Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Професор Йонко Мермерски от Вашигтон: Българите са благословени с едни от най-мощните природни средства срещу заразата (ВИДЕО)

Снимка: Проф.Йонко Мермерски - личен архив

В "Другата истина" ви срещаме с проф. Йонко Мермерски, който от 30 години живее в САЩ.  Освен автор на повече от 30 книги в областта на химията и природната медицина, публикувани на 10 езика, проф. Йонко Мермерски има патент и за множество изобретения. Зад океана той е професор по химия, авторитетен учен и преподавател, чиято страст е и опазването на околната среда. Интересен факт е, че години наред подготвя стандартните изпити по химия за постъпване в медицинските академии в САЩ. В момента се занимава със собствен бизнес и инвестира на фондовата борса. Наскоро привлече и общественото внимание по време на срещата в Белия дом на премиера Бойко Борисов с американския президент Доналд Тръмп. Той бе официалният преводач в тези разговори. С него разговаряме за пътя на успеха в Щатите, за българската общност във Вашингтон и за ежегодните срещи във врачанското село Ботево - родното място на баща му, проф. д-р Христо Мермерски.

Има няколко елементарни неща, които биха помогнали много при тази пандемия, каза проф. Мермерски:

"Едното е подсилен и в оптимална кондиция имунитет. За щастие на нас, българите, натурално в храненето ни влизат киселото мляко, което е най-пробиотичната храна, чесънът и прополисът. Дори на обикновен тампон в носа или впръскан в гърлото, прополисът е идеално средство за предпазване от вируси и дезинфекция. Има една много ефективна рецепта, за която през годините на мен и на баща ми са се обаждали хиляди хора да ни благодарят. Тя е не само за предпазване от този коронавирус и от патогени, но е и за цялостно пречистване на организма. За целта се взимат 4-5 скилидки чесън, по една супена лъжица червено вино, бял оцет и зехтин, и се смесват. Скилидките чесън предварително се пасират на каша. От еликсира се взима по една лъжица сутрин и по една вечер. Тази смес стига за два дни, но може да се взима редовно. Не се притеснявайте, миризмата на чесън няма да е силна в тази комбинация, а ползите за пречистването на цялата храносмилателна система от патогени е огромна. Прочиства се също устната кухина и черния дроб. Тази рецепта е както за превенция от коронавируса, така и при заразяване с него. Всички знаят, че за вируса няма антибиотици, които да помогнат, а организмът трябва сам да се справи с него. И още нещо важно. Ако се случи да се разболеете, от изключително значение е хидратирането на организма. Трябва да се пият огромни количества минерална вода, може също и чай, но не кафе или алкохол. Ако вече сме заразени, всеки лекар ще ви каже - покой, хидратиране и различни видове 
медикаменти, които да помогнат да се съкрати времето на боледуването. Този хидроксихлорофин - антималарийното лекарство, познато още от 60-те и 70-те години на миналия век, на този етап изглежда най- ефективният досега проявил се медикамент. Той съкращава боледуването специално от COVID-19 от около 20 дни на 5-6 дни... Също така в контекста на тази пандемия- няколко капки прополис всеки ден също вършат чудесна работа за избягване не само на коронавируса, но и на всякакви други микроскопични патогени, които ежедневно попадат в устната ни кухина." 
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.





БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Светла Буюклийска

Сдружението "Врачанските къщи" става на 4 години

Сдружението "Врачанските къщи" отбелязва 4 години от своето основаване утре, 30 ноември. То е създадено с идеята да се защитят от разрушаване и да се възстановят голяма част от старите къщи с интересен облик, останали във Враца.  Според сдружението старите градски къщи са тези, които дават романтизма, престижността и даже аристократизма на..

публикувано на 29.11.24 в 17:05

Готови ли сте за "Убийства в Грейт Дидлинг"

Малкото корнуолско село Грейт Дидлинг е пълно с истории, които шведската писателка Берит Гарднър надушва веднага, след като се настанява там. Тя пристига в селото, за да заживее в идиличната къща „Уистерия Котидж“, която току-що е купила, опитвайки се да си осигури малко спокойствие и да потърси изгубеното си вдъхновение. Жителите на..

публикувано на 29.11.24 в 14:00

Сали и Кори - котки с рок имена от Враца

Две британски късокосмести котки битуват в апартамента на Димитър Цолов във Враца. Със Сали-Ерна Борислава Цолова , накратко Салиндра сме ви срещали и преди, но тя вече съжителства със сина си Кори Тейлър Димитров Цолов . За него важи следното - много пакостлив и много гальовен. И лаком. А за майка му - значително по-кротка от отрочето ѝ, но с..

публикувано на 29.11.24 в 13:08

Танцов клуб "Шарения" представя юбилеен концерт в Козлодуй

Танцов клуб "Шарения" в Козлодуй ще изнесе юбилеен концерт в града по случай своята десета годишнина. Събитието ще се проведе утре, 30 ноември, в Дома на енергетика. Участие в концерта ще вземат танцови състави не само от региона, но и извън него.  Подготовката за юбилея е започнала преди два месеца с ежедневни репетиции, обясни за Радио ВИДИН..

публикувано на 29.11.24 в 13:00

Ден без покупки - възможно ли е?

Днес е Световният ден без покупки . Отбелязва се след Деня на благодарността в САЩ, който е четвъртият четвъртък на ноември. Идеята се заражда във Ванкувър, Канада, и е вид протест срещу прекомерното консуматорство. В анкета питаме видинчани и маме ли реална нужда от всичко, което купуваме, д али не купуваме, само защото е много евтино и к акво..

публикувано на 29.11.24 в 12:21

Концерт на "Шоколадче" ще зареди Видин с рок енергия

Младите таланти от ломската Вокална група "Шоколадче" ще изнесат концерт днес, 29 ноември, пред видинската публика. Концертът е озаглавен "Рок магия" и е по повод шестнадесетия рожден ден на формацията.  Ръководителят на групата вокалният педагог Росица Кръстева , заедно с част от "шоколадчетата" - Елица Дражкова, Яна Георгиева, Виктория..

публикувано на 29.11.24 в 12:03

Ще има ли сняг тази зима

Защо настоящата зима ще бъде по-студена от миналата? За да отговори на този въпрос климатологът проф. Георги Рачев обясни, че трябва да има база за сравнение. Миналата година не е база за сравнение, защото тя беше най-топлата зима откакто съществуват метеорологични наблюдения в България с температури почти 3 градуса над нормата.  "А съвременната..

публикувано на 28.11.24 в 16:37