Неотдавна Ани Пешева разказа в "Покана за пътуване" за Меката на китайската традиционна медицина и билковите лекарства – провинция Дзянси. Отново натам ще ни отведе друг събеседник, който предлага различна гледна точка към това кътче от Китай, знаменито с вълшебната си природа, полезни изкопаеми, но и иновативна индустрия.
Красимир Симеонов посещава Поднебесната империя за първи път когато е на 12 години и от тогава е запленен от китайската философия, култура и начина на живот. Толкова се запалил по йероглифите, че баща му насила гасял лампата в 3 сутринта, за да си почине преди училище. От десетилетия той има бизнес в тази част на света и отлично познава психиката, нравите и нюансите в жестовете и езика. Оказва се, че отдавна работи и по идеята да пренесе китайската традиционна медицина на истински професионално ниво у нас.
Бизнесменът Красимир Симеонов представя една различна провинция Дзянси – с природни забележителности, древна история и напредничава индустрия.
Можете да се уверите лично на Моста на влюбените до НДК от 22 август до 6 септември на фотоизложбата "Красотите на Дзянси, Китай".
Организатори са Посолството на Китайската народна република в България, Международният отдел към регионалното правителство на провинция Дзянси.
С подкрепата на: Асоциацията на професионалните фотографи в Дзянси, Центърът за изследване и защита на нематериалното културно наследство на провинция Дзянси, Столична община, България.
Някои смятат за прекалено себелюбие да си издигнеш музей и паметник приживе, но на родния си остров Мадейра Кристиано Роналдо има статут на божество и може да прави каквото си иска. А и световната статистика показва, че към 14 април 2024 г. той е играчът с най-много официални голове в историята на футбола – 900. Също така е рекордьор по отбелязани..
На фона на политическите събития – вътрешни и външни, не между другото, но и не без особено внимание, минаха няколко също важни новини – за жени, жертви на домашно насилие. Едната вече не е между живите. "Никога не е за последен път!" – това е убеждението на психолозите, които помагат на жени, жертви на домашно насилие. То се е формирало след..
Предаването отпразнува 30-ия си рожден ден във Второ студио на БНР със скъпи гости – стари и нови приятели, съмишленици и съавтори. Сред тях бяха проф. Лучия Антонова, директорка на Института за български език към БАН, ръководители и членове на секциите в Института, проф. Веселка Желязкова, директорка на Кирило-Методиевския научен център при БАН,..
На 1 декември ще отбележим Световния ден за борба със СПИН. Дни преди светът да насочи внимание към това заболяване, Никола Кереков запознава слушателите на "Време за наука" с един нов медикамент – селективно противовирусно средство, което вероятно ще изиграе ключова роля в световната борба със СПИН. Медикаментите срещу HIV инфекцията се..
Ивайло Петров е млад и много деен човек, носител на много награди и отличия, включително и на именната стипендия "Джон Атанасов" на фондация "Еврика". Защо обаче определям Ивайло Петров като много деен човек? Защото дори в момента той завършва две магистратури – една в Техническия университет във Варна, но в същото време учи магистратура и в..
От 10 до 15 декември ще се проведе Софийския международен литературен фестивал в НДК. Дария Карапеткова , координатор на събитието, запознава..
В рубриката "Темите на деня" екипът ни имаше удоволствието да разговаря с Теодора Нишков, известна още като Принц Датски, и доц. д-р Александър Нишков,..
Нобеловият лауреат за литература Юн Фосе пише първата си пиеса "Някой ще дойде" през 1992 година. В края на 90-те пиесите на норвежкия писател започват да..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg