„Много добре се получава така, все пак това ще бъде подкрепа и на децата финансова. Предполагам, че са удовлетворени от това, което са направили, а и самото общество трябва да знае за тях“, коментират откликнали на благотворителната инициатива жители на старата столица.
„Страшно много обичам децата и искам винаги да помагам, когато мога, а и страшно красиви неща са изработили. Винаги по празници ставаме по-добри, но аз мисля, че не само по празници трябва да бъдем такива. Пожелавам им най-напред да са здрави, защото това е най-важно и да имат много успехи в живота“.
„Аз също имам дете с увреждане и съм съпричастен. За мен е удоволствие да даря дребни пари за голяма кауза. Част от хората са малко по-коравосърдечни, не са препатили, не са усетили на гърба си това състояние. Децата заслужават и нещо повече“.
В Центъра за настаняване от семеен тип в квартал „Кольо Фичето“ във Велико Търново има деца от втори до десети клас. Всички те са се включили в изработването на коледните сувенири за благотворителния базар. Събраните пари изцяло ще отидат за децата, обясни Маргарита Игнатова, която от 22 години работи с изоставени деца.
„Ще купим една голяма торта за Нова година и по-нататък материали и ако нещо имат нужда децата. Стигали сме до закупуването и на телевизор."
В навечерието на празниците тя им пожелава "да бъдат обгърнати от внимание" и признава, че служителите в центъра понякога за техните деца не се грижат толкова всеотдайно, колкото за тях.
Свои ръкоделия, изработени в часовете по арт терапия с помощта на възпитатели и студенти ментори от Великотърновския университет, представиха и 14 младежи с увреждания от Центъра за настаняване от семеен тип във Велико Търново. Парите ще бъдат използвани за подпомагане на арт заниманията и трудотерапията, както и за екскурзия. Каузата си струва, вярва Росица Пенева, която от осем месеца се грижи за младежите. Според нея хората подкрепят подобни каузи, защото това, което правят младежите с увреждания осмисля тяхното ежедневие.
"Не зная дали се правим или ежедневието ни е много забързано и ние забравяме за най-важните и значими неща. Мисля, че всеки човек носи в сърцето си да бъде даващ, да имаш щедро сърце, да оцениш важните неща в живота. Да се чувстваш по този начин щастлив и полезен, да обичаш и да бъдеш обичан“, каза Росица Пенева.
Репортажа можете да чуете в звуковия файл.През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато реката е скована за цели 74 дни. Според статистиката в периода 1900 - 1964 г. Дунав е замръзвал 27 пъти . След това обаче - през 1985-а това продължава 2 месеца - от 16 януари до 16 март, а..
Асоциация на родители на деца с епилепсия представи нов наръчник "Пътеводител към по-добър живот". Той съдържа насоки и отговори на важни въпроси, свързани с живота и ежедневието на младежи с епилепсия на възраст между 14 и 28 години. На 10.02 организацията отбеляза Световния ден за борба с епилепсията, като отново стана ясно, че липсата на лекарства..
Писателката Виктория Бешлийска гостува на Българското неделно училище в Барселона. В каталунската столица тя се срещна с децата и техните родители в разговор за силата на езика и нишките, които свързват българите по света. Езикът е нашата идентичност и колкото повече изучаваме богатството му, толкова по-близо сме до същността си, каза..
Мисията да показваш, че различните хора не са опасни, и че всеки човек заслужава шанс, продължава и след смъртта - в това вярват близките и приятелите на пеперудения Георги от Перник, който стана звездичка на небето на крехката възраст от 9 години. В негова памет беше представен филмът "Пеперудена прегръдка", в който участват Гого,..
Поредицата "Бесарабски хроники" вече има своя нов том с наслов "Следа в историята ", излязъл през декември миналата година. Описан е периодът от 1762 до 2024 г. Всяка важна дата е разказана в три статии. Съставители са Анна Малешкова, общественичка, писателка, художничка, бивш директор на Дома на профсъюзите в Сливен , на Кинефикация. Тя е..
Кафето сутрин е едно от най-важните сутрешни ритуали за някои хора, за други е отделно изживяване. За това какво е да си бариста в България и какво не знаем за кафето, разказва Момчил Искренов: " На 29 години съм, от два месеца работя като професионален бариста в Coffe shop , отделям време и за заниманията си тук, но иначе имам икономическо..
На 1- ви февруари православната църква почита свети мъченик Трифон. Той е един от най- славните светци лечители. В народната традиция този ден се нарича Трифон Зарезан и се отбелязва и на 14 февруари, по стар стил. В българската традиция Св. Трифон е свързан с лозарството. На 1 ви февруари се извършва ритуално обработване на лозата,..
Цените в хипермаркетите могат да се регулират с контрол, първо на действащите регулатори. Истината е, че в тези търговски вериги е удобно да..
Незрящи от съюзи на слепите от областите Монтана и Видин участваха в кулинарен конкурс. Той премина под мотото "И ние можем" . Така хората със зрителни..
"Доминира аритметиката. Икономиката изобщо я няма. Това представено упражнение звучи несериозно". Така икономистът проф. Гарабед Минасян..