Вдъхновението за него се оказват "доста силни турболентни лични преживявания, които по такъв начин са описани в текстовете, че всичко се разбира, няма скрито покрито. Така че тази музика е като едно оголване. Затова всеки път, когато я свирим на живо е доста специално изживяване, понеже наистина са изключително лични историите, които са разказани в нея", коментира Пепи.
Любовта, раздялата, търсенето на светлина и възможните пътища, по които човек да поеме след една загуба са в основата на дебютния албум на Пепи и Вили. Двамата обаче нямат намерение да се разделят като дует, въпреки че учат в различни държави и се събират да свирят заедно през лятото, когато наваксват с концерти и участия. Приятели са повече от десет години.
"Това е едно много интересно приятелство, което дава много и на музиката и чисто личностно", казва Вилизар и уточнява, че са се "намерили" в Испанската гимназия, където и двамата са учили в един випуск и свирили в двора на училището, в кварталните градинки, дори в близките пицарии.
Музиката, освен споделеност и приятелство, им дава и свобода: "Тъй като ние сме избрали една такава музика, какъвто е джазът, който по принцип е музика на свободата и за мен това е най-ценното", казва Пепи.
Но не е само джаз единственото, което свирят. Тази година Вилизар експериментира с приятели в рокендрол проект с музика за буги-вуги танци. "Дотогава най-често бях свирил джаз, но мога да кажа, че погледът, който ми даде джазът като стил, въобще като начин на живот, присъства винаги, независимо от това какво свиря и по някакъв начин ме обогатява и ми позволява винаги да търся отвъд музиката. Така че го пазя, независимо какво свиря, а пък приемам всяка нова група и нов стил като експеримент и търся къде съм аз", разказва Вили. И уточнява, че времето, в което са творили групите, които интерпретират, рокът и джазът са били доста близки стилове, а доста джаз барабанисти например са станали легендарни барабанисти в рокендрол банди.
Пепи приема джаза не толкова като стил, а по-скоро като отношение към музиката - по-импровизационно, по-креативно, по-богато на идеи мелодически и хармонически. "През последната година, две години даже ми доставя голямо удоволствие композирането на музика и освен тази програма, която написах за този дует, правя и по-различна авторска музика, която е без текст, в която гласът изпълнява малко по-различна функция, като инструмент и въобще всички тези посоки на мен са ми страшно интересни и ми дадоха да разбера, че определено искам да се развивам като композитор, освен като изпълнител", коментира Петър.
В момента той учи в Барселона в Испания и следващите години ще се концентрира върху това да се образова музикално. Вилизар също е насочил поглед към учението. След българската музикална академия, наесен ще отпътува към Рим, Италия, където ще изкара магистратура като Еразъм-студент.
повече може да чуете в звуковия файл
Ученици от ОУ " Св.Св. Кирил и Методий" ще бъдат гости на Регионалния исторически музей в Кърджали на 20 май по повод Световният ден на пчелите. "Нашата цел е да ги вкараме в необятния свят на пчелите, да ги запознаем с това, защо 20 май именно е избран като дата, както и с биологията на пчелите.", каза уредникът Галена Вълова . Специалният..
Държавата да обърне по-сериозно внимание на младите земеделци. Всичко поскъпва от година на година - и разсадите, и торовете, и осигуровките, а цената на продукцията остава една и съща.Това коментира в ефира на Радио Кърджали Добри Желев от село Крепост, който отглежда череши и ягоди. Занимава се около 15 години със земеделие. Всичко започва когато..
Агенция по заетостта продължава да дава възможност на всички безработни лица, регистрирани в дирекция „Бюро по труда“, както и на работещите, да се включат в курсове за придобиване или повишаване на своята професионална квалификация или ключови компетентности.Обучението е безплатно за лицата, а на безработните дори може да бъде..
Според него пред велосипедистите в Кърджали стоят много проблеми и неуредици. "В нашия град на практика липсват велоалеи. Смешната велоалея, така наречена в кавички, която върви по освободената за автомобили част на булевард "България" и представлява няколко реда малки плочки с различен цвят, може би повечето хора не знаят, че всъщност е..
Възпитаниците на Българското неделно училище „Отец Александър Чъкърък“ в Одрин ще честват 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий и българската просвета и култура, с тържествена програма. В празника ще участват преподаватели, родители, представители на българската общност и гости от Генералното консулство на България в Одрин. По..
"Бюджетът е функция на управлението на общината. Управлението на общината е спечелено от Движението за права и свободи. Те имат мнозинство в Общинския съвет, а такова мнозинство трябва да кажем, че никъде в България никой общински център няма. Така че отговорността за бюджета и за приемането на бюджета изцяло пада върху тяхната група и върху..
Резултат на много упоритост, постоянство и вяра е първата европейска титла по екипировъчен трибой на Радостина Лулова. Момичето от спортен клуб "Юнак" в Кърджали стана шампион в категория до 63 кг на първенството в Пилзен, Чехия. Радостта от победата се увеличава от факта, че шампион в своята категория стана съотборникът на Радостина Здравко Петров,..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478