Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Главен герой

Милена Славова: Не се притеснявам, че остарявам

| обновено на 24.02.21 в 11:28
Снимка: БГНЕС

Голямото момиче на българския рок Милена Славова е рожденик. С равносметка и без да остарява, разказва за рока, годините, времето, мечтите и проектите си.

Милена Славова е Главен герой в “Нашият ден“.

“Има много пеещи момичета, но то не е само пеенето, а е някак и стилът на живот. Не е само да си облечеш коженото яке, ами и начинът на мислене е важен, на усещане, на организация, на този хъс непримирим. Това са съвкупности от неща, защото някои хора си мислят, че да си рок певица е това – обличаш си коженото яке, качваш се на сцената и пееш рок. Ама не е това. Това е идеология, начин на живот, стил на мислене, вибрации. И понеже през годините виждат, че не е лесно, и доста дами се отказват. А иначе имат гласов потенциал. В пространството са се доказали с интересни гласове, но явно не им издържат нервите.“

Променят ли я годините

“Мисленето ми, начинът, отношението към света – всичко ми е същото. Аз се обогатявам с опит с всеки изминал ден. Той се трупа под формата на години. Развивам се душевно, обогатявам си средата, не се свивам в себе си от това, че възрастта напредва.

Мислила съм си, че наистина в един момент се получава така, че няма синхрон върху това, което си отвътре, и това, което в един момент времето прави от теб. Колкото и човек да си прави пластични операции, това е Божа работа, годините са си години. Човек не трябва да се запуска в никакъв случай, но пък времето не можем да победим. Важен е духът!“

Милена Славова

Над 50

“Попадат ми разни неща, които чета от време на време за хората над 50. Казват, че тепърва животът започва. Едно време си казвах – “Тия пенсии, какво ще се занимавам да им чета нещата“. Мислех си, че това са пенсии, а напротив това са много богати на опит хора, които са видели прекалено много и с набрания опит през годините тепърва животът започва.“

“Васко Кръпката преди ми беше казал, "След 50 животът започва". Викам – “Какъв живот бе, братко, ние ще умрем от старост скоро“, в реда на майтапа. Но наистина той излезе прав, защото аз открих неща, които преди просто не съм забелязвала, минавали са покрай мен, но не съм ги усещала и виждала. Не се притеснявам от това, че остарявам, а напротив – радвам се, че имам други сетива.“

Пожелава си

“Идеята ми е така да вървя напред, че един ден, като се погледна, то ще стана баба със сигурност, но искам да съм от тези лудите баби. Навремето в Лондон в един автобус видях две баби. Едната със синя коса, другата със зелена. Сигурно бяха на 85 плюс. Обаче с татуировки, с гривни, с лакирани нокти на крака, на ръце, уникални дрехи, бижута... и им казах – „Евала на тези жени"."

Пандемията

“Може би трябваше да се случи нещо, човек малко да си поосмисли нещата за това какво прави и кои са хората около него, за какво се бори в живота. Имахме доста време да го осмислим и най-накрая да го измислим. Мога да кажа, че със сигурност всеки малко или много се е променил от изминалата година.“

Какво още си пожелава рок примата на рождения си ден, можете да чуете от звуковия файл.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Ботаническата градина на БАН показва колекцията си от орхидеи

През 1901 година осем ловци на орхидеи заминават на експедиция във Филипините. В рамките на месец един от тях вече е изяден от тигър, друг е залят с бензин и изгорен жив, петима изчезват безследно и само един успява да оцелее и да излезе от гората с четиридесет и седем хиляди цветя от вида Phalaenopsis. Млад мъж, изпратен през 1889 година..

публикувано на 20.02.25 в 10:25
Мария Шаркова

От 5 години у нас не се извършва трансплантация на черен дроб от жив донор

Мария Шаркова , адвокат по медицинско право, коментира решение на ВАС срещу отказ на НЗОК да заплати чернодробната трансплантация в чужбина на младеж в тежко състояние . "Отменен е отказът и средствата, заплатени за лечението на младежа, събрани чрез дарения, ще бъдат възстановени от НЗОК. По-важно е какво се установи в рамките на това дело...

публикувано на 19.02.25 в 13:47
Д-р Александър Канчелов

Проблемът с наркотиците: Заявки, решения, илюзии

Националният център за обществено здраве и анализи изнесе статистически данни, според които над 30% от децата между подрастващите са правили опит да пушат, над 40% от тях са запалили първата си цигара на 14-15 години. Делът на момичетата е 27,9% , а на момчетата – 21,5%. Интензивни пушачи са 63,1 от момичетата и 51,3% от момчетата Децата между..

публикувано на 19.02.25 в 13:45

Музиканти сигнализират за нередности в ОКИ "Надежда"

В рубриката "Разговорът" бе проведена дискусия след сигнал от страна на творци относно работата им с Общинския културен институт "Надежда". В разговора участваха музикантката Розалина Касабова , музикалният редактор Зорница Цветанова и заместник-кметът на направление "Култура, образование, спорт и младежки дейности" в Столична община..

обновено на 19.02.25 в 11:51

Детският активизъм – какво мислят, искат и могат децата у нас

За желанието на непорасналите да подарят времето си, за да направят света по-добър, в "Нашият ден" разговаряме с Евгения Тонева – изследовател в Ноу-хау център за алтернативни грижи за деца – НБУ. Тонева се занимава с изследване на детския активизъм у нас – какво  всъщност искат децата и съвпадат ли желанията им с възгледите на..

публикувано на 19.02.25 в 10:26