Сряда е поредният ден, в който е обявен жълт код за цялата страна за потенциално опасно време свързано с горещините. Горещото и влажно време може да ни накара да се потим повече, което изисква допълнителен прием на течности.
Във Видин има обществени чешми, от които можем да пием вода при разходките в тези горещини. Такива чешми можем да намерим в Крайдунавската градска градина до Художествената галерия, до Паметника на свободата, както и до Баба Вида. За жадните хора в парк "Рова" и на пазара също има чешми. Според видинчани чешмите в града са недостатъчни, а по кварталите липсват такива:
"Според мен не са достатъчно, скъпа ли е водата не знам. Например в големите градове както съм аз в Рим раздават безплатно студена минерална вода, на туристите, на всички, за да не им стане лошо... Може да са на по-хубави места, по центъра само има, а по кварталите няма. Безопасни са чешмите колкото и тези вкъщи, стари са тръбите... Според мен са достатъчно, но въпроса е колко са чисти. Преди 2 дни едно куче беше полегнало във фонтана до чешмата. Детето си играе не мога да го спра, да си играе с водата. Фонтана до спортната зала не работи, което е жалко. Аз на моето дете му нося вода в бутилка минерална... Навсякъде в България носят вода на хората и по града, само във Видин го няма... Въпреки, че имаме много вода, имаме много малко чешми. Предполагам, че водата е годна... Само на центъра, не за всички е достатъчно... Аз съм си взела минерална вода защото е по-чиста от оная там, кой знае какво са правили там и кучетата пият... Хората трябва да са хидратирани в жегата, а кмета трябва да ги увеличи, не само в градската част, но и в кварталите. Смятам, че е хигиенична, независимо кой пие от нея."
Заради високите температури вчера във Враца раздаваха безплатна минерална вода, което е практика за много градове в Европа. Радостно е, че и тук в България също се случва.
Според Световната здравна организация препоръчителният прием на вода за мъжете е около 2,5л. вода и 2л. за жените.
Когато добрият кораб „Глен Кариг“ потъвав началото на ХVIII век някъде в южните морета, сякаш извън всички познати морски карти, оцелелите мъже от екипажа му успяват само да се качат на две спасителни лодки с известно количество провизии, без никаква представа къде се намират и накъде да плават, за да стигнат до твърда земя. До която и да било..
Днес ни гостува Силвия Иванова , която ще ни разкаже за своите 8 кучета - Бъди, Сара, мама Бамби и децата ѝ Джаспър, Бисквитка, Рошко, Бела и Тео . Джаспър и Бисквитка вече са осиновени, Тео остава при нея, а за Рошко и Бела се търсят осиновители - добри стопани, които да се грижат за тях и да ги даряват с любов. "Здравейте,..
Замисляли ли сте се - какво е да си свещеник в днешно време? Призванието на свещенослужителите е да служат едновременно на Бога и на вярващите. А от това дали успяват да изпълнят тази своя мисия зависи и изграждането на църковната общност около храма, в който изпълняват тези свои функции. В съвременния свят, когато вярата и упованието в Бога е..
Днес е Велики петък. Денят се нарича и Разпети петък. Този ден е спомен за страданията, несправедливата присъда, разпятието и кръстната смърт на Иисус Христос. Тези събития са в основата на особените църковни служби днес. Сутринта се изнася за поклонение светата Плащеница, която символизира положения в гроб Спасител. Привечер с нея около..
Днес е Велики четвъртък от Страстната седмица. В първите три дена от Страстната седмица вниманието е насочено към някои притчи на Иисус Христос с важни поучителни послания в тях, а във Велики четвъртък и петък си припомняме Неговите спасителни страдания. Тази година православният и католическият Великден съвпадат. За никого не е тайна, че има..
Светослав Димитров последните години организира кампании за зарибяване на Рабишкото езеро. Водоемът и в момента е заблатен , за риболов почти не става, защото има около 15 метра зелена трева. Винаги има смисъл от зарибяване, каза Светослав Димитров: "Целият този бряг, който преди беше като плаж сега е станало просто горичка...
От 15 април влезе в сила забраната за улов на риба по река Дунав и вътрешните водоеми. Целта е създаване на оптимални условия за естествено възпроизводство на пролетно и пролетно-лятно размножаващите се риби на водни обекти, в които се разрешава любителския риболов. Периодът на забраната е от 15.04.2025 г. до 31.05.2025 г. включително...