"Световна война С-19" е книгата на Санджай Гупта, световно известният медицински кореспондент на CNN, която излиза днес на български език.
"Бих определила книгата като трилър, чийто край няма да разберем скоро. Книгата е написана като роман, но съдържа и много научна и проверена информация - едно полезно четиво - контрапункт на фалшивите новини", каза още в "Хоризонт до обед" Делчева.
"Той не попада в капана на конспиративните теории, защото не се изкушава да прави шоу и да представя алтернативни източници с цел да е по -интересен, а търси сериозната наука, включително посочвайки направените грешки като асимптоматичните случаи на Covid-19, например. Той следва дълга си и на отговорен лекар, и на отговорен журналист, като се опитва да отразява максимално безпристрастно, възползвайки се максимално от достъпа си до научни източници", заяви още Делчева. И допълни:
"Книгата е и за журналисти, които да се учат как да отразяват пандемията, а също за самите лекари, а и за цялото общество, което иска да разбере какво се случва с нас и около нас от достоверни източници.
Той дава ценни съвети как да продължим да живеем. Книгата е написана преди появата на варианта "Омикрон", но той предупреждава в нея за предстоящи пандемии и други опасни щамове, защото ние за жалост сме заобиколени от милиони вируси, някои от които абсолютно безвредни, но няма пречка, предвид гъстотата на населението, движението между хората, да се появяват отново опасни вируси.
Но за него е характерна надеждата, но обоснована на науката и той дава в книга и съвети как да направим тялото си по-устойчиво.
Освен това той вярва, че обществото вече е взело поуките си от тази пандемия , а също е натрупало вече научни данни как да се справя с пандемии и смята, че при следващи пандемии няма да се стигне до такова затваряне и толкова тежко за човечеството и за всички нас", изтъкна още Делчева.
На мен бяха много ценни практичните му съвети как да подобрим здравето си и да бъдем по-устойчиви, включително и психически, допълни издателката.
Още по темата в звуковия файл.
С наближаването на летния туристически сезон темата за глада за кадри за сезонна заетост отново е актуална. За поредна година в Добрич се проведе трудова борса с такава насоченост, която предоставя възможност търсещи работа да се срещнат с работодатели - хотелиери, ресторантьори, концесионери на плажни ивици и др. Могат ли всички..
Столична библиотека и фондация „Глобални библиотеки – България“ организираха представяне с фокус – ролята на библиотеките в изпълнението на Стратегията за цифрова трансформация на България (2020 – 2030). Участие в събитието взеха представители на ключови за изпълнението на стратегията министерствата, както и на Столичната община. Събитието е..
Когато източният вятър премине през ума и сърцето, той носи със себе си не само думи, но и цяла вселена от значения . Какво означава един поздрав в Корея? Не е просто "Здравейте", а поклон, жест на уважение , хилядолетна традиция, предавана през поколения. Какво значи да изучаваш Кореистика? Не е просто запаметяване на йероглифи и..
В частно училище в периферията на София – в Иваняне, беше открит кабинет по изкуствен интелект. Най–доброто обяснение защо в едно училище трябва да има стая за изкуствен интелект го дават учениците. Виктор, който е петокласник и по-големите му съученици Зулфие и Васил посочват, че така или иначе децата го използват в учебния процес ...
От фондация "Искам бебе“ настояват за промяна в правилата за работа на Центъра за асистирана репродукция и за финансиране от държавата да бъдат включени и пациентите, които имат нужда от донорски генегичен материал . Това заяви председателят на фондацията Мария Янева. Тя поясни, че в началото на седмицата исканите промени са внесени и обсъдени в..
Държавата започна ремонти на домовете за стари хора. Модернизацията се прави с финансиране от Плана за възстановяване и устойчивост. Един от домовете, в които ще бъдат подобрени условията за възрастните хора, е в павликенското село Караисен. Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов даде началото на ремонта на този дом тази..
Българският енергиен и минен форум (БЕМФ), съвместно с "Клуб Сенатор", организира професионална дискусия на тема "Аргументи - "За" и "Против" добива на шистов газ в България". Участниците в дискусията излязоха с Отворено писмо. В него се посочва: Над 13 години на територията на Република България и българската акватория на..
Това е един своеобразен данък, който хегемонът налага на света. Така п роф. Иво Христов, социолог и преподавател в Пловдивския университет, коментира..
Недостигът на медицински сестри у нас засяга цялата здравна система. Липсват около 30 000 медицински сестри . Това заяви пред БНР доц. Камелия..
"Очаква се новозеландско, дълбоко замразено агнешко, което вече е влязло в България. Вече е в пещерата на Али Баба, започват да го разфасоват ...