Вече сме в периода на пролетните ваканции, когато децата търсят забавления и нови приключения. Ботаническата градина на БАН обяви инициативата си за организиране на детски лагер, наречен "Ваканция в Ботаническата градина". Антония Чиликова, един от организаторите на лагера, сподели в интервю за "Нашият ден“, че са планирали пет дни, изпълнени с интересни и образователни активности, които ще въведат децата в света на растенията.
"Имаме пет дни, посветени на чудния свят на растенията“, обясни Чиликова. "Първият ден е посветен на запознаване с ботаническата градина, след който следва разказ за джунглата и тропическите гори, и какви тайни крият те. В третия ден ще се запознаем с пустините и как растенията се справят със сухия климат. Четвъртият ден е за различните видове растения, включително водни и насекомоядни. А последният ден е посветен на полезните растения – тези, които използваме в кухнята и за лечебни цели.“
Един от ключовите аспекти на лагера е възможността за децата да се включат активно в грижата за растенията. Те ще имат възможност да засаждат растения и да ги отглеждат под наставничеството на опитни градинари. По време на лагера ще се провеждат научни експерименти, които ще демонстрират на децата как функционират растенията – как дишат, как се хранят и как пият вода.
Чиликова споделя, че програмата е разработена така, че да задоволи вниманието на всеки участник. Освен образователните занимания, лагерът предлага и множество творчески ателиета и занимания по моделиране. Дори се провеждат кулинарни ателиета, където децата могат да научат как да използват различни растения в кухнята.
Този пролетен ботанически лагер представлява вълнуващо приключение за децата, което ще ги запознае с удивителният свят на растенията и ще ги вдъхнови да ги изучават и обичат още повече.
Чуйте разговора в звуковия файл.
Какво е "съдебна реформа" в контекста на предстоящия избор на главен прокурор у нас, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Борис Митов , журналист от "Свободна Европа". "Словосъчетанието "Съдебна реформа", най-общо казано, води след себе си българската правосъдна система да може да осигурява справедливост, което пък от своя страна да..
Баба Сийка Георгиева живее в радомирското село Жедна. Тя е на 83 години и все още работи – нейното лично стопанство се състои от стадо кози и овце, около 80 кокошки и петли, няколко кошера с пчели и няколко кучета. Освен това, в двора си баба Сийка e засадила овошки, сади и отглежда зеленчуци, а за зимния сезон си има и парник. Докато пасе стадото си..
С началото на Новата година Марк Зукърбърг, собственикът на Фейсбук, съобщи, че Meta – компанията майка на Facebook, прекратява програмата си за проверка на фактите от независими експерти и ще възприеме т.нар. "модел на общностни бележки". Започнаха дискусии във всички социални мрежи – до какво би довело това във времената на фалшивите новини и..
За протестите в Грузия, дори и на Коледа и Нова година, разказва от първо лице Темука Капанадзе, инженер, един от многото протестиращи в Тбилиси през последните месеци. "Отначало протестите бяха малки, а после, когато разбрахме, че искат да спрат преговорите за членството ни в ЕС, тогава голяма маса хора реагира и протестите станаха големи. Дори..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси в предаването "Законът и Темида". Калин Тихолов: "Притежавам наследствен имот, който е бил одържавен по време на комунизма. В средата на 50-те години на виналия век през парцела е прокаран уличен водопровод. Имотът ни е възстановен..
Какво е "съдебна реформа" в контекста на предстоящия избор на главен прокурор у нас, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Борис Митов ,..
2025 година обещава да бъде знакова за културния живот на Пловдив, според Виктор Янков , експерт "Събития и проекти" във фондация "Пловдив 2019". Градът..
Сборникът "Изборът на поета: Ивайло Иванов" е резултат от проведената през декември 2022 г. Национална научна конференция "Изборът на поета: 50 години от..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg