След месеци изолация Храмът на Гроба Господен в Йерусалим отваря врати за поклонници и туристи. В историята на свещеното място има сведения само за три затваряния по време на Великден, като едното е през 2020 година. Във връзка с пандемията само няколко свещеници от различни деноминации присъстваха на падането на Благодатния огън. За първа година летището на Израел не посрещаше самолети, които да отнесат благодатта до всички краищата на Земята, където има православни християни.
Радостта, че тежките порти се отварят за поклонниците, пристигна тази седмица, като през първите три дни могат да влизат само свещеници и монаси. За всички посетители носенето на маски, ръкавици и спазването на дистанция от 2 метра са задължителни. От 28 май, четвъртък, е позволено влизането и на миряни. Все още летището на Израел не е отворено за поклоннически самолети. На живеещите в Израел християни в църквите са разяснени правилата и новите забрани, свързани с посещението на Божи гроб.
Какво разказва Кристина Попова в репортажа на Феня и Искра Декало – чуйте в звуковия файл.
Броени дни след 24-тия благотворителен Виенски бал в София, в "Моето семейство" гостуват продуцентът и режисьор проф. д. и. Румен Нейков и съпругата му Мария. София застава елегантно и уверено на световната карта на виенските балове благодарение и на семейство Нейкови. Отзвукът и посланията от Виенския бал в българската столица остават..
Въпросът "Вреден ли е смартфонът?" витае около нас непрекъснато. Всеки от нас е чувал изречението: "Хайде остави го този телефон!" От една страна, смартфонът е невероятно изобретение, което винаги позволява да поддържаме връзка със семейството и приятелите. В същото време разбираме, че това може да бъде вредно за здравето. Особено след..
Кристина и Нено Костови живеят в София, а фермата им за култивирани боровинки е в с. Осетеново до Калофер. Съвременните технологии им позволяват да контролират поливането и подхранването на растенията, сред които сортовото разнообразие е доволно богато. И Нено, и Кристина работят в IT сектора и работата им позволява да са гъвкави и да..
В рамките на рубриката "Разговорът" се задълбочихме в темата за анализа на архитектурните процеси – начин, по който те могат да бъдат разбирани от по-широката публика и да оформят градския дебат. С това се свързва и поредицата дискусии "ГРАД и КРИТИКА" , в контекста на представянето на книгата "KICKED A BUILDING LATELY? Архитектурна критика след..
Дискусията започва с изследването, което пише професор Александър Кьосев за "Чевенгур" на Андрей Платонов, използвайки единствения завършен роман на големия писател като ключ към особеностите на жанра "антиутопия". Разговорът с професор Кьосев, Владимир Полеганов, Зорница Гъркова и Николай Русев прераства в обсъждане на условността на границите между..
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния..
Националното училище по танцови изкуства ще отбележи 20 години специалност "Модерен танц" със спектакъл на 26 февруари в зала 2 на НДК "Азарян" от 19..
Колкото е необяснимо абсолютното, толкова е необяснимо и това, което ни подтиква към неговото търсене, смята актьорът Стелиан Радев. Той влиза в ролята на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg