„Видяла съм доста неща. Сблъскала съм се с много нации, с различен стандарт на живот. Ние смятаме, че сме много бедни, но в България реално живеем добре, в сравнение с островите и местата, които съм посещавала, защото мога да ги сравня“.
Преди време се среща с много възрастна жена, която живее сама, няма семейство.
„Нейната съдба се преплете с моята и от там се засили това усещане“.
Преди Коледа поискала пари от нейни приятели, за да ги дари на възрастни хора:
„Моите племенници, които са на 10 и на 8 години дадоха от техните парички, които са събирали за бонбони и казаха, че ще дадат пари за старите хора. И от там направиха мини кампания. С мои близки и познати събрахме една прилична сума, с която закупихме продукти успяхме да зарадваме няколко домакинства, да имат трапеза и те", допълни Десислава Георгиева.
Десислава решила да направи по-продължителна кампания. Тогава отново започнала да търси пари, включили се нейни познати от чужбина:
„В един момент се включиха мои познати приятели от чужбина, които започнаха да изпращат огромни суми, дори хора, които не познавам се свързаха с мен във "Фейсбук" и ми казаха, че искат да се включат, което малко ме озадачи, тъй като кой изпраща пари на някой непознат, вярвайки, че ще стигнат за благотворителност“.
Цялото интервю можете да чуете от звуковия файл.През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато реката е скована за цели 74 дни. Според статистиката в периода 1900 - 1964 г. Дунав е замръзвал 27 пъти . След това обаче - през 1985-а това продължава 2 месеца - от 16 януари до 16 март, а..
Асоциация на родители на деца с епилепсия представи нов наръчник "Пътеводител към по-добър живот". Той съдържа насоки и отговори на важни въпроси, свързани с живота и ежедневието на младежи с епилепсия на възраст между 14 и 28 години. На 10.02 организацията отбеляза Световния ден за борба с епилепсията, като отново стана ясно, че липсата на лекарства..
Писателката Виктория Бешлийска гостува на Българското неделно училище в Барселона. В каталунската столица тя се срещна с децата и техните родители в разговор за силата на езика и нишките, които свързват българите по света. Езикът е нашата идентичност и колкото повече изучаваме богатството му, толкова по-близо сме до същността си, каза..
Мисията да показваш, че различните хора не са опасни, и че всеки човек заслужава шанс, продължава и след смъртта - в това вярват близките и приятелите на пеперудения Георги от Перник, който стана звездичка на небето на крехката възраст от 9 години. В негова памет беше представен филмът "Пеперудена прегръдка", в който участват Гого,..
Поредицата "Бесарабски хроники" вече има своя нов том с наслов "Следа в историята ", излязъл през декември миналата година. Описан е периодът от 1762 до 2024 г. Всяка важна дата е разказана в три статии. Съставители са Анна Малешкова, общественичка, писателка, художничка, бивш директор на Дома на профсъюзите в Сливен , на Кинефикация. Тя е..
Кафето сутрин е едно от най-важните сутрешни ритуали за някои хора, за други е отделно изживяване. За това какво е да си бариста в България и какво не знаем за кафето, разказва Момчил Искренов: " На 29 години съм, от два месеца работя като професионален бариста в Coffe shop , отделям време и за заниманията си тук, но иначе имам икономическо..
На 1- ви февруари православната църква почита свети мъченик Трифон. Той е един от най- славните светци лечители. В народната традиция този ден се нарича Трифон Зарезан и се отбелязва и на 14 февруари, по стар стил. В българската традиция Св. Трифон е свързан с лозарството. На 1 ви февруари се извършва ритуално обработване на лозата,..
Цените в хипермаркетите могат да се регулират с контрол, първо на действащите регулатори. Истината е, че в тези търговски вериги е удобно да..
Незрящи от съюзи на слепите от областите Монтана и Видин участваха в кулинарен конкурс. Той премина под мотото "И ние можем" . Така хората със зрителни..
"Доминира аритметиката. Икономиката изобщо я няма. Това представено упражнение звучи несериозно". Така икономистът проф. Гарабед Минасян..