Най-общо казано, травъл блогърите са хора, които пътуват и след това разказват за пътуването си в снимки и текст. То обаче има много по-дълбок смисъл и роля в популяризирането на България като туристическа дестинация.
"За мен основната добавена стойност, която травъл блогърите дават в рекламния микс на дадена дестинация е представянето на потребителския поглед върху тази дестинация. Освен субективните фактори, ние споделяме и нашите субективни впечатления и мнения - какво сме видели, какво ни е харесало и какво не ни е харесало. Предоставяме на туристите полезна информация, която може да им помогне да организират по-добре своето пътуване. Колегите имат много последователи в мрежата и са с изградено доверие, което прави рекламата доста по-ефективна", коментира Стилянов.
"Туристите могат да видят своето пътешествие през нашите очи", допълни той.
Травъл блогърството става все по-популярно в последните години, но пък си има и своите предизвиквателства.
"Основният проблем, с който се сблъскваме в България е с екологична насоченост. Много от местата, които представяме в нашите онлайн медии имат проблем с това да бъдат опазвани. Много от тях са замърсени, а ние се опитваме да не показваме тази им страна. Апелирам местните власти да полагат повече грижи за своите туристически обекти и забележителности", каза Стилянов.
Друг проблем, по думите на травъл блогъра, е този с авторските права.
"Хората смятат, че нашия труд е безвъзмезден и могат да използват материалите ни свободно, което не е така", коментира блогъра.
Той каза, че има още какво да се желае по отношение на рекламата на България като туристическа дестинация, но допълни, че има и добри примери в някои общини.
По повод Международния ден на туризма, Стаснислав Стилянов пожела на всички да имат възможност да пътуват повече, да се наслаждават на красивата ни природа, но и да я пазят за да се запази в този си вид - красива и магнетична за дълги години напред.
Чуйте повече в звуковия файл
Жителите по селата също очакват приемането на републиканския бюджет, респективно общински, за да набележат задачите за новата година и плануват разходите си по тях. А дотогава не разчитат само на публичните средства, но и на дарения, спонсори, доброволен труд. „Това ще ми бъде последният мандат. Искам да оставя селото в приличен вид“ – казва по..
Немедицински специалисти нямат право да извършват естетични процедури. Това категорично мнение в предаването "Новият ден" изрази доц. д-р Даниел Янков от Клиниката по пластична хирургия към Военномедицинска академия-Варна, във връзка с пострадалите след поставяне на ботокс, настанени в "Пирогов". Лекарите, които според съществуващото..
Интервю с Adrian Thessenvitz (AD INFINITUM) Швейцарската симфонична метъл банда AD INFINITUM ще направи първи концерт в България. Групата е част от турнето на ELUVEITIE и INFECTED RAIN. Датата за България е 9 февруари, мястото – софийският клуб „Joy Station“. Организатори са „BGTSC“. В предишно предаване представихме новия албум на групата..
От 2014 година насам има почти 80 законопроекта за изменение и допълнение на изборното законодателство, голяма част от които са внесени няколко месеца преди изборите. Това сочи анализ на Института за развитие на публичната среда, каза Лилиан Никифорова. Тя добави, че тази практика трябва да бъде прекратена, тъй като по думите ѝ няколко парламента са..
Музиката се създава от творците, не се създава от машина или компютър. Това подчерта в интервю за Радио Варна Георги Христов. Той допълни, че купуването на бийтове и използването им в песните не е изкуство, коментирайки темата за навлизането на изкуствения интелект в музикалната индустрия. "Повечето новосъздадени песни са просто изкуствен интелект...
PIZZZA е една от най-обичаните групи на българската ъндърграунд сцена, а 26-годишната ѝ история я прави и една от най-дълголетните. Съставът ѝ към момента включва Кобо (китара), Кайо (бас), Рамбо (барабани), Витко (тромбон) и Явката (тромпет), а Каската, който до скоро беше фронтмен, вече не е част от бандата. За съжаление се наложи да се разделим..
Студент на Варненския свободен университет /ВСУ/ представя оригинален шрифт на Международното триенале на типографията в Полша. Шрифтът е наречен VFU (Visionary Font Ultra) и е изработен от студента от трети курс в специалност "Графичен дизайн" Володимир Федотов . Той е един от тримата представители на България, избрани за участие в..