатни профилактични прегледи за нарушения на слуха организира за четвърта година МУ-Варна, по повод предстоящия „ Световен ден за защита на здравето на ушите и слуха “ или накратко Ден на слуха 3 март. Ц елта на подобни инициативи е да се насочи вниманието на обществеността към грижата за слуха при всички възрасти – универсален скрининг..
27-ото издание на конкурса за домашно вино се проведе на 16 февруари във Варна. Участниците предоставиха над 160 проби, а от тях най-много на червени вина – 68, белите са били 65, а розе – 29. До финалния кръг достигнаха 47 проби, като за най-добро червено вино беше отличен Орлин Банков. Той получи и специалната награда за българския сорт..
София Иванова е ученичка в Националното училище по изкуствата "Добри Христов" във Варна. Св ири на флейта и се занимава с класическо пеене. И през тази година София продължава с успешните си изяви, като заслужи две награди "Златна Лира" в Пловдив по време на ежегодния международен конкурс за музикално, танцово и изобразително изкуство "Орфееви..
Ниското качество на храните в България е по-голям проблем от тяхната висока цена. Това мнение изрази в предаването „Позиция“ на Радио Варна доц. Огнян Боюклиев от Института за икономически изследвания към БАН. Според него, бойкотът на хранителните супермаркети е знак за сериозен проблем в системата. Решението на проблема обаче не е в подобни..
Българите преоткриват позабравените сортове тамянка и димят , особено през пролетта и лятото хората си ги търсят. Навлезе и модерното пенливо вино П ет-нат (съкращение от Pétillant-naturel (естествено пенливо), което вече се прави на много места у нас. Български производители започнаха да правят много качествени пенливи вина по оригиналната..
Бойкотът на търговските вериги заради високите цени на хранителните стоки, обявен за днес в цялата страна, няма да има никакъв ефект, ако изключим неговото медийно отразяване. Това коментира в предаването "Пост Фактум" на Радио Варна доц. д-р Михал Стоянов - ръководител на катедрата по "Икономика и управление на търговията и услугите" в Икономически..