„Тези 6 картини са рисувани през 2020".
Изложбата на Марио Николов е един концептуален конструкт на интуицията преди, по време на и след пандемията от Covid-19. Интуицията е най-верният начин, с чиято помощ можем да разберем кое е истинското и кое измамното, казва той.
"Тези 6 картини са рисувани преди 2020 година - 2014, 2016".
Марио Николов е нарисувал картини от различни места в Братислава и Виена.
Загледан през прозореца на изпразнената виенска галерия „Албертина“, погледът му пада върху името на една католическа организация наречена „Quo vadis”, което връща Марио в юношеските си години и романа на Сенкевич. В галерията можете да видите шедьоврите на фламандския живописец Питер Брьогел Стари. Изложена е творбата „Вавилонската кула“, гравюрата на Албрехт Дюрер „Корабът на глупците“.
„Изложбата става необикновена“.
На 25 февруари в Австрия са регистрирани първите два случая на Covid-19, 24-годишен мъж и 24-годишна жена от италианският регион Ломбардия. Броени дни по-късно в страната на Моцарт, Хайдън и Щраус може да се излиза само в случай на неотложен професионален ангажимент, за покупка на стоки от първа необходимост – хранителни продукти и лекарства, за оказване на помощ на човек в нужда. Дейностите навън са позволени само в компанията на хора от едно домакинство.
В този период Марио Николoв преоткрива филмите „Метрополис“ на Фриц Ланг, „Алфавил на Жан Люк Годар. Рефлексията му върху темите за устройството на света посредством футуристичен град Метрополис го кара да се запита къде са тръгнали всички тези хора по широките стълби на метростанция „Пратерщерн“.
Изложбата продължава с медийно-вавилонската стена, на която са експонирани картини на Марио Николов, оригинали на художници, работили в началото на 20 век като Робер Белц, чиято интерпретация на „Корабът на глупците“ стои на върха на една конструкция от картини, изобразяващи силует на кула. Кулите, като символ на човешкото величие и на човешката глупост са основни концептуални стълбове в изложбата „Улици, Quo vadis, homo sapiens”.
Повече можете да чуете в звуковия файл.С албума си "Призми", който издадоха преди година и половина, One Day Less дадоха категорична заявка за енергията, стила и начина, по който решават да изразяват себе си. Неслучайно се определят така - "Ние сме алтърнатив рок банда, създадена през 2020-та. Мечтаем, дори когато спим! Пишем историята си и я споделяме с вас." Силно вдъхновени от..
В Етнографския музей във Враца през седмицата беше открита изложба с творби на занаятчии от Северозападната задруга на майсторите на стари занаяти. Поводът за изложбата беше празникът на св. Спиридон, който се приема за покровител на занаятчиите. Задругата отбелязва този ден, откакто е основана преди пет години, посочи председателят на..
В Плевен с голям празничен концерт отбелязаха 65 години от създаването на Детско-юношеския ансамбъл „Нашенчета“ при Центъра за работа с деца. Магията на фолклора показаха над 100 деца на сцената на Драматично-кукления театър „Иван Радоев“. Хор, оркестър и танцов състав - през тези 65 години хиляди плевенски деца са запалени и за цял живот..
В деветото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Слушателката ни Виолета Кръстева от Плевен, която спечели билети в томболата на “Каста дива“, споделя впечатленията си от рецитала на оперната прима Соня Йончева в партньорство с пианиста Малкълм Мартино,..
В навечерието на най-светлите християнски празници – Рождението на Божия син, в "Нощен Хоризонт" говорим за семейството, децата, обичта и топлината . Как да подарим щастие на едно дете, как човек може да мисли с радост за другия въпреки болката си и как тъгата може да роди усмивка? Млади хора са се заели с организацията и провеждането на..
Навършиха се 115 г. от рождението на проф. Владимир Аврамов - голямо име в българската музикална история: цигулар, дългогодишен ръководител на прочутия струнен квартет „Аврамов“, носещ неговото име, изкючителен педагог, създал и възпитал поколения наши известни цигулари. Владимир Аврамов е роден на 3 декември 1909 г. в София. Учи цигулка при..
На 15 декември от 19:00 часа в зала "Люмиер" на НДК Българската хорова капела "Георги Робев" ще представи музикалния спектакъл "Чудото на Витлеем". Една вълшебна коледна история с щастлив край. Така описва сюжета диригентката Нели Трошева - гост в предаването "Алегро виваче" по "Хоризонт". А историята се развива тук и сега - с герои, които можем да..
Христо Иванов доведе Делян Пеевски , заяви пред БНР юристът Радомир Чолаков, бивш депутат от ГЕРБ, бивш председател на конституционната и правната..
Борба за интеграция и достоен живот на хората със Синдром на Даун има и преди това да засегне семейството на рап певеца Криско, и преди раждането на..
"В момента не можем да разкрием нашето местоположение. Съветвани сме и от органите на реда да не издаваме къде се намираме ". Това заяви пред БНР Калин..