Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Влогърите Стефи и Стан: Социалните мрежи са огромна сцена, ако имаш качества

Стефи и Стан
Снимка: Facebook/inStanT
Днес в изнесеното студио на "Радиоприемница" в НДК, където до 2 юни се провежда Пролетния базар на книгата и втория Софийски международен литературен фестивал за деца и младежи, на гости ни бяха най-популярните влъгъри у нас, които имат милиони гледания и абонати - Стан и Стефи. Освен това, двамата пишат книги, озвучават филми, а на 1 юни почитателите им ще могат ги видят на живо в Мраморното фоайе на НДК, като темата на срещата ще бъде "Магия или наука".

Попитахме ги как става така, че са едновременно любимци както на децата, така и родителите. Според Стан може би отговорът се крие в симбиозата между това, че правят нещо интересно за децата, но то е полезно и има стойност, която родителите оценяват.

Как, обаче, можем да станем влогъри, поинтересувахме се ние, защото това е въпрос, който вълнува много деца, които са техни последователи.

Не е трудно да вземеш телефона, да пуснеш камерата и да говориш за нещата, които те интересуват и са ти интересни, но влогърството днес също така е и една отговорност, защото в крайна сметка ние сме пример за подрастващите.

А подрастващите имат нужда от пример, който да ги мотивира да постигнат нещо в своя живот, да бъдат амбицирани и да постигат целите си, обясни Стефи.

Оказва се, че за да си влогър, да си успешен и да те харесват, може би не е чак толкова лесно, колкото може би изглежда. Също така, коства и много енергия. 

Създаването на видео отнема една седмица – от писането на сценария, до намирането на локации, ангажирането на хора, които снимат, обработка. Последното видео, което Стан и Стефи са заснели, е било с продължителност 10 минути и е създавано в рамките на три дни.

Стефи обясни, че да бъдеш влогър, трябва да си сценарист, да си креативен, да си артист, монтажист. След публикация да бъдеш активен в социалните мрежи, да отговаряш на коментари, да съчетаеш много професии в едно, но пък, естествено, след това има възвръщаемост.

И тъй като плуват в свои води в социалните мрежи, ги попитахме какво дават те. 

Дават възможност да се изразиш, да промениш мирогледа на хора. Ако имаш какво да кажеш, ако имаш послание, да бъдеш чут. Дават възможност да се изявиш, ако имаш качества и таланти, които искаш да покажеш на хората. Това е една огромна сцена, ако знаеш как да я използваш, казва Стан.

Освен да създават видеа, обаче, Стефи и Стан пишат и книги, защото смятат, че нещата, които се споделят чрез литературата, не могат да бъдат предадени с видео. Има неща, които можеш да напишеш, казва Стани добавя, че вярва, че децата и подрастващите имат нужда да четат.

Да гледаш нещо, е различно от това да се потопиш в една книга, да усетиш стила на автора, да усетиш неговото послание, да съпреживееш това, което авторът ти казва с думи, чрез богатството на твоето въображение

Какви са историите, които се крият в книгите на Стан и Стефи и каква емоция носят те - чуйте в звуковия файл.  

Последвайте Радио София и в Instagram. Харесайте и страницата ни във Facebook.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Пропуснати ползи заради лоша регулация в здравеопазването

Близо 90% от от пациентските организации у нас не се чувстват пълноценно представени при формирането на политики в здравния сектор, сочат данни от анкета на Националния алианс "Редки болести България". На 17 септември – датата в календара, която се отбелязва като Световен ден за безопасността на пациента, Мрежата на гражданските организации на..

публикувано на 17.09.24 в 19:31
Венелина Николова

Венелина Николова директор на 125 СУ: "Първият учебен ден винаги е празник"

В предаването "Добър вечер, София" гостува госпожа Венелина Николова – директор на 125 СУ "Боян Пенев"  с която разговаряхме за символиката на празника в датата 15 септември. "Приемам 15 септември като истински празник, за мен той винаги е бил такъв и въпреки, че не е отбелязан в българския календар като празник, той е празничен ден за..

публикувано на 17.09.24 в 18:25

Ново издание на Книга на фамилния бизнес в България

Излезе ново издание на Книга на фамилния бизнес в България. Фирмите, включени в Книгата на фамилния бизнес, идват от различни индустрии, нареждат се сред пазарните лидери, показват значителен растеж във времето и имат амбиция за развитие на международните пазари. Общото между всички тях е и, че бизнесът им е успял да надживее няколко кризи, а..

публикувано на 17.09.24 в 18:00

Христомир Сърбинов: Фокусът на I Am Sofia е обърнат към хората, за да събере богатството на нашия град

Чрез откритото мобилно студио на Радио София, продължаваме да се срещаме с личностите свързани с културния живот на града. Основен акцент в днешните празнични срещи е фестивалът IAm Sofia и събитията които ще бъдат представени в неговата програма. Христомир Сърбинов е човекът, който решава да създаде този фестивал, в който да обедини..

публикувано на 17.09.24 в 16:51

"ЕкоОбщина – устойчив град и общество" стартира за пети път

Конкурсът "ЕкоОбщина – устойчив град и общество" стартира своето 5-то издание в България. През септември и октомври 2024, в рамките на събитието ще бъдат организирани семинари по екологични политики на общините и ще бъдат прожектирани поредица от филми за околната среда, отворени за всички с вход свободен. Посолството на Франция в България и..

публикувано на 17.09.24 в 15:25

София отбелязва своя празник

В деня, в който Православната църква почита светите великомъченици Надежда, Вяра, Любов и майка им София, и на който градът ни отбелязва своя празник, жители и гости се стекоха, за да присъстват на церемонията по издигане знамето на столицата, която се състоя на площад "Св. Александър Невски". По-рано Столичният общински съвет проведе..

публикувано на 17.09.24 в 15:06

"Лигата на разказвачите" и "Писатели без книги" ще възродят разказваческия дух

Поредната среща с участник във фестивала I Am Sofia, който ще оцвети следващите дни в нашия град. Той е Стефан Касев, който участва във фестивала с форматите "Лигата на разказвачите" и "Писатели без книги". "Два формата, които се завръщат под някаква форма. Зад "Писатели без книги" стои колегата Нинко Кирилов. И двата са насочени към разказване..

публикувано на 17.09.24 в 15:05