Това заяви председателят на Асоциацията на индустриалния капитал в България Васил Велев в ефира на „Нашият ден“.
Васил Велев: Надяваме се, заявената воля за реформи в хода на предизборната кампания за намаляване на административните прегради и подобряване на бизнес средата да се потвърди в управленски решения. С тези класове се въвежда по административен път една дискриминация на младите и една несправедливост. За равен труд се плаща различно. …В последните 10 години заплатите растат между 5 и 25 % годишно.“ – с този аргумент Васил Велев подкрепи премахването на процента за прослужено време.
Конфедералният секретар на КТ „Подкрепа“ Александър Загоров: Работодателите искат да прибират все по-голяма част от парите, които са изработили работниците. Аз не съм виждал оценката на въздействие на подобен акт. (бел. ред. от премахването на процента за прослужено време)
Позицията на работодателите остава категорична, че за равен труд трябва да има равно възнаграждение.
Синдикатите са категорични, че оценка на въздействието от социална, икономическа и юридическа гледна точка липсва и няма еднозначен отговор на въпроса как премахването на процента прослужено време ще промени бизнес средата в България. „Протестите са неизбежни“ – заяви още конфедералният секретар на КТ „Подкрепа“ Александър Загоров.
Целият разговор можете да чуете в звуковия файл.
Около 40% от хората в Източна Европа и Централна Азия, които са заразени с HIV, не знаят за това. Това сочи доклад, оповестен във връзка със Световния ден за борба със СПИН, който отбелязахме на 1 декември. Има спешна нужда от стратегии за подновяване на тестването за HIV в 53-те държави, за които отговаря Европейския офис на Световната..
Генетикът доц. д-р Мария Левкова , специалист по медицинска генетика от Медицинския университет и УМБАЛ "Св. Марина" във Варна, е една от носителките на приза "За жените в науката" за 2024 година. В Lege Artis доц. Левкова разказва за своята научна разработка, свързана с изследване на генетичния и епигенетичен профил на рака на дебелото..
В дните преди Деветата годишна изложба на Дружеството на анималисти, флористи и научни илюстратори (ДАФНИ), Христина Грозданова – изкуствовед и един от двигателите на организацията, сподели пред "Нашият ден" за смисъла и успехите на сдружението. "Неочаквано за мен и за приятелите, които създадохме тази организация, ДАФНИ вече съществува..
За оралната грижа при децата и при възрастните в Lege Artis говори д-р Борислав Миланов , главен секретар на Българския зъболекарски съюз. Днес се провежда годишната кръгла маса с цел отчитане на постигнатите резултати и очертаване на стратегия, информира д-р Миланов. Специалистът изразява благодарност към присъстващите представители на МЗ,..
Илияна Семерджиева, посланик на Европейския климатичен пакт, споделя в ефира на "Нашият ден" своето виждане за важността на климатичната тема и начините, по които тя я превръща в част от ежедневието и мисията си. Според нея климатичните промени вече не са просто тема за конференции или доклади – това е реален проблем, който засяга всички и който..
Представлението "Апокриф" на театрална работилница "Сфумато" задава въпроси за живота между този и онзи свят, за срама, за битката между доброто и злото...
Когато викаш, за да бъдеш чут, всъщност пречиш на другия да те чуе. А когато искаш да разбереш повече за себе си и отношенията си с човека, с когото си..
В стилистиката на любимия филм "Неочаквана ваканция" зададохме въпроса към д-р Антония Първанова, която за пръв път гостува в седмичното издание "За..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg