Инициативата е на Регионалната инспекция по околната среда и водите – Пловдив. Поканени да участват са учениците от първи до дванайсети клас във всички училища от Пловдивска област. Творбите трябва да бъдат изработени от излезли от употреба предмети, отпадъчни материали, ненужни вещи. Най-малките може да се възползват от помощта на близките си. Снимки на творбите и авторите им, придружени от кратък пояснителен текст, ще се приемат до 25 ноември, жури от РИОСВ ще избере най-сполучливите, които ще бъдат наградени.
Целта на начинанието е да се засили чувствителността на младите към опазването на природата, намаляването на отпадъците, рециклирането и е посветена на Европейската седмица за намаляване на отпадъците от 20 до 28 ноември. Идеята за конкурса чудесно съчетава най-ефикасните начини за възпитание и изграждане на трайно отношение у децата. Това, че са насърчени да дадат воля на въображението и изобретателността си, да изработят красиви и оригинални предмети с ръцете си, дава големи шансове те да бъдат трайно спечелени за каузата на природата, отговорното потребление и рециклирането.
Милослава Михайлова, главен експерт в Регионалната инспекция, съобщава подробности за конкурса в рубриката „Всичко за образованието“.
Мария Аргирова. Тя е млад учен с дълга професионална биография. Мечтае да стане археолог, но се запалва по химията. Д-р Мария Аргирова съвсем наскоро получи наградата "Еврика" за постижения в науката, но преди това е носител на съвместната награда на фондация "Еврика" и Съюза на учените в България за отличната защита на дисертационния си труд. Освен..
Третият епизод от поредицата акцентира на различните категории, през които антропологията разглежда света. На вярванията на дадени култури, сформирани и обуславяни от тяхното битие. Както религиозни, така и онези, свързани с някои митологизирани образи, всяващи страх и служещи като възпитателна мярка до ден днешен. Анатомия на страха: Епизод 1 –..
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния археологически институт с музей на Българската академия на науките. Представени са над 500 експоната от 32 обекта, различни като вид и хронология – от праисторията до Късното средновековие. Находките..
Ден на Европейската лаборатория по молекулярна биология (EMBL) в България ще се проведе на 27 февруари от 10 часа в аулата на СУ "Св. Климент Охридски". Доц. Стойно Стойнов от Института по молекулярна биология на БАН е един от двамата делегати за България в Лабораторията. "В Института по молекулярна биология имаме доста лаборатории, които..
Наричат двумилионния град Коня в Република Турция "културната и духовна столица на страната". Наричат го още "градът на Мевляна" и "градът на дервишите". Наречен е на името на Мевляна Руми – световноизвестният суфитски мистик, поет и философ, живял в Анадола преди близо осем века. Като прозвището Мевляна – водач, учител, той получава заради учението..
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния..
Националното училище по танцови изкуства ще отбележи 20 години специалност "Модерен танц" със спектакъл на 26 февруари в зала 2 на НДК "Азарян" от 19..
Ден на Европейската лаборатория по молекулярна биология (EMBL) в България ще се проведе на 27 февруари от 10 часа в аулата на СУ "Св. Климент..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg