"Черно морле Тича" е новият шампион на България

Автор:

БК „Черно море Тича“ спечели шампионата по баскетбол на колички. „Моряците“ триумфираха с титлата мач преди края на надпреварата, след като в зала „Триадица“ в София надиграха „Балкан-София“ с 53:50.
Състав на шампионите: Ахмед Ахмед, Георги Иванов, Христо Мисляков, Сашо Христев, Мартин Иванов, Димитрина Колева, Константин Георгиев, Тимшел Костадинова, Алберто Иванов; треньор Симеон Георгиев, мениджър Обретен Михов.

Първи победи за отборните спортове във Варна - волейбол и баскетбол (ВИДЕО)

Двоен успех за варненските отборни спортове този уикенд. Волейболистите на „Черно море“ записаха първа победа в първенството, като надделяха над „Дунав"-Русе с 3-2 гейма. Варненци играха добре в този мач и треньорът им Дани Милушев /снимката горе/ остана доволен. Първа победа извоюва и мъжкият баскетболен отбор на „Черно море Тича“...

публикувано на 28.10.24 в 11:55

Рая Маркова стана двойна шампионка

Рая Маркова триумфира с титлите на сингъл и на двойки при девойките на турнир до 14 г. от трета категория на Тенис Европа в Гърция. Във финала на сингъл българката победи с 6:4, 6:3 партньорката си на двойки и първа поставена Дионисия Кукули (Гърция). Така Маркова спечели титлата с четири поредни победи при само един загубен сет. Във финала..

публикувано на 28.10.24 в 09:53

"Балкан" се справи с "Академик Бултекс"

В деня на изборите - неделя, Балкан спечели домакинството си на пловдивския Академик с категоричното 104-83. Това бе негов втори успех от началото на първенството.Балкан: Джоунс 27 + 7 ас, Пищиков 3, Боянов 13 + 10 б, Маршал 21 + 7 б, Гаврилович 8 (Тошков 16 + 10 ас, Грозев 14, А. Иванов 2, Ст. Михайлов)  Академик: Титков 14, Бачев 11, Михайлов..

публикувано на 28.10.24 в 09:51

"Левски" с убедителна победа

В двубой от втория кръг на "Демакс+ лига" дамският тим на Левски записа убедителен успех срещу „Славия“. В зала „Левски София“ момичетата на старши треньора Радослав Арсов спечелиха домакинството си с 3:0 (25:15, 25:16, 25:19). Победата е първа за „сините“ и техния наставник в първенството.

публикувано на 28.10.24 в 09:50

Започва Световното първенство в Тирана

Класиците започват първи на световното в неолимпийските категории в Тирана, Албания.България е представена с трима състезатели в общо 4 категории. Наш борец няма да има само при 55-килограмовите.В останалите категории Абу-Муслим Амаев ще излезе срещу азера Нихат Мамадли при 63-килограмовите. Съперникът му е призьор от големи първенства и №1 в..

публикувано на 28.10.24 в 09:49

Варна има балкански шампион по катерене

Златен медал за Михаил Рафайлов от отбора на клуба домакин и организатор „Варна клайминг“ на Балканското първенство по спортно катерене. Той участва в четвърта група, 14-годишни момчета. Стефан Щерев /16 г/ от отбора на „Чудните скали“ спечели среброто при юношите. Бронзов медал взе Виктор Вълков /20 г/ също от отбора на „Чудните скали“- Варна при юношите..

публикувано на 27.10.24 в 13:51

Отличното представяне на националите ни в Будва продължава

Българските боксьори продължават с отличното си представяне на Световното първенство за младежи и девойки в Будва. Националите ни постигнаха нови три победи в рамките на днешния ден на турнира в Черна гора. В категория до 57 килограма Ангел Димитров проведе изключително тежка битка, но намери път към успеха. Той преодоля представителя на Киргизстан..

публикувано на 27.10.24 в 08:00