Неотдавна Ани Пешева разказа в "Покана за пътуване" за Меката на китайската традиционна медицина и билковите лекарства – провинция Дзянси. Отново натам ще ни отведе друг събеседник, който предлага различна гледна точка към това кътче от Китай, знаменито с вълшебната си природа, полезни изкопаеми, но и иновативна индустрия.
Красимир Симеонов посещава Поднебесната империя за първи път когато е на 12 години и от тогава е запленен от китайската философия, култура и начина на живот. Толкова се запалил по йероглифите, че баща му насила гасял лампата в 3 сутринта, за да си почине преди училище. От десетилетия той има бизнес в тази част на света и отлично познава психиката, нравите и нюансите в жестовете и езика. Оказва се, че отдавна работи и по идеята да пренесе китайската традиционна медицина на истински професионално ниво у нас.
Бизнесменът Красимир Симеонов представя една различна провинция Дзянси – с природни забележителности, древна история и напредничава индустрия.
Можете да се уверите лично на Моста на влюбените до НДК от 22 август до 6 септември на фотоизложбата "Красотите на Дзянси, Китай".
Организатори са Посолството на Китайската народна република в България, Международният отдел към регионалното правителство на провинция Дзянси.
С подкрепата на: Асоциацията на професионалните фотографи в Дзянси, Центърът за изследване и защита на нематериалното културно наследство на провинция Дзянси, Столична община, България.
Мария Аргирова. Тя е млад учен с дълга професионална биография. Мечтае да стане археолог, но се запалва по химията. Д-р Мария Аргирова съвсем наскоро получи наградата "Еврика" за постижения в науката, но преди това е носител на съвместната награда на фондация "Еврика" и Съюза на учените в България за отличната защита на дисертационния си труд. Освен..
Третият епизод от поредицата акцентира на различните категории, през които антропологията разглежда света. На вярванията на дадени култури, сформирани и обуславяни от тяхното битие. Както религиозни, така и онези, свързани с някои митологизирани образи, всяващи страх и служещи като възпитателна мярка до ден днешен. Анатомия на страха: Епизод 1 –..
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния археологически институт с музей на Българската академия на науките. Представени са над 500 експоната от 32 обекта, различни като вид и хронология – от праисторията до Късното средновековие. Находките..
Ден на Европейската лаборатория по молекулярна биология (EMBL) в България ще се проведе на 27 февруари от 10 часа в аулата на СУ "Св. Климент Охридски". Доц. Стойно Стойнов от Института по молекулярна биология на БАН е един от двамата делегати за България в Лабораторията. "В Института по молекулярна биология имаме доста лаборатории, които..
Наричат двумилионния град Коня в Република Турция "културната и духовна столица на страната". Наричат го още "градът на Мевляна" и "градът на дервишите". Наречен е на името на Мевляна Руми – световноизвестният суфитски мистик, поет и философ, живял в Анадола преди близо осем века. Като прозвището Мевляна – водач, учител, той получава заради учението..
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния..
Националното училище по танцови изкуства ще отбележи 20 години специалност "Модерен танц" със спектакъл на 26 февруари в зала 2 на НДК "Азарян" от 19..
Ден на Европейската лаборатория по молекулярна биология (EMBL) в България ще се проведе на 27 февруари от 10 часа в аулата на СУ "Св. Климент..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg