Журналист. Четири години в румънски вестник, а сега – част от мултимедийна платформа, която експериментира с дигиталните инструменти за ангажиране на читателите. Мотото, което следва в живота, е: „Пиши!”. Това е Влад Урсулян – един от медийните иноватори в региона, взели участие в международната конференция на АЕЖ-България „(Р)еволюция в журналистиката“. Всички участници в тази конференция се обединиха около възможността за бизнес модел на задълбочена журналистика в полза на обществото. Моделът, който Влад следва несъмнено е за пример. Той е един от създателите на Къщата на журналиста – колектив от независими репортери, базирани в Букурещ. Работата им е да създават задълбочени истории за социалните проблеми в Източна Европа. Или както самите те казват, правят дълбоководна журналистика, т.е. репортажи, разследвания и мултимедийни проекти на теми, върху които традиционните медии не могат или пък не искат да работят. Учат се в движение, експериментират и обсъждат бъдещето на журналистиката непрестанно. Работили са с The Guardian, Channel 4, USA Today, Al Jazeera и много други медийни канали, но предпочитат да публикуват историите си в мултимедиен формат в собствения си сайт. Имат си истинска къща, в която живеят, поне някои от тях, работят и организират събития за читателите си, които ги подкрепят директно чрез дарения. Когато приключат с работата по някой важен материал, канят читателите да влязат в пряк контакт със съответната история. Пазят се от съмнително финансиране, затова и се издържат от обществени дарения, които им помагат да се развиват. Всеки желаещ да дари средства за бъдещите истории на колектива или пък да работи с журналистите в него, може да го направи в сайта на Къщата. Повече за това нетрадиционно журналистическо пространство ни разказва именно Влад Урсулян. Чуйте го!
"Слава във висините Богу, на земята мир, между човеците благоволение". Това ангелско славословие огласило Рождественската нощ, като че ли най-добре разкрива същността на Христовото явяване в света. Няма нищо по-светло на небето от това да се слави Бог за всичките му благодеяния към човешкия род. Нима има нещо по-желано от мира на земята, който..
Д-р Златина Каравълчева, византолог по образование и богослов по призвание, е вдъхновяващ комуникатор на християнството. Тя разкрива същността на вярата така, че тя става разбираема и близка за хората. В интервю за предаването "Нашият ден" по повод Рождество Христово, д-р Каравълчева размишлява върху значението на този празник и неговия парадоксален..
Тази вечер, под патронажа на президента Румен Радев и съпругата му Десислава Радева, ще се проведе традиционният благотворителен спектакъл "Българската Коледа". Събитието, което се организира за 22-ра поредна година, има за цел да подпомогне лечението на стотици български деца и да осигури модерна медицинска апаратура за детски отделения и клиники в..
Декември е месецът, когато магията на Рождество озарява всички домове, а една от основните задачи на журналиста Станчо Шукеров е да ни напомни, че Дядо Коледа наистина съществува. В ефира на предаването "Нашият ден" той сподели как е преминала най-важната нощ в годината за добрия старец и как му се струваме ние – хората. "Както винаги,..
За най-малките членове на семейството Бъдни вечер и Коледа са един миг от приказка, в която семейството им е героят, а домът – най-уютното място на света. Може би нетърпеливо броят постните ястия на масата или се опитват да отгатнат какво точно символизират. Някои се скриват под масата, за да чуят шепота на желанията си, докато други очакват..
Нощта на Коледа може да стане още по-красива с музиката на Стенли. Харизматичният артист ще пее в Sofia Live Club, където ще излезе на сцената със..
Националната галерия поставя началото на цикъл от изложби, чиято цел е да запознае посетителите с богатия и разнообразен музеен фонд от чуждестранна..
Изкуството има силата и привилегията да се съхранява, то оцелява въпреки нас, смята актрисата Елена Петрова. Идеята според нея е, докато човек е на тази..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg