Данните сочат, че 44% от учителите смятат, че нямат необходимите умения и ресурси за подкрепа на ученици, които често отсъстват от онлайн часовете, а 21% от учениците са присъствали сравнително рядко в онлайн часовете. 35% oт учителите смятат, че нямат необходимите умения и ресурси за подкрепа на ученици, които показват ниска мотивация за учене. 40% от учителите смятат, че нямат необходимите умения и ресурси за подкрепа на ученици, които показват дезангажираност с ученето
"Тази програма цели да обхване ученици от 1 до 12 клас и да адресира техните пропуски по време на дистанционното обучение. Силно окуражаваме училищата да кандидатстват с партньори. Партньорите могат да бъдат други училища със сходни нужди или училища, които вече са разрешили тези проблеми могат да бъдат неправителствени организации. Идеята на проекта е да се адресират пропуските в знанията на учениците, както и някои умения- умения за работа в екип, интегриране в училищната общност, социално-емоционални умения, целим се да премахнем бариери пред деца, чийто майчин език е различен от българския и деца със специални образователни потребности. Кандидатстването се случва на сайта на фондация "Заедно в час" и се попълва онлайн кандидатура. Срокът е до края на месец октомври, след което ще има оценка от експертно жури и одобрените кандидати ще бъдат поканени на интервюта за втория кръг. Договорите за финансиране ще бъдат подписани през декември месец, за да може от януари 2022 година да започнат проектните дейности", обясни Мариан Ранков от "Заедно в час", ръководител "Образователни проекти" и добави:
"Дейностите по проекта сме ги оставили максимално отворени, защото вярваме, че училищата знаят най-добре как да адресират нуждите на своите ученици. Идеята е дейностите да бъдат разнообразни и да бъдат надграждани една над друга. Финансирането е до 50 хил. лева, всяка органицзация си попълва бюджет. Средствата се превеждат на водещия партньор по проектното предложение. Това трябва да е държавно или общинско училище на територията на България. В този доклад се вижда, че 1/5 от учениците не са имали възможност да посещават училище онлайн, което е буквално едно на всеки пет деца..."
Повече може да чуете в прикачения звуков файл.
Във Видин ученици представиха свои идеи за бизнес, които са готови да намерят приложение. Така те се включиха в събитията от Световната седмица на предприемачеството , които у нас се провеждат по инициатива на неправителствената организация Джуниър Ачийвмънт за 17-а поредна година. Акцентът в Световната седмица на предприемачеството..
Благотворителен базар, в помощ на младеж от Брусарци , организираха в Професионална гимназия по транспорт в село Владимирово. За набирането на средства за момчето научават от фейсбук страницата на кампанията, каза за Радио Видин заместник-директорът Галина Миланова : "Спонтанно решихме да се включим в тази кауза за момчето, което е на..
Вертолетна база ще бъде изградена край село Габровница, област Монтана. Министерството на здравеопазването е отправило инвестиционно предложение към Регионалната инспекция по околната среда и водите в Монтана, в него се предвижда изграждане на хангар и вертолетно летище за нуждите на спешна медицинска помощ по въздух, информира Алексиния..
Българи от Северозападна България в Чикаго , САЩ, събраха сумата от 3000 долара н а ежегодна среща, която има за цел да подпомогне отделни културни инициативи. Средствата бяха предоставени на три читалища във Видин, Враца и Монтана. Идеята за благотворителните инициативи на българската общност в Чикаго се заражда след пандемията, каза за..
До 5 декември училищата в Северозападна България имат възможност да кандидатстват и да се включат в обучителната програма „Училища за пример“ на фондация „Заедно в час“. Това е двугодишна инициатива за професионално развитие на училищни екипи. Програмата е структурирана като цялостно обучително преживяване. Тя включва два големи допълващи се..
Бариатричната хирургия е най-силният и най-сигурен метод за лечение на болестното затлъстяване. Това каза сертифицираният бариатричен хирург д-р Спас Иванов , който работи в столична болница, но периодично провежда консултации във Видин. По думите му 1,5 милиарда души в световен мащаб са с наднормено тегло, като повече от 200 милиона са със..
На 18 ноември се навършват 20 години от първата чернодробна трансплантация в България. Извършва я екипът на проф. Любомир Спасов от Университетска болница "Лозенец" в София. Спасен е животът на 7-месечната Памела от град Кула, Видинско. Операцията продължава близо 15 часа, като на Памела е присаден половината черен дроб на баща ѝ. 20 години..