Това, което мен много ме радва е, че англичаните всеки четвъртък в 20 часа излизат на прозорците и по терасите и ръкопляскат. Вадят някакви балони или палят свещи и така изразяват уважението си към хората, които продължаваме да работим и се борим със заразата. Защото това е наистина борба и то ежедневна...
Другото, което тук са направили за нас е, че в супермаркетите има и отделен щанд и обслужване за нас. Защото има големи опашки. И когато ти покажеш картата си, че работиш в системата, веднага те пускат всички, без каквито и да е коментари. Доктор, медицинска сестра и всеки, който работи в момента в здравеопазването в Англия е с предимство навсякъде...
Що се отнася до българите тук, чух че много хора са освободени от работа. Но те не са само българи, кризата е за всеки. Аз понеже следя непрекъснато и американската преса, в САЩ например по 3 милиона на седмица остават без работа. Иначе знам, че много от сънародниците ни побързаха да се приберат в България, а това също не е безопасно, особено пътуването. Но пък сега в Лондон е много трудно да стигнеш до лекар. Изключително трудно е да стигнеш до Спешна помощ, защото говорим за милиони хора. Българите разбира се предпочитат българските клиники и аз всеки ден правя Online консултации, почти всеки ден имам и по няколко пациента. Разбирам тези наши сънародници, които си заминаха, защото тук както казах спешните кабинети са препълнени, чака се от 6 до 8 часа, линейките не смогват, ние работим по 13 до 16 часа...
Лекарства за директна борба с COVID-19 няма още 100 % потвърдени, правят се обаче опити и тук. Ние основно лекуваме с антибиотици срещу Грам- положителни и Грам-отрицателни бактерии. Темата за тестовете е една от горещите и тук. Ситуацията наистина е доста сложна и не е възможно толкова много хора да бъдат обхванати за тестване. Знам, че от САЩ се очакват 90 милиона теста, но засега ги чакаме...
Тук като профилактика срещу COVID-19 препоръчват големи дози витамин С - от 1 000 до 2 000 милиграма на ден, което е строго индивидуално. Хубаво е да се приема от плодовете и зеленчуците. Препоръчва се и цинк. Има го в таблетна форма и за него е доказано също, че повлиява много, както и повече течности да се приемат през деня.
Хубаво също е, че в този труден за страната час, всички англичани се обединиха, за да подкрепят Борис Джонсън в борбата му с болестта- и поддръжниците му, и опонентите му. Това , което бих искала е и в България да се обедини нацията. Да не се противопоставят отделните партии, особено в ситуация на пандемия, защото това наистина е война в момента... "
Цялото интервю и новини за българи по света- в звуковия файл.
Младежи се пристрастява към никотина чрез пушенето на така наречения вейп - електронна цигара с течност, съдържаща никотин, примесен с ароматни вещества. До тях достигат и такива със забранени субстанции като хексахидроканабинола, а за употребата им се заговори след инциденти, един от които с фатален изход. Проблемът не е от скоро и бумът им сред..
Днес ще си говорим за безопасността по пътищата, най-вече в градска обстановка. Зимните месеци са едни от най-опасните за движението заради лошото време и по-голямата продължителност на тъмната част от денонощието. Поводът за репортажа ни е случка, която беше споделена в социалните мрежи от видинчанин. Ето какво написа той: "Добър вечер!..
През 2010 г. Америка среща Европа, когато Джеймс Патерсън (автор на бестселъри №1 в САЩ) и Лиза Марклунд (автор на бестселъри №1 в Швеция) обединяват усилия, за да създадат пикантен, задъхан и завладяващ трилър в духа на най-добрите традиции в жанра. Резултатът е романът „P.S. Убийците“. Шведската журналистка Деси Ларшон получава в..
"Професия хоби" днес ни запознава с хобито на Мадлен Рачева от Видин , която е от онези хора, които успешно съчетават страстта си с професията си. От малка тя е омагьосана от света на фотографията и въпреки че започва като любител, с времето хобито ѝ се превръща в сериозно занимание, което разкрива пред нея нови светове и възможности. Днес..
В днешното издание на "97 лапи и 1 опашка" ще ви представим нещо супер сладко, което не можем да изпием, но пък го обожаваме - и това е… Капучино! А не, няма да пием капучино, ще се наслаждаваме на едно от най-невероятните кученца, които са били гости при нас. И не, не е случайно, че се казва Капучино - цветът му е кафяв, а породата му е Той..
Над 40 общини се включват в 14-то честване на Седмицата на брака в България, която отбелязваме от 7-и до 14 февруари. Събитията и инициативите имат за цел да подчертаят значението на стабилните семейни отношения и да предоставят възможности за вдъхновение и подкрепа за съвременните семейства. Седмицата на брака е повод за съпрузите да..
Обикновено през февруари започва подготовката на разсади. От качествения разсад до голяма степен зависи и добрата реколта. Има ли тънкости и стъпки, които да следваме при производството на разсад за пипер и домати- съветите в "Земята, която ни храни" са от агронома Янислав Цветанов: "Първите стъпки, които трябва да се спазват- качествени и..