130 души, излежаващи присъди в Софийския затвор,бяха включени в екопроект за производство на слънчеви колектори и бойлери, финансиран от норвежкото правителство. За всеки 2 дни работа, престоят на затворниците се намалява с по един ден.
С парите по проекта, които са в размер на 414 хиляди евро, са закупени машини, извършен е ремонт на производствения цех, изградени са санитарни помещения, а 130 затворници са обучени как да произвеждат слънчеви колектори и бойлери.
Да обучим едни хора, лишени от свобода, на които да дадем шанс в живота, научавайки се тук на работа на тези сложни машини, обясни Иван Иванов, изпълнителен директор на Държавно предприятие фонд "Затворно дело".
Посланикът на Норвегия - Нейно превъзходителство Гюру Катарина Викьор определи проекта като добър пример за зелен бизнес-модел и посочи ползите от него:
Резултатите от проекта са не само по отношение на икономиката и околната среда. Проектът има много важно социално въздействие - затворниците ще придобият нови умения, които ще им дадат добро предимство на пазара на труда, след като напуснат затвора.
Веднъж годишно концертната поредица "Аларма Пънк Джаз" на програма "Христо Ботев" прави концерт-подарък за публиката – при вход свобден , както в..
Нашият екип никога не е оставал далеч от най-сериозните и важни дискусии в обществото на тема "здраве". Една от тях – разграничаването и систематизирането..
6 февруари е важна дата в историческата хроника на Националната художествена академия в София. На този ден през 1896 година княз Фердинанд подписва..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg