Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Борис Христов: Презентацията като знание и изкуство

| обновено на 28.03.22 в 08:00
Борис Христов
Снимка: Личен архив

Борис Христов е основател на презентационна агенция 356labs и PowerPoint MVP. Говорил е и продължава да презентира в над 25 държави по целия свят и не веднъж е избиран за най-добър лектор на съответното събитие.

Самият Борис преподава и обучава компании от калибъра на KPMG, Publicis, Roche, Unicredit Bulbank, Renault и много други на умения, вариращи от презентационни умения и сторителинг до психологията зад дизайна на слайдовете им.

Борис Христов е главен герой в "Нашият ден":

“Избирането на толкова специализирана сфера е плюс, защото от една страна, е лесно да се отличиш, тъй като никой друг не го прави, но е минус заради това, че предлагаш една ниша или индустрия, или потенциален продукт на пазара, който все още не съществува. 

Първата опция това да е така е, e че ти виждаш токова напред и си толкова иновативен или защото никой друг не се е сетил. Но има и друга опция, която е доста точна и релевантна в нашия свят и тя е, че пазарът не търси такава услуга, което вече е много страшно.

Искаш да направиш нещо, но за него не съществува пазар, защото самият пазар не разбира нуждата от подобен тип услуга. Ти имаш едно много трудно упражнение - да  промениш начина на мислене на тези хора, че това е услуга, която им трябва. Евентуално след това, години по-късно, ако на тях наистина им потрябва такава помощ, да се сетят, че ти си човекът, към който може да се обърнат. Напреднахме доста в промените на нагласите на клиенти.

Към нас се обръщат основно няколко индустрии - най-вече Ай Ти бранша и Fintex света. Банковата сфера по никакъв начин не отстъпва, което за мен е интересно до ден днешен. Банковата сфера е много специфична, но имаме и компании, които търсят такава услуга като Стартъпите.

Светът постави нови рамки на това как се комуникира. Пандемията преправи начина изцяло в онлайн формат.  Това да комуникираш също толкова успешно онлайн, както си комуникирал на място, постави много предизвикателства. Добави се една комплексност да изкомуникираш едно и също нещо също толкова ефективно онлайн.

Ние затваряме целия цикъла на презентацията, започвайки от това какво е напът да презентира този човек и какво ще включи в презентацията.

Продължаваме да имаме партньорства извън границите на България, но случващото се в Украйна спря реализацията на доста неща. 

Правим неща на световно ниво, рядко някой ни е задава въпроса от коя държава сме. 

Догодина имаме амбициозния план да направим София столицата на презентационните умения за целия свят, като превърнем София и нашето събитие в хибриден вариант. Ще докараме голяма част от лекторите на живо в България. 

Пожелавам на всички да не правим компромис с качеството на нещата, които творим."

Чуйте целия разговор в звуковия файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Адв. Александър Кашъмов

Адвокатите трябва да спират опитите за промяна на Конституцията

За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за чуждестранните агенти и други законодателни инициативи – разговор в "Нашият ден" с адвокат Александър Кашъмов , правозащитник и активист, изпълнителен директор на Програма "Достъп до информация", резервен..

обновено на 21.11.24 в 11:45

Политика и психично здраве: нов поглед в списание "dВЕРСИЯ"

Въпросите за връзката между политика и психично здраве заемат централно място в новия, 16-и брой на списание "dВЕРСИЯ". Изданието разглежда какво означава да живееш с психично заболяване или да се грижиш за някого в подобна ситуация в съвременна България. То поставя под въпрос взаимодействието между индивидуалистичната култура, неолибералния..

обновено на 21.11.24 в 11:17

Архитектурната критика извън "ехо стаята": Разговор с арх. Анета Василева

В рубриката "Темата на деня" на предаването "Нашият ден" се проведе интересен разговор с архитект Анета Василева – преподавател в УАСГ и НБУ, архитектурен историк и критик. Повод за интервюто беше книгата ѝ Kicked A Building Lately? – Архитектурната критика след дигиталната революция . Арх. Василева сподели, че книгата предоставя възможност..

обновено на 21.11.24 в 10:46

Четвърти роман на тримата мъже зад името Кармен Мола

В рубриката "Епизоди от живота“ на предаването "Нашият ден" ни пренесоха в Испания, където се разгръща мистериозният свят на Кармен Мола и четвъртия ѝ роман "Мълчанието на майките". Но кой всъщност е Кармен Мола? И какво могат да очакват читателите, които за първи път разгръщат нейна книга? Преводачката на книгата, Анелия Петрунова, разказа в..

обновено на 21.11.24 в 09:36

"Магнит" – ново пространство за еко-социално общуване

Божана Славкова е поет, музикант и артист, отличен на големия международен поетичен конкурс Milli Dueli. В "Нашият ден" Славкова разказва за темите на деня, които я вълнуват, за каузата Green Peace, както и за новооткритото пространство за култура и екология "Магнит" "Магнит" е ново общностно младежко пространство, което се намира на..

публикувано на 21.11.24 в 09:12