Съществуват големи различия между отделните софтуерни инженери. Всички те имат определена специализация или предпочитани технологии, с които работят. Тези хора, обаче, са в постоянно предизвикателство да се развиват заедно с темповете на индустрията. При тях ученето никога не спира. Заедно с това всеки ден изникват нови практически предизвикателства, за които досега не е било създадено решение и налага творчески подход. Добре развитите социални умения също са важно качество за съвременните IT специалист. В софтуерните компании има постоянна работа на екип, водене на екип и комуникация с международните звена.
Погрешно е схващането, че хората в IT сектора просто се борят за по-високи заплати. Напротив, те имат силно изразен стремеж да се развиват, да са по-добри, да виждат, че растат професионално. Със сигурност възнаграждението не е първото нещо, което ги мотивира. Ясно е също, че професията позволява да се работи отдалечено и тази политика все повече навлиза. Тази възможност за отдалечена работа вече започва да се търси и в други сектори, отбеляза Рафаелова.
Специалистите в набиране на кадри играят важна консултантска роля и за двете страни в процеса. Всичките изброени изисквания налагат рекрутърите да бъдат много гъвкави и да умеят да реагират спрямо различните хора в различни ситуации. На практика те са в помощ на хората при взимане на житейски решения с достатъчно висока сложност. Важно е рекрутърът да е "много навътре" в дейността на IT специалистите и естеството на ежедневната им работа или казано иначе "да говори на техния език".
Днес всички сериозни компании се стремят да развиват своите служители. Тази инвестиция винаги се изплаща, защото колкото повече се инвестира в тези хора, толкова повече възможности се откриват пред компаниите да създават проекти, в които хората да прилагат тези нови знания. Много важен аспект е идята хората да чувстват, че се реализират и развиват. Те трябва да имат пространство да взимат решения и да показват творчество.
Уеб редактор: Георги Петровски
В днешното издание на "Форум" седмичните коментатори се спряха на следните теми: 4 организации обявиха бойкот на търговските вериги в страната заради високите цени на хранителните стоки. В деня, когато трябваше да се проведе тази своеобразна протестна акция, една от големите търговски вериги обяви големи промоции. Само символичен ли е..
Липсата на жизненоважни медикаменти са сред основните проблеми на хората с епилепсия в България, обяви Веска Събева, председател на Асоциацията на родители на деца с епилепсия.(АРДЕ) . Организацията отбеляза Световния ден за борба с епилепсията, като представи нов наръчник "Пътеводител към по-добър живот". У нас регистър за..
Осем младежки екипа, съставени от 43 младежи от България, Сърбия, Северна Македония и Черна гора , ще представят в Международния младежки център в Перник своите предприемачески идеи за зелени иновации , насочени към устойчивото развитие на въглищните региони на Балканите. Събитието ще се проведе от 16 до 19 февруари в рамките на..
Соларните панели са на фокус в следващото издание на рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и Сдружение "Соларна академия - България". Възобновяемите енергийни източници играят все по-голяма роля в домакинствата, осигурявайки устойчиви и енергийно ефективни решения за ежедневието. С нарастващата нужда от намаляване..
В международния Ден за безопасен интернет, който тази година бе отбелязан на 11 февруари, Националният център за безопасен интернет , с главен координатор Асоциация "Родители" , отбеляза 20 години от създаването си. Събитието се състоя под мотото “20 години защита на децата ни в Интернет" в присъствието на експерти от МОН, МВР, ДАЗД, общини..
Нощният транспорт в София остава. Предложението за спиране на част от линиите не събра необходимото мнозинство от 31 гласа в Столичния общински съвет (СОС). Общинските съветници в София прегласуваха днес спирането на две от нощните линии на градския транспорт. Решението беше взето с мнозинство на 16 януари - по предложение на общинските..
На 14 февруари се открива 18-тата Национална изложба "Българска археология 2024", която представя най-добрите постижения на българските археолози през изтеклата година. Изложбата и каталогът към нея проследява най-интересните събития през изминалия археологически сезон. “Това, което може да се види са многобройни находки от най-различни..