Най-общо казано, травъл блогърите са хора, които пътуват и след това разказват за пътуването си в снимки и текст. То обаче има много по-дълбок смисъл и роля в популяризирането на България като туристическа дестинация.
"За мен основната добавена стойност, която травъл блогърите дават в рекламния микс на дадена дестинация е представянето на потребителския поглед върху тази дестинация. Освен субективните фактори, ние споделяме и нашите субективни впечатления и мнения - какво сме видели, какво ни е харесало и какво не ни е харесало. Предоставяме на туристите полезна информация, която може да им помогне да организират по-добре своето пътуване. Колегите имат много последователи в мрежата и са с изградено доверие, което прави рекламата доста по-ефективна", коментира Стилянов.
"Туристите могат да видят своето пътешествие през нашите очи", допълни той.
Травъл блогърството става все по-популярно в последните години, но пък си има и своите предизвиквателства.
"Основният проблем, с който се сблъскваме в България е с екологична насоченост. Много от местата, които представяме в нашите онлайн медии имат проблем с това да бъдат опазвани. Много от тях са замърсени, а ние се опитваме да не показваме тази им страна. Апелирам местните власти да полагат повече грижи за своите туристически обекти и забележителности", каза Стилянов.
Друг проблем, по думите на травъл блогъра, е този с авторските права.
"Хората смятат, че нашия труд е безвъзмезден и могат да използват материалите ни свободно, което не е така", коментира блогъра.
Той каза, че има още какво да се желае по отношение на рекламата на България като туристическа дестинация, но допълни, че има и добри примери в някои общини.
По повод Международния ден на туризма, Стаснислав Стилянов пожела на всички да имат възможност да пътуват повече, да се наслаждават на красивата ни природа, но и да я пазят за да се запази в този си вид - красива и магнетична за дълги години напред.
Чуйте повече в звуковия файл
Голямото предизвикателство в ерата на AI (изкуствения интелект) е как да развиваме естествения интелект. Toва коментира за Радио Варна ректорът на Икономическия университет (ИУ) във Варна проф. Евгени Станимиров. Няма да се изморя да повтарям, което правя вече 3-4 години, може би и малко повече, че когато висок естествен интелект ползва висок..
Интервю с Chris Caffery (SAVATAGE, TRANS-SIBERIAN ORCHESTRA) SAVATAGE са от онези групи, които през 80-те и 90-те години на миналия век дефинираха звука на американския прогресив метъл. 24 години след последния си албум „Poets and Madmen“ SAVATAGE се завръщат към активна дейност. Групата тръгва на турне, за съжаление без Jon Oliva, който има..
Индия не е туристическа дестинация и никой не си тръгва от там завинаги. Това е трансформиращо място. Всеки път се завръщаш променен и научил нещо различно. Човек се влюбва в Индия, ако я усети. Това сподели в предаването за туризъм и приключения "Хоризонти" варненката Диляна Димитрова, която доста пъти е пътувала до тази огромна страна. Диляна..
От гледна точка на доверието, в последните години има промяна в отношението на хората, които даряват в положителна посока. Това коментира за Радио Варна Теодора Бакърджиева, изпълнителен директор на Български дарителски форум, които оперират системата DMS. Дарителите - предимно индивидуалните, отделните хора, които избират да дaряват в..
Когато има развит масов спорт, тогава има и олимпийски медали, това каза за Радио Варна бивша професионална тенисистка, участвала на три олимпиади (в Барселона , Атланта и Атина ). Маратоните са страхотни събития. Аз съвсем случайно попадам днес на този във Варна. Била съм на маратони в европейски столици, където това събитие е..
Ивайло Христов от 12 клас на Математическата гимназия „Д-р Петър Берон“ е един от тримата национални лауреати на олимпиадата по Български език и литература (БЕЛ) за тази учебна година с максималния бал от 100 точки. Всъщност, един от тримата ученици с подобен бал. Но, освен това е национален лауреат от олимпиадата по Философия. Също за тази..
Мит е, че Варна разполага с един милиард лева, при една разбивка става ясно, че морската столица разполага с изключително ограничени средства за инфраструктура и капиталната програма. Това заяви кметът на града Благомир Коцев в обзорното предаване на Радио Варна „Позиция“. По думите му пари за инфраструктурни дейности се обезпечават най-вече..