Съществуват големи различия между отделните софтуерни инженери. Всички те имат определена специализация или предпочитани технологии, с които работят. Тези хора, обаче, са в постоянно предизвикателство да се развиват заедно с темповете на индустрията. При тях ученето никога не спира. Заедно с това всеки ден изникват нови практически предизвикателства, за които досега не е било създадено решение и налага творчески подход. Добре развитите социални умения също са важно качество за съвременните IT специалист. В софтуерните компании има постоянна работа на екип, водене на екип и комуникация с международните звена.
Погрешно е схващането, че хората в IT сектора просто се борят за по-високи заплати. Напротив, те имат силно изразен стремеж да се развиват, да са по-добри, да виждат, че растат професионално. Със сигурност възнаграждението не е първото нещо, което ги мотивира. Ясно е също, че професията позволява да се работи отдалечено и тази политика все повече навлиза. Тази възможност за отдалечена работа вече започва да се търси и в други сектори, отбеляза Рафаелова.
Специалистите в набиране на кадри играят важна консултантска роля и за двете страни в процеса. Всичките изброени изисквания налагат рекрутърите да бъдат много гъвкави и да умеят да реагират спрямо различните хора в различни ситуации. На практика те са в помощ на хората при взимане на житейски решения с достатъчно висока сложност. Важно е рекрутърът да е "много навътре" в дейността на IT специалистите и естеството на ежедневната им работа или казано иначе "да говори на техния език".
Днес всички сериозни компании се стремят да развиват своите служители. Тази инвестиция винаги се изплаща, защото колкото повече се инвестира в тези хора, толкова повече възможности се откриват пред компаниите да създават проекти, в които хората да прилагат тези нови знания. Много важен аспект е идята хората да чувстват, че се реализират и развиват. Те трябва да имат пространство да взимат решения и да показват творчество.
Уеб редактор: Георги Петровски
На 25 януари 2025 година, Българско национално радио отбелязва 90 години от издаването на Указ номер 25, подписан от Цар Борис III. С тази наредба-закон радиоразпръскването в България става държавна собственост. Тази дата се възприема за начало на професионалното радио в България: Историята на българското радио обаче се заражда и оформя още..
Разговорът е с Анатолия Тодорова - уредник в Историческия музей “Свищов” и член на УС на Международна фондация “Алеко Константинов”: "Няма друг българския писател, останал с малкото си име, като наш съвременник и приятел. По неговото време Свищов е градът на първите неща. Гражданите в ежедневието си се радват на балове, приеми. Парите са се влагали..
Легендарният поборник, войводата Филип Тотю е имал богат и вълнуващ любовен живот, въпреки строгите правила за хайдутина - да не прескача дувари и да не ходи по жени, нито своя, нито чужда. Точно тях Филип Тотю не спазвал. Той имал три съпруги, съдили са го за двуженство, с последната си жена се събира, когато той е на 65, а тя - на 29...
Националната галерия „Квадрат 500“ представя 21 графични листа на Пикасо, тематично свързани с негови и на други автори литературни текстове, с лични преживявания и прозрения. Подробностите - от Калин Николов, уредник на фонд „Чуждестранна графика“:
Нели Симеонова, изпълнителен директор на компания „Антарта“ за възобновяването на производството на оригиналната българска космическа храна. Техният партньор, Институтът по криобиология и хранителни технологии трети в света е произвеждал космическа храна, а екипът на "Антарта" предлага висококачествени продукти за кратки и дълги пътувания в Космоса,..
С Йордан Радичков, внук на Йордан Радичков говорим за инициативата "Януари - месец на Радичков" която тази година е в Антарктика! Още в края на тази година всички издания на българския писател ще бъдат изпратени в библиотеката на нашата експедиция там: Благодарение на българската мисия в Антарктика и проф. Христо Пимпирев, новите издания с истории..
В края на седмицата анализатори във "Форум" продължават да коментират последните стъпки на български политици в търсене на изход от кризата. Освен продължаващите преговори за редовно правителство, те се спряха на новината за официално полученото от Кирил Петков обвинение на прокуратурата за арестите на Борисов, Горанов и Арнаудова, можем ли..