Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Равносметката в края на 2017-а! И какво следва след това?!


Отново е онова време от годината, когато ни предстои да затворим вратата след всичко, което се е случило, за да започнем отначало.

В "Посоките на делника" политическият анализатор Захари Захариев коментира по-важните теми през годината, намерили място в "Гледна точка“ в ефира на Радио Видин- предсрочните избори, инвеститорите (които все не идват) в Северозапада, обществените страхове и притесненията на хората, демотивацията на голяма част от българите, ревизията на приватизацията/прехода.

По думите на Захари Захариев: "2017 година беше наполовина пълна, наполовина празна. Можем да кажем и това, че беше изключително бурна, но всъщност тя се оказа изключително предсказуема. Надявам се следващата, 2018-а да бъде повече пълна, отколкото празна".  

В това прекрасно празнично време да теглим чертата на 2017 година спокойно и да посрещнем Новата Година с малко по-голяма порция оптимизъм! Като проф. Божидар Попов, който е автор на еко икономическа програма за спасението на България и знае как да намери пари за просперитета на страната ни. В отворено писмо до президента Румен Радев той определя опорните точки, които трябва да извърви страната ни, за да се оттласне от дъното, където се намира в момента и да заеме подобаващото й се място. Програмата му е озаглавена Новаторство в областта на организацията на труда и управление на националното стопанство /НООТУНС/, а в нейна подкрепа са се подписали над 600 учени, професори, доктори и членове на родния елит. През последните месеци той обикаля като апостол страната, за да събира подкрепа на идеята си.

Идва една нова година. Изпращаме старата с надежда, че новата 2018 г. ще бъде по-добра и по-щастлива!


Още от равносметката на реализираните цели и пропуснатите възможности чуйте в звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Ще бъде ли върнат 20% ДДС за хлебари и ресторантьори?

Проектобюджетът на страната за 2025 година ще е с 3% дефицит. Това заяви служебният министър на финансите Людмила Петкова след заседанието на Националния съвет за тристранно сътрудничество, проведено преди дни. По думите ѝ внасянето на проектобюджета ще бъде забавено и той ще бъде предложен на следващия 51-ви парламент. Става ясно, че в проекта..

публикувано на 06.11.24 в 10:45

Северозападът за 10 години - от "Червена крепост" до "Бастион на ДПС"

За редовно купуване на гласове, контролиран вот и изборни манипулации в България се твърди не от вчера. След последните предсрочни парламентарни избори обаче проблемът изглежда се задълбочи. Редица политически формации поискаха касиране на изборите, президентът Румен Радев също критикува начина, по който бяха проведени. Северозападът често е сочен от..

публикувано на 05.11.24 в 12:47

Лесовъдите като съвременни будители

Държавните горски стопанства от Северозападно държавно предприятие- Враца отбелязаха "Седмица на будителите" с горските педагози с различни прояви, организирани във връзка с покровителя на българската гора- светецът Иван Рилски, чиято памет се почита на 1 ноември.  Държавно горско стопанство Видин  (ДГС-Видин)се включи в "Седмица на..

публикувано на 04.11.24 в 14:18

Охрид - едно от най-старите села в Северозапада

Гостуваме в село Охрид , община Бойчиновци. Къщите в селото са разположени по двата бряга на река Ботуня, а над него се извисява планина Пъстрина. Смята се, че Охрид е едно от най-старите населени места в Северозападна България. Според някои историци на мястото на селото е имало живот още по време на траките. По римско време пък, през него минавал..

публикувано на 01.11.24 в 15:14
Теодор Димокенчев

Теодор Димокенчев: Политиката ни е гражданска война без оръжия

Ще бъде ли направена първата крачка към решението или политическата криза ще продължи да се задълбочава?  Това ще зависи от осемте формации 51-вото Народно събрание.  Предстои ли исторически компромис или начертаните червени линии предопределят нов вот през пролетта?  Бъдещето на политическия живот в страната дни след като България се произнесе за..

публикувано на 31.10.24 в 10:00

Защо повечето работещи у нас не достигат нетната заплата за издръжка?

България продължава да е с най-ниското ниво на заплащане сред останалите държави членки на ЕС, като минималната заплата е 49,8% от заплатата за издръжка, т.е. половината от това, което трябва да е. Това сочат данните от проведеното от Института за социални и синдикални изследвания и обучение към КНСБ за потребителските цени и заплатата за..

публикувано на 30.10.24 в 10:45
Светлин Тачев

Светлин Тачев: Сега възможностите за правителство са малко по-големи, защото се намираме на кръстопът

Осем партии влизат в 51-ото Народно събрание при 100% обработени протоколи, обявиха от Централната избирателна комисия. Големият въпрос е дали този фрагментиран парламент ще успее да излъчи редовно правителство и има ли как някоя от водещите партии да събере мнозинство от поне 121 народни представители. За резултатите и последствията от поредните..

публикувано на 29.10.24 в 12:50