Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Меглена Кунева е възможният нов просветен министър

Доц. Борислав Великов, който е член на парламентарната комисия по образование и наука от РБ потвърди, че името на вицепремиера Меглена Кунева е сред най- обсъжданите  за нов просветен министър. В същото време той уточни, че решение на срещата при премиера днес по обед не е взето. 

Бойко Борисов  е предоставил на реформаторите правото да посочат следващия министър.  Предстои дискусия днес следобед в Изпълнителния съвет на РБ, а след това в парламентарната група. Най- важното е ние да имаме единно становище и да можем да го подкрепим, подчерта Великов. По думите му, ще са нужни още няколко дни за номинацията.


Вицепремиерът Меглена Кунева не е участвала в срещата при премиера, защото е в чужбина, но ще присъства на заседанието на реформаторите, каза Великов.  Според него тя би приела номинацията, ако получи подкрепата на всички реформатори. 

Образованието е национален приоритет и това за нас не е куха фраза, търсим едновременно  експерт и авторитет, посочи депутатът. 

По думите му, бившият вече министър Тодор Танев получава добра оценка от реформаторите. Грешката на Танев, според Великов, е недобрата комуникация с хората, журналистите и НПО-та. Всичко трябва да се обсъжда, обяснява, хората да го приемат и няма да има напрежение, смята Борислав Великов. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Държавата се нуждае от финансова дисциплина и реформи

Държавата ни се нуждае от правителство, което да има финансова дисциплина и да е готово на реформи. Това заяви бившият министър на икономиката Николай Василев дни след като вече имаме сформирано редовно правителство между ГЕРБ, ИТН и БСП. Той подчерта, че е възможно страната ни да има икономическа и финансова стабилност, тъй като ГЕРБ и ИТН..

публикувано на 20.01.25 в 10:47

Появата на Тръмп е сериозно предизвикателство за Европа

Това, което се случва в Близкия Изток, е нещо положително - след 15 месеца кървава война, в която бяха убити над 45 000 палестинци и израелци. Това, което става между Израел и Хамас е низ от радикални промени в този регион - споразумението с Хизбула, избора на нов ливански президент, на ново ливанско правителство. Все пак споразумението е много..

публикувано на 20.01.25 в 10:18

Капана на историята

В последния епизод от сезона поглеждаме към историята, а и към бъдещето, през очите на едно момиче на 15. Гостува ми дъщеря ми Никол Стоева, която ми каза, че е открила в книгата на Ювал Ноа Харари “Сапиенс” начин на мислене, а не само факти и дати. Харари критикува склонността да гледаме на историята като на линеен разказ, при който резултатите..

публикувано на 20.01.25 в 10:15

Жизнено важно е биомаркерите да се плащат от НЗОК

България е единствената държава в Европейския съюз, в която биомаркерната диагностика в онкологията не се заплаща с публични средства. Недопустимо е заплащането на биомаркерната диагностика от НЗОК да продължава за поредна година да се отлага, докато десетки пациенти се борят за живота си и достъпът им до иновативна терапия зависи от тов дали..

обновено на 20.01.25 в 07:59

Коалиционни конструкции като новия кабинет имат дълъг мандат

Националният изпълнителен съвет (НИС) на СДС на свое заседание е взел единодушно решение да подкрепи правителството на коалиционните си партньори - ГЕРБ, защото това се налага в момента. Това заяви в програма "Точно днес" евродепутатът от ЕНП, седесар и началник на кабинета на президента Петър Стоянов Илия Лазаров.  Той припомни, че подобна..

публикувано на 17.01.25 в 16:55