Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Милен Митев: Промяната трябва да бъде в отношението към работата

Ще се постараем да бъдем по-видими

Милен Митев
Снимка: Ани Петрова

"Промяната трябва да дойде преди всичко в отношението към работата, която вършим всеки ден и към нашите слушатели", каза в предаването "Нашият ден" генералният директор на БНР Милен Митев в Деня на българското радио.

“Честит празник на всички колеги от Националното радио! Целите на радиото са ясни – като обществена медия, ние се опитваме да дадем максимална добавена стойност на цялото българско общество.

Създаваме програми и предавания за всички групи на обществото. Обръщаме внимание на проблеми, на които може би други не биха обърнали.

Много е важно да продължим да правим това не само в ефир, а и навсякъде другаде, където аудиторията може да ни види, да ни чуе и да ни прочете. Да бъдем навсякъде!

Нашето съдържание да продължава да носи качествената марка БНР не само в ефирните програми, а и в интернет, в социални мрежи, за да извървим ние пътя към аудиторията, да не очакваме само тя да търси нас“.

Дигитализацията

“В чисто административен план ще създадем една структура, която да се занимава със създаването на цялото дигитално съдържание и нейни продукти на БНР – текстово, аудио и видео съдържание, така че да подобрим координацията, да планираме по-добре и да насочим ресурсите си към тези медийни продукти, които смятаме, че имат най-голяма полза за българското общество и не само за него.

Тази реформа би трябвало да даде ефект още към втората половина на настоящата година, в която да се подобри нашето присъствие онлайн във всички платформи, в които медийните ни услуги фигурират. Ще се постараем да бъдем по-видими".

Административната структура е само първата необходима стъпка. Важното е хората, които влизат в тази структура, да поемат с желание и ентусиазъм задачата БНР да бъде наистина една модерна медия, която изразява себе си във всички достъпни технологично към момента форми.

Хубавото е, че имаме вече основните градивни блокове, които са ни необходими за това развитие, тъй като най-важно е съдържанието, а ние разполагаме с чудесни ресурси, които могат да го създават. Преди всичко, разбира се, са журналистите в радиото, но има и техническите ресурси. Можем да го направим, стъпката не е чак толкова голяма“.

Пандемията

“Най-голямото предизвикателство е как в тези условия да продължим своето развитие.

Към момента радиото стои добре финансово, но в тази ситуация не е ясно докога ще продължим да бъдем в това положение.

Като ръководител на обществената медия, на мен ми се иска не просто да стоим стабилно, а да се развиваме.

Именно в това виждам най-голямото предизвикателство – как в тези финансови рамки, които имаме, в тази усложнена обстановка – както в страната, така и в глобален аспект, да продължим своето развитие“.

Финансиране и заплащане

“Най-напред ще се стремя към създаването на по-добра координация между всички програми и дирекции в радиото. Това е и причината да искам нелинейното съдържание да се управлява от едно място.

В момента, в който както ефирните програми и предавания, така и нелинейните ни медийни услуги, започнат да се планират с една цялостна визия и замисъл, тогава ресурсите, които имаме, колкото и да са ограничени, ще могат да се насочат към определени места и хората, които имат желание да се развиват и да работят, да бъдат поощрени".

Възнагражденията

“Наясно съм, че възнагражденията в радиото на много места изостават значително от средното ниво за сходни длъжности извън БНР, което много ме натъжава, защото качеството на радиото надхвърля много заплатите, които много от колегите ни получават. Техният труд е достоен и трябва да бъде заплатен достойно.

Ключовата дума навсякъде е оптимизация. Спецификата на нашата дейност е такава, че няма кой знае какво поле за оптимизиране, за да поддържаме 24-часови програми – две национални, девет регионални, за да имаме сайт, за да поддържаме и цифровизираме архивите, са ни необходими определен брой хора, под които няма как да паднем.

Единственият начин проблемът да бъде трайно и окончателно решен е със смяна на модела на финансиране. Като тръгнем от това каква задача обществото поставя на БНР“.

Чуйте цялото интервю с Милен Митев в звуковия файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Имунната система през есента: Как да се подготвим за грипния сезон?

В предаването "Lege Artis" беше обсъдена темата за имунната система през есента, като специалистите по вирусология предупредиха за предстоящ бум на заразните болести у нас. Един от водещите експерти в областта на имунологията и алергологията, акад. д-р Богдан Петрунов,  объсди темата в ефира на предаването. " Имаме два пътя за стимулиране на имунитета..

обновено на 02.10.24 в 12:46
 Експертен център за хемофилия, таласемия и други редки доброкачествени хематологични заболявания при деца

Йордан Недевски: България е на добро място в лечението на децата с хемофилия

Конференцията на Европейския хемофилен консорциум ще се проведе от 4 до 6 октомври 2024 г. в Гранд хотел "Милениум София", съобщават организаторите. Това ежегодно събитие събира водещи експерти в областта на хемофилията, пациенти, представители от европейските асоциации по хемофилия, представители на фармацевтичната индустрия и други заинтересовани..

публикувано на 02.10.24 в 11:59

Майки с колички и възрастни хора – част от дебата за достъпната среда

В рубриката "Времето на редактора" на предаването "Нашият ден" се обсъжда темата за достъпната среда за хора с увреждания , майки с колички и възрастни хора. Събеседник е Валентина Христова , представител на общността "Мостове" и майка на дете с увреждане, която разказва за кампанията "Задай посока". Основната цел на кампанията е да насърчи гражданите..

обновено на 02.10.24 в 11:54
Проф. д-р Иван Костов

За рака на маточната шийка и имунизацията срещу човешкия папилома вирус

Октомври е Международен месец за борба с рака на гърдата, а в момента стартира и информационна кампания за скрининга на маточната шийка и имунизацията срещу човешки папилома вирус (ЧПВ). Гост в Lege Artis e проф. д-р Иван Костов –  акушер-гинеколог, директор на УСБАЛАГ "Майчин дом", ръководител на катедра "Акушерство и гинекология" към..

публикувано на 02.10.24 в 11:50

Отвъд клетките: Значителен брой българи искат по-добро отношение към животните

В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден", по случай Световния ден на селскостопанските животни и в навечерието на Международния ден за защита на животните, обсъдихме важни теми, свързани с отношението към животните и практики, които би трябвало да останат в миналото. Един от поводите за дискусията е неотдавнашното решение на Ветеринарния..

обновено на 02.10.24 в 10:51