Надежда Горанова не само е екологът в община Ямбол, тя е тази, която е приела като лична отговорност и грижата за приюта за бездомни животни. Условията в него не винаги са такива, каквито на нея и се иска да бъдат, особено когато животните са много, а сигналите за намерени изхвърлени кучета са по 5-6 на ден. Всяка година около Коледа служителите от приюта се опитват освен да съберат допълнителни средства и да обърнат погледите на обществото към този проблем. Вече са отпечатани новите календари и новогодишни картички, обяви Надежда Горанова.
„И сега ни помогнаха хора, които обичат бездомните кучета и се грижат за тях. Тази година те отново подпомогнаха издаването на картичките и календара“, казва с благодарност Горанова.
И тази година обект на фотосесиите са питомците на приюта.
„Също така и деца, които много обичат кучетата в нашия приют и са редовни посетители. За наше щастие по време на снимките тази година имаше ученици- доброволци, и те също са с нашите кучета
8- годишният Александър, които е по- малкият син на Надя Горанова често може да бъде забелязан да разхожда в градския парк домашните любимци на семейството, трите кучета разбира се са бивши обитатели на приюта.
„Често ходя в приюта, обичам да разхождам животните. На децата, които се страхуват искам да кажа, че кучетата са добри, злобни са само, когато не са възпитани добре
Продажбата на календарите и картичките, макар и скромно допълва бюджета на приюта.
Картичките са на цена от 2 лева, а календарите -20, като тази година е по- голям и с повече листи.
В момента в приюта има 130 животни, което максималният капацитет на клетките. Сигналите за изоставени животни, не само че не намаляват, а напротив- вече се изхвърлят и породисти кучета.
Въпреки кампаниите, въпреки призивите и опитите да се ограничи изхвърлянето на домашни любимци, защо броят на изоставените животни расте.
Обяснението за това на Надежда Горанова е, че много стопани са безотговорни, както и наличието на нелицензирани развъдници за кучета, както и липсата на достатъчен контрол върху тях.
Още по темата в звуковия файл.
На 11 май - в деня, в който почитаме паметта на светите равноапостоли Кирил и Методий, библиотекарите празнуват своя професионален празник. С богата културна програма служителите на Столична библиотека отпразнуваха своя професионален празник в Деня на Европа – 9 май. Беше представено стихотворението „Похвално слово“ изпълнено от неговия..
Врачански ученици от училищен клуб по фотография подредиха изложба със снимки, които показват модернизираната пешеходна зона на града. Изложбата е част от националната инициатива "Детективи на европейски проекти", която се изпълнява от областните информационни центрове у нас по проект на Европейската комисия. Фотосите са подредени в изложба,..
Ловеч - град с много история . Мястото, на което се дава началото на Второто българско царство. Градът, който е провъзгласен за революционна столица от Апостола на свободата. Там, където великият майстор Кольо Фичето изгражда единствения по рода си на Балканите "Покрит мост", градът е наричан "Алтън Ловеч" - Златен Ловеч. Тук..
В една стара телевизионна реклама за колбаси се казваше, че Павликени е хубав край с хубави хора. Така е, не е само в рекламата. А хората, особено в павликенските села, са гостоприемни и отлични кулинари. В село Дъскот жените правят единствените в региона мариновани яйца , нещо като киселите краставични, но не съвсем. Своя пристан в..
В Силистра професор Петър Стоянович представи новото си изследване "Царска България (1879 - 1946) – Българският владетелски двор" , написан в съавторство с доц. д-р Ивайло Шалафов. Това е първата и единствена книга, посветена на историята, структурата и биографиите на българския владетелски двор от времето на т.нар. Трето Българско царство...
Участието на България редом със Съветската армия в битките в края на Втората световна война е спасило страната ни от разпарчетосване. Това мнение изразява 98-годишният доц. д-р Иван Сечанов, който скоро трябва да навърши 99 години. Той е председател на Съюза на ветераните от войните на България. " Война повече не трябва да има . В момента..
Поредната изследователска мисия "От извора на България" отведе хореографа Александър Трендафилов и танцьорите от столичния клуб за народни танци "От извора" в русенското село Николово. Преди дни площадът пред читалището в село Николово, русенско, се превърна в арена за среща на хърцои от две села - домакините от Николово и приятелите им от..
Много неща могат да се направят против еврото и ние от "Възраждане" вече ги правим – уведомихме нашите т. нар. партньори, изпратих писмо до..
Получил ли е инструкции президентът Румен Радев, за да промени позицията си и да поиска референдум за еврото? Това каза пред БНР евродепутатът от..