"Според мен социалните мрежи влияят добре за развитието на хората като цяло, но и не влияят добре за развитието на хората. Защото повече ни карат да се застояваме вкъщи, а другото, което е, за да успяваме да се свържем с други хора за това използваме социални мрежи и създаваме нови приятелства, нови връзки. Използвам ги, не ги използвам само, когато си ходя на село, защото тогава се отдавам единствено и само на работата. До една степен влияят добре на връзките ни защото създаваме нови приятелства и комуникираме по всякакъв различен начин в социалните мрежи, но има хора, които злоупотребяват със социалните мрежи. Аз имам приятелка, по принцип не ни пречи социалната мрежа... Имат както, и положителни страни, и отрицателни. Само че всеки човек трябва сам да внимава и да внимава какво качва разбира се, каква информация... На връзките влияят и добре и зле. Добре защото ако сте примерно с твоят партньор на разстояние, може да държите любовта си примерно. Пък ако не, може да си правите големи капани... Имам Фейсбук, Инстаграм, занимавам се вкъщи, не виждам да ми влияе, според мен децата повече влияят на младите... Аз нямам не контактувам, не желая, не ме влече. За мен живият контакт е по-важен... Зле, защото е компрометирано всичко, и Фейсбук, и интернет негативно влияят. Има много некоректни неща, лъжи. Лъже се масово, да."
Социалните мрежи имат позитивна и негативна страна върху нас, всичко е въпрос на баланс и все пак по-хубаво от живият контакт няма, каза за Радио ВИДИН Нина Димитрова, психолог в ОУ "Софроний Врачански" град Враца.
"От личен опит и от това, което наблюдавам в семейството също, има позитивна и негативна страна. Позитивната е, че по всяко време мога да осъществя контакт с детето ми, да видя нивото на развитие в училище, как се движи, да се обадя на любимата си половинка. Но когато се приберем вкъщи оставяме телефоните, напоследък даже и по време на хранене не пускам телевизия, освен Радио ВИДИН, защото наистина предпочитам да слушам хубава музика или хубава тема, която вие пускате в прекрасните предавания. Отразява се безспорно на връзките, защото в основата на едно приятелство трябва да се заложи доверието, общуването, взаимното преоткриване на един с друг човек. Социалната мрежа да се използва до толкова, до колкото да ни бъде в помощ, а не да ни ограничава, в спортуването, в интересите, в хобитата ако искате...Човек трябва да има сетивата да види кой стои до него, да си говори с него, да се интересува от него. А телефоните и тези нови социални технологии много ни промениха за съжаление. Може да прозвуча старомодно, но мисля, че определено се нарушиха връзките и то пак в такъв аспект, че хората престанаха да си общуват..."
Повече може да чуете в звуковият файл.
Младежи се пристрастява към никотина чрез пушенето на така наречения вейп - електронна цигара с течност, съдържаща никотин, примесен с ароматни вещества. До тях достигат и такива със забранени субстанции като хексахидроканабинола, а за употребата им се заговори след инциденти, един от които с фатален изход. Проблемът не е от скоро и бумът им сред..
Днес ще си говорим за безопасността по пътищата, най-вече в градска обстановка. Зимните месеци са едни от най-опасните за движението заради лошото време и по-голямата продължителност на тъмната част от денонощието. Поводът за репортажа ни е случка, която беше споделена в социалните мрежи от видинчанин. Ето какво написа той: "Добър вечер!..
През 2010 г. Америка среща Европа, когато Джеймс Патерсън (автор на бестселъри №1 в САЩ) и Лиза Марклунд (автор на бестселъри №1 в Швеция) обединяват усилия, за да създадат пикантен, задъхан и завладяващ трилър в духа на най-добрите традиции в жанра. Резултатът е романът „P.S. Убийците“. Шведската журналистка Деси Ларшон получава в..
"Професия хоби" днес ни запознава с хобито на Мадлен Рачева от Видин , която е от онези хора, които успешно съчетават страстта си с професията си. От малка тя е омагьосана от света на фотографията и въпреки че започва като любител, с времето хобито ѝ се превръща в сериозно занимание, което разкрива пред нея нови светове и възможности. Днес..
В днешното издание на "97 лапи и 1 опашка" ще ви представим нещо супер сладко, което не можем да изпием, но пък го обожаваме - и това е… Капучино! А не, няма да пием капучино, ще се наслаждаваме на едно от най-невероятните кученца, които са били гости при нас. И не, не е случайно, че се казва Капучино - цветът му е кафяв, а породата му е Той..
Над 40 общини се включват в 14-то честване на Седмицата на брака в България, която отбелязваме от 7-и до 14 февруари. Събитията и инициативите имат за цел да подчертаят значението на стабилните семейни отношения и да предоставят възможности за вдъхновение и подкрепа за съвременните семейства. Седмицата на брака е повод за съпрузите да..
Обикновено през февруари започва подготовката на разсади. От качествения разсад до голяма степен зависи и добрата реколта. Има ли тънкости и стъпки, които да следваме при производството на разсад за пипер и домати- съветите в "Земята, която ни храни" са от агронома Янислав Цветанов: "Първите стъпки, които трябва да се спазват- качествени и..